TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стружани револтирани од судењето во Битола: Три судиски грешки кои „украдоа“ победа (ВИДЕО)

Екипа - 26.10.2020

Струга Трим Лум пропушти победа на гостувањето против Пелистер во Битола по грешката во одбраната буквално во последните секунди од натпреварот, иако гостите беа подобар противник на теренот заслужувајќи триумф.

ВИДЕО: Стружани „грмат“ по Влахо - постигнаа три, признат им е само еден гол!

Gol.mk - 25.10.2020

Секое коло некој од прволигашите протестира на арбитражата на судиите во ПМФЛ. Во десеттото коло најгласни беа стружани, кои не се задоволни од делењето на правдата на Константин Влахо во ремито во Битола против Пелистер.

Струга ТЛ со жестока реакција: Три скандалозни моменти во кои сме драстично оштетени! (ВИДЕО)

SportMedia - 25.10.2020

И ова коло како да не може да мине без спорни моменти. Неколку часови по мечот во Битола, каде Струга Трим Лум одигра 1:1 на гости кај Пелистер, стружани на својот официјален фејсбук профил излегоа со жестоkа реакција, притоа постирајќи три видеа од ...

Захариевски: Редно е да се преземе нешто, можеби ВАР! Ова никаде не води...

Gol.mk - 25.10.2020

Ако во средата среќата беше на страната на Струга Трим Љум во натпреварот од осминафиналето на Купот против Работнички , попладнево во Битола стружани заслужија цел плен, но една грешка во последните мигови им одзеде два планирани и заслужени бода.

Пелистер повторно се спасува во последната минута!

SportMedia - 25.10.2020

И кога се е загубено, кога се игра продолжението… во тој период Пелистер повторно се спасува од пораз. Така беше пред некое коло со Вардар а еве така беше и попладнево на „Тумбе Кафе“ и на дуелот со Струга ТЛ.

ВИДЕО: Мајсторијата на Лена недоволна, Хот носи бод за Пелистер со Струга ТЉ

Gol.mk - 25.10.2020

Пелистер и Струга Трим Љум одиграа реми од 1-1 (0-0), на пресметката од десеттото коло во Првата македонска фудбалска лига. Натпреварот под „Тумбе Кафе“ имаше две различни полувремиња, бидејќи гостинот ја контролираше играта во првото, а домаќинот ...

ВИДЕО: „Бомба“ во Битола, Лена постигна голчиште од 30 метри

Дриблинг - 25.10.2020

Пелистер и Струга ТЛ одиграа без победник во Битола, средбата заврши 1-1, натпревар од10. коло од Првата македонска фудбалска лига. Нијаз Лена од Струга ТЛ постигна ретко убав гол, во 77. минута неодбранливо шутираше од од слободен удар од дистанца ...

ВИДЕО: Неверојатна „бомба“ на Лена од 30 метри…, но Пелистер, како и против Вардар, се спаси во последните секунди

Екипа - 25.10.2020

Пелистер и Струга ТЛ ремизираа (1-1) во 10. коло од Првата македонска фудбалска лига. Стружани пропуштија победа во 91. минута, откако дозволија погодок по своја грешка. А, поведоа со извонредниот гол на Нијаз Лена во 77.

Пелистер повторно спаси бод, во Битола, во последната минута, повторно 1:1

Битола Њуз - 25.10.2020

Пелистер – Струга Трим Љум 1:1 (0:0) Играно на стадион под Тумбекафе во Битола Главен судија: Влахо Константин Влахо Жолти картони: Спиркоски, Кочоски, Фазлију (П), Шеји (С) Стрелци: Лена 77, Хот 90 Пелистер: Талески, Илиевски, Драгарски, Илиески, ...

Може ли Пелистер преку Струга до вториот домашен триумф?

Gol.mk - 25.10.2020

Битолски Пелистер игра доста „тврдо“ на домашен терен, а следен ривал ќе биде Струга Трим Љум, екипа против која битолчани за првпат ќе играат во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Не цветаат рози кај тимот на Зоран Штерјовски кога се говори ...