TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дара Бубамара доби коментар од синот на новата слика во танга на Инстаграм

Хитпортал - 16.04.2019

Кога е во прашање фолк пејачката Дара Бубамара ништо неможе да не изненади, но овој коментар и последната секси фотографија на Дара ги излуде фановите. Имено на своите Инстаграм фанови Дара им подарила нова фотографија во црн костум за капење со ...

ТОШИЌ СЕ ОГЛАСИ ПРВ ПАТ ПОСЛЕ СКАНДАЛОТ НА КАРЛЕУША: Душко ужива во Кина. Еве како!

MTM - 15.04.2019

Српскиот фудбалер Душко Тоши прв пат се огласи од секс-скандалот на својата сопруга Јелена Карлеуша, односно по смртта на својата тешта Дивна. Многу работи во оваа година се случија со Душко Тошиќ и Јелени Карлеша.

ЦЕЦА ОБЈАВИ РАДОСНА ВЕСТ: Веселба во домот на Цеца, а летаат и честитки!

MTM - 15.04.2019

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, објави радосна вест на своите следбеници на Instagram. Имено, на Петар и Илија, децата од нејината сестра, денеска им е роденден, па Цеца сподели на друштвените мрежи слика со нив и им го честита убавиот ден.

ФОТО: Лепа Брена со емотивна порака до својата почината мајка

Магазин - 15.04.2019

Пејачката Лепа Брена ги разнежни фановите кога на социјалните мрежи сподели фотографии досега невидени во јавноста од нејзината приватна архива. Станува збор за фотографии на кои е нејзината мајка Ифета Јахиќ која почина во 2014 година, а пејачката ...

Се присети на прерано заминатата мајка, па ги расплака фановите- ова е мајката на Брена чија копија е пејачката (ФОТО)

Курир - 15.04.2019

Пејачката Лепа Брена ги разнежни фановите кога на социјалните мрежи сподели фотографии досега невидени во јавноста од нејзината приватна архива. Станува збор за фотографии на кои е нејзината мајка Ифета Јахиќ која почина во 2014 година, а пејачката ...

„Те сакам и ми недостигаш“: Лепа Брена со емотивна порака го честиташе роденденот на својата почината мајка

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Лепа Брена ги разнежи фановите кога на социјалните мрежи објави фотографија со нејзината почината мајка. Мајката на Брена, Ифета Јахиќ почина во 2014 година, а вчера беше нејзиниот роденден.

Солзи радосници за убавата вест: Повторно се слави во домот на Цеца, овој пат поводот никој не го очекуваше во овој ...

Курир - 15.04.2019

Фолк пејачката Цеца денеска има посебен повод за славење во нејзиниот дом. Имено внуците на Цеца од нејзината сестра Лидија денеска полнат шест години и слават роденден. По тој повод пејачката на социјалните мрежи упати честитка до славениците.

ФОТО: Карлеуша со безобразно длабоко деколте, но сите гледаа во нешто друго

Press24 - 15.04.2019

Јелена Карлеуша после неколку скандали и се случи и трагедија во семејството од која се чини дека тешко се опоравува. Имено пејачката тешко ја поднесе смртта на својата мајка Дивна која почина неодамна.

Дара Бубамара сподели фотографија во танга, а нејзиниот 10 годишен син ги запрепасти сите со неговиот коментар за ...

Курир - 15.04.2019

Познатата пејачка Дара Бубамара објави фотографија на својот Инстаграм профил со што ги излуди фановите. Имено станува збор за фотографија на која пејачката е облечена во бикини костим со танга, а она што најмногу им привлече внимание е коментарот ...

Емотивни фотографии на Брена за роденденот на починатата мајка

Репортер - 15.04.2019

Фолк ѕвездата Лепа Брена сподели неколку емотивни фотографии, од својата мајка, која почина пред пет години. Со фотографиите таа потсети дека вчера бил нијзиниот роденден. Ифета Јахиќ почина во 2014 година, а популарната пејачка напиша “ Ми ...

„Те сакам и ми недостигаш“: Лепа Брена со емотивна порака го честиташе роденденот на својата почината мајка

Вистина.мк - 15.04.2019

Лепа Брена ги разнежи фановите кога на социјалните мрежи објави фотографија со нејзината почината мајка. Мајката на Брена, Ифета Јахиќ почина во 2014 година, а вчера беше нејзиниот роденден.

Дара Бубамара објави провокативна фотографија, па синот Коста ѝ остави коментар - сите зборуваат за ова

Press24 - 15.04.2019

Пејачката Дара Бубамара објави провокативни фотографии од кои им го помати умот на припадниците од посилниот пол, а уште поголм шок предизвика коменатрот на нејзиниот десегодишен син Константин.

Лепа Брена и Саша Поповиќ пак ја „спукаа“: Тој ја навреди, а таа раскажа за неговото минато (ФОТО)

Вистина.мк - 15.04.2019

Неодамнешната изјава на директорот на “Гранд” Саша Поповиќ предизвика вистинска бура од негодувања и емоции кога тврдеше дека токму тој Лепа Брена ја извлекол од мизерија. Поповиќ тогаш изјави дека пред да стане пејачка на групата „Слатки грех“, ...

Цеца Ражнатовиќ проговори за родителите на снаата и дека и е важно само едно

Вистина.мк - 15.04.2019

Во исчекување на свадбата на синот на Цеца Ражнатовиќ и неговата свршеница Богдана Родиќ, меѓу другото и бидејќи се зане дека пејачката ќе организира незаборавна веселба. Меѓутоа, како што таа открива во една емисија, ништо нема да прави сама.

Јелена Карлеуша со „гас до даска“: Пејачката сјае од глава до пети, а безобразно длабокото деколте во прв план (фото)

Вистина.мк - 15.04.2019

Иако и се врати на работата, јелена Карлеуша многу тагува по својата мајка Дивна, со која беше многу поврзана. Неодамна навршија 40 дена од тажниот ден кој целосно ја скрши. На социјалните мрежи Карлеуша редовно посветува објава на Дивна, како што ...

Синот на Цеца ја покажа новата тетоважа: Наместо ликот на Аркан истетовирал друг маж кој е негов идол

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гол, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа. Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пука со ...

Дара Бубамара по танга се пофали со што располага, а синот Коста напиша коментар и направи хаос на социјалната мрежа ...

Вистина.мк - 15.04.2019

Пејачката Дара Бубамара објави провокативни фотографии од кои им го помати умот на припадниците од посилниот пол, а уште поголм шок предизвика коменатрот на нејзиниот десегодишен син Константин.

Лепа Брена го возвраќа ударот: Саша Поповиќ ја „прозва“ дека пеела за 100 динари

Убавина и Здравје - 14.04.2019

Саша Поповиќ крена голем прав со изјавата дека ја извлекол Лепа Брена од беда. Во таа пригода, директорот на „Гранд“ откри дека пред влегувањето во неговата група „Слатки грех“ Брена пеела за „100 динари“, возела распаднат автомобил и дошла во ...

Лепа Брена го возвраќа ударот: Саша Поповиќ ја „прозва“ дека пеела за 100 динари

Скопје24 - 14.04.2019

Саша Поповиќ крена голем прав со изјавата дека ја извлекол Лепа Брена од беда. Во таа пригода, директорот на „Гранд“ откри дека пред влегувањето во неговата група „Слатки грех“ Брена пеела за „100 динари“, возела распаднат автомобил и дошла во ...

Цеца: „Грдо е да се става едно девојче во политички контексти“

Убавина и Здравје - 14.04.2019

Анастасија Ражнатовиќ постигна голем успех со својата втора песна, која стана број еден дури и во Хрватска. Нејзината мајка, популарната Цеца Ражнатовиќ , во емисијата „Премиера“ истакна дека нема место за омраза и дека е горда што нејзината ќерка ...

По неволите во животот на Карлеуша, конечно среќни вести (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.04.2019

По сите скандали и трагедии што ги обележија изминативе месеци во животот на Јелена Карлеуша , популарната пејачка конечно може да здивне, бидејќи има посебна причина за радост. Иако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ е во далечната Кина, сигурно се ...

Карлеуша објави „безобразно“ селфи, но со еден детаљ покажа колку тагува по мајка си

Убавина и Здравје - 14.04.2019

Месец и пол по смртта на мајка си Дивна Карлеуша , Јелена Карлеуша се врати на социјалните мрежи во стил на кој се навикнати нејзините следбеници. Сепак, со еден детаљ, пејачката покажа дека мајка и’ и’ е секогаш во мислите.

Донесе несекојдневен подарок на нејзиниот гроб: Карлеуша повторно покажа колку Дивна и недостасува

Убавина и Здравје - 14.04.2019

Јелена Карлеуша се уште не може да ја прифати загубата на мајка и Дивна, која пред повеќе од 40 дена почина од тешка болест. Пејачката излезе на нејзиниот гроб во придружба на својот пријател и менаџер, како и ќерките Атина, а сега на социјалните ...

По неволите во животот на Карлеуша, конечно среќни вести (ФОТО)

Скопје24 - 14.04.2019

По сите скандали и трагедии што ги обележија изминативе месеци во животот на Јелена Карлеуша, популарната пејачка конечно може да здивне, бидејќи има посебна причина за радост. Иако нејзиниот сопруг Душко Тошиќ е во далечната Кина, сигурно се ...

(ФОТО) Љубовникот на Карлеуша пристигна во Белград

Либертас - 14.04.2019

Фудбалерот Огнен Вранеш, екс љубовникот на поп дивата Јелена Карлеуша допатувал во Белград поради судскиот процес кој се води против него по објавувањето на порно фотките во медиумите. Имено ЈК го тужи фудбалерот, откако тој во јавоста ја обелодени ...

(ФОТО)Медиумите не ја оставаат Карлеуша на мира ниту кога тагува

1tv - 14.04.2019

Балканската ѕвезда Јелена Карлеуша е во фокусот на вниманието дури и кога тагува. На фотографиите музичката ѕвезда е на гробот на нејзината мајка Дивна , која неодамна почина од канцер. Според српските медиуми, Карлеуша скоро секој ден го посетува ...

Карлеуша со безобразно длабоко деколте, но сите гледаа во нешто друго

24Инфо - 16.04.2019

Карлеуша со безобразно длабоко деколте, но сите гледаа во нешто друго Јелена Карлеуша после неколку скандали и се случи и трагедија во семејството од која се чини дека тешко се опоравува. Имено пејачката тешко ја поднесе смртта на својата мајка ...

Дара Бубамара сподели фотографија во танга, а нејзиниот 10 годишен син ги запрепасти сите со неговиот коментар за ...

Пулс24 - 16.04.2019

Познатата пејачка Дара Бубамара објави фотографија на својот Инстаграм профил со што ги излуди фановите. Имено станува збор за фотографија на која пејачката е облечена во бикини костим со танга, а она што најмногу им привлече внимание е коментарот ...

Синот на Цеца ја покажа новата тетоважа: Наместо ликот на Аркан истетовирал друг маж кој е негов идол

Скопје24 - 15.04.2019

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца на социјалните мрежи објави фотографија на која е гол, а на сите во очи им падна неговата нова тетоважа. Местото за новата негова тетоважа е неговата рака, а на тетоважата е Гаврило Принцип кој пука со ...

Лепа Брена го возвраќа ударот: Саша Поповиќ ја „прозва“ дека пеела за 100 динари

Република - 14.04.2019

Саша Поповиќ крена голем прав со изјавата дека ја извлекол Лепа Брена од беда. Во таа пригода, директорот на „Гранд“ откри дека пред влегувањето во неговата група „Слатки грех“ Брена пеела за „100 динари“, возела распаднат автомобил и дошла во ...

Грдо е да се става едно девојче во политички контексти

Република - 14.04.2019

Анастасија Ражнатовиќ постигна голем успех со својата втора песна, која стана број еден дури и во Хрватска. Нејзината мајка, популарната Цеца Ражнатовиќ, во емисијата „Премиера“ истакна дека нема место за омраза и дека е горда што нејзината ќерка ...

Донесе несекојдневен подарок: Карлеуша повторно покажа колку Дивна е посебна во нејзиното срце

Скопје24 - 14.04.2019

Јелена Карлеуша се уште не може да ја прифати загубата на мајка и Дивна, која пред повеќе од 40 дена по*ина од тешка болест. Пејачката излезе на нејзиниот гроб во придружба на својот пријател и менаџер, како и ќерките Атина, а сега на социјалните ...

Се одлучија за развод, што сè ќе добие Јелена Карлеуша по разделбата од Душко Тошиќ?!

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Душко Тошиќ одлучи да се разведе од Јелена Карлеуша , а како што дознава „Ало“, за куќата од 2,5 милиони евра, која ја купи, како и за 350.000 евра, кои во моментов ги има на сметката, спортистот нема да се бори и има намера да им ги остави на ...