TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Инцидент во Минхен: Навивач истрча на терен со знаме во боите на ЛЏБТ заедницата

ММС - 23.06.2021

„Алијанц Арената“ во Минхен на ЕУРО 2020 се покажа како „магнет“ за несекојдневни и неспортски ситуации, а по слетувањето на падобранецот од „Грин Пис“ во првото коло на дуелот помеѓу Германија и Франција на трибините, сега следуваше нов инцидент.

Хумелс привлече големо внимание со својата маица на прес-конференцијата: На неа беше испишана јасна порака

Sport M - 23.06.2021

Германската фудбалска репрезентација вечерва игра против Унгарија во последниот натпревар од групната фаза. Германците го отворија Еврото со пораз од 1-0 од Франција во Минхен, а потоа ја совладаа Португалија со 42, па се наоѓаат во добра позиција ...

Хумелс со поддршка за ЛГБТ заедницата

SportMedia - 23.06.2021

На изненадување на многумина, а исто така и на големо задоволство на многумина, Германскиот репрезентативец Матс Хумелс на денешната официјална прес конференција, се појави облечен во маичка со боите на виножитото односно со подршка за ЛГБТ ...

Хумелс се појави со маица со боите на виножитото и испрати јасна порака

Gol.mk - 23.06.2021

По поразот од Франција на стартот и по убедливата победа над Португалија во второто коло, фудбалската селекција на Германија се наоѓаат во добра позиција за пласман во осминафиналето. Поранешниот светски и европски шампион е апсолутен фаворит против ...

Навивач со знаме со боите на виножитото влезе на теренот за време на интонирање на химната на Унгарија пред натпреварот ...

Опсервер - 23.06.2021

Пред вечерашниот натпревар Унгарија – Германија во рамките на ЕВРО 2020, еден навивач истрча на теренот со знаме со боите на виножитото во рацете. Навивачот беше облечен во дрес на Германија.

Навивач влета на теренот со ЛГБТ знаме за време на интонирањето на унгарската химна (ВИДЕО)

Локално - 23.06.2021

Навивач влета на теренот за време на интонирањето на химната пред почетокот на натпреварот помеѓу Унгарија и Германија на Европското првенство. Натпреварот помеѓу Унгарија и Германија го означи обидот на Германците да го осветлат стадионот во Минхен ...

ФОТО: И УЕФА во боите на виножитото во знак на поддршка за ЛГБТ заедницата

Дриблинг - 23.06.2021

Германија денеска од 21 часот во Минхен игра натпревар од последното коло од групната фаза на ЕУРО 2020 против Унгарија. Германците сакаа во текот на овој натпревар Алианц Арената да ја осветлат во боите на виножитото како порака до унгарските ...

УЕФА- солидарноста со Орбан поважна од човековите права

Deutsche Welle - 23.06.2021

Европската фудбалска федерација забрани стадионот во Минхен да биде осветлен во боите на виножитото. Се повикува на поделбата на спортот и државата. Притоа, самата е комплетна спротивност на тоа, оценува Штефан Нестлер.

Орбан со ултиматум до Германија: Ако стадионот во Минхен свети во боите на виножитото, не доаѓам да го гледам ...

Екипа - 23.06.2021

Oткако неколку германски политичари жестоко ја критикуваа одлуката на УЕФА за забрана за осветлување на стадионот во Минхен во боите на виножито за време на денешниот меч меѓу Германија и Унгарија, унгарскиот премиер Виктор Орбан ја откажа ...

УЕФА попушти под притисокот, и даде поддршка на ЛГБТ заедницата и го налути Орбан

Слободен Печат - 23.06.2021

Европската фудбалска федерација (УЕФА) на смени фотографијата на официјалниот Твитер налог каде сега се наоѓа грбот во боите на виножитото. УЕФА прво им забрани на Германците да ја обојат „Алијанц“ Арената во боите на виножитото како знак на ...

ЛГБТ ја натера УЕФА да го смени логото - сега е со виножито! (ФОТО)

Sport 1 - 23.06.2021

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) вчера му забрани на Минхен да ја обои „Алијанц Арена“ во боите на виножитото пред мечот меѓу Германија и Унгарија, по што следеше реакција од бундеслигашите кои ги обоија нивните стадиони, а сега и УЕФА се ...

Сепак попушти, логото на УЕФА сега е во боите на ЛГБТ заедницата!

Sport M - 23.06.2021

УЕФА ја смени фотографијата на официјалниот Твитер налог каде сега се наоѓа грбот во боите на виножитото. Европската куќа на фудбалот вчера му забрани на Минхен да ја обои „Алијанц Арена“ во боите на виножитото пред мечот меѓу Германија и Унгарија, ...

Провокации на натпреварот Унгарија против Германија: Химните исвиркани, навивач истрча на теренот

+инфо - 23.06.2021

Пред вечерашниот натпревар Унгарија – Германија во рамките на ЕВРО 2020, еден навивач истрча на теренот со знаме со боите на виножитото во рацете. Навивачот беше облечен во дрес на Германија.

Германските навивачи ја исвиркаа химната на Унгарија заради ЛГБТ законот, унгарските свртеа грб на германската

Денешен - 23.06.2021

Пред вечерашниот натпревар Унгарија – Германија во рамките на ЕВРО 2020, еден навивач истрча на теренот со знаме со боите на виножитото во рацете. Навивачот беше облечен во дрес на Германија.

Навивач со знаме со боите на виножитото влезе на теренот за време на интонирање на химната на Унгарија пред натпреварот ...

Либертас - 23.06.2021

Пред вечерашниот натпревар Унгарија – Германија во рамките на ЕВРО 2020, еден навивач истрча на теренот со знаме со боите на виножитото во рацете. Навивачот беше облечен во дрес на Германија.

Навивач со знаме со боите на виножитото влезе на теренот за време на интонирање на химната на Унгарија пред натпреварот ...

MakPress - 24.06.2021

Пред вечерашниот натпревар Унгарија – Германија во рамките на ЕВРО 2020, еден навивач истрча на теренот со знаме со боите на виножитото во рацете. Навивачот беше облечен во дрес на Германија.

УЕФА се попишмани: Гордо ги носиме боите на виножитото

Кајгана - 23.06.2021

Германија денеска од 21 часот во Минхен го игра натпреварот од последното коло во групната фаза од ЕУРО 2020, против Унгарија. Германците сакаа да ја осветлат Алијанц Арена во боите на виножитото за време на натпреварот како порака до унгарската ...

Сепак попушти, логото на УЕФА сега е во боите на ЛГБТ заедницата!

Zoom - 23.06.2021

УЕФА ја смени фотографијата на официјалниот Твитер налог каде сега се наоѓа грбот во боите на виножитото. Европската куќа на фудбалот вчера му забрани на Минхен да ја обои „Алијанц Арена“ во боите на виножитото пред мечот меѓу Германија и Унгарија, ...

Барселона ја продолжува војната со УЕФА: Објави ЛГБТ знаме како поддршка на Минхен

Кајгана - 23.06.2021

Барселона ја продолжува војната со УЕФА која почна со основањето на Суперлигата, а сега објави ЛГБТ знаме во позадината на својот грб. Барселона се одлучи на овој потег откако УЕФА забрани Алијанц Арена во Минхен да се осветли во боите на виножитото.