TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северен тек 2: САД и Германија ги закопаа секирите

Deutsche Welle - 22.07.2021

Германија и САД постигнаа договор околу спорот за Северен тек 2 во Северното Море. Геополитичката позадина зад договорот сепак може да предизвика проблеми. По долгогодишен спор, САД и Германија постигнаа договор во конфликтот околу германско – ...

САД и Германија постигнаа договор за Северен тек 2

Нетпрес

САД и Германија постигнале договор за гасоводот „Северен тек 2“

Р.С.Европа

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2“

Курир

ДОГОВОРОТ ПОСТИГНАТ: САД нема да воведе санцкии поради Северен тек 2

Кумановски м.

САД ќе дозволат завршување на „Северен тек 2“ без санкции против Русија и Германија

Локално

САД и Германија постигнаа начелен договор за гасоводот „Северен тек 2″

Бизнис Вести

Независен 24Инфо Опсервер Lider Република Телма +инфо Либертас

Киев побара Вашингтон да ги продолжи санкциите против „Северен поток 2“

Опсервер - 22.07.2021

– Претседателот на Врховната рада на Украина Дмитриј Размуков побара од Конгресот на САД да ги продолжи санкциите против „Северен поток 2“, со што не се дозволува завршување на изградбата на гасоводот.

МЕРКЕЛ ПОСТИГНА ДОГОВОР СО САД: Се одржа долгоочекуваниот разговор за Северен тек 2

Локално

Шефот на германската дипломатија задоволен од компромисот за Северен тек 2

+инфо

САД и Германија постигнаа важен договор за спорниот руски гасовод

МКД

Вашингтон пост: САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2"

Канал5

Меркел и Путин разговараа за Северен поток 2, Законот за автохтоните народи и транзитот на гас преку Украина

Слободен Печат

САД и Германија постигнаа договор за гасоводот „Северен поток 2“

Нова ТВ

Курир +инфо Република MakPress Zoom Вечер Прес 360 степени Либертас