TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астронаутите на НАСА направија историски фотографии од вселената за време на затемнувањето на Сонцето

Факултети - 11.04.2024

Фотографиите направени од Земјата за време на затемнувањето на Сонцето се прилично неверојатни. Но, фотографиите направени од астронаутите во вселената нудат неверојатна глетка. Имено, астронаутите на Меѓунарoдната вселенска станица снимија ...

Познатите на црвен тепих на „Fashion Trust Awards“

Глас на Америка - 10.04.2024

Facebook Forum Епизоди април 09, 2024 Екипажот на Националната гарда на Арканзас од воздух го сними затемнувањето на Сонцето април 08, 2024 Мурали во Абу Даби април 05, 2024 В понеделник целосно затемнување на Сонцето во САД, Мексико и Канада април ...

Археолози од Помпеи откопаа скриени слики

Глас на Америка - 11.04.2024

Facebook Forum Епизоди април 10, 2024 Познатите на црвен тепих на „Fashion Trust Awards“ април 09, 2024 Екипажот на Националната гарда на Арканзас од воздух го сними затемнувањето на Сонцето април 08, 2024 Мурали во Абу Даби април 05, 2024 В ...

(ВИДЕО) Следното затемнување на Сонцето ќе биде видливо и во Европа

360 степени - 09.04.2024

Следната година, затемнувањето на Сонцето, иако делумно, ќе биде видливо на 29 март во Европа, на северот на Азија, во Северна и Западна Африка, во поголемиот дел од Северна Америка, на северот на Јужна Америка, во Атлантскиот Океан и во Арктикот ...

Голема црна сенка врз Земјата: Затемнувањето на Сонцето снимено од вселената/ВИДЕО

Вечер Прес - 10.04.2024

Додека десетици милиони луѓе во Северна Америка се собраа во областа од источниот брег на Мексико до источниот брег на Канада за да го гледаат затемнувањето на Сонцето, за разлика од нив, само неколкумина ја имаа привилегијата да го набљудуваат овој ...

Мистериозен летечки објект снимен над Арлингтон за време на затемнувањето на Сонцето/ВИДЕО

Вечер Прес - 09.04.2024

Во понеделникот, непосредно пред целосното затемнување на Сонцето, маж од Тексас снимил неверојатна глетка – мистериозен летечки објект на небото над Арлингтон. Видеото од овој необичен настан привлече големо внимание во јавноста, а зумираното видео ...

Следното затемнување на Сонцето ќе биде видливо и во Европа

Вечер Прес - 09.04.2024

Стотици милиони луѓе во Мексико, САД и Канада гледнаа во небото за време на затемнувањето на Сонцето во понеделникот, кое на некои места беше целосно, со неколку минути речиси целосен мрак во средината на денот, а повеќето видоа само делумно ...

На американскиот континент милиони луѓе со овации го следеа затемнувањето на Сонцето

Пулс24 - 10.04.2024

Милиони луѓе вчера го гледаа реткото целосно затемнување на сонцето, кое привремено го затемни денот од Мексико до Канада пред САД. Тие со овации го следеа преносот во живо на НАСА кој се емитуваше од повеќе локации долж патеката на затемнувањето.

Мистериозна појава на небото една минута пред затемнувањето! Мрежите ,,горат” поради видео од Тексас: Се обидува да ...

Во Центар - 09.04.2024

Маж од Тексас во понеделникот снимил мистериозен летечки објект само неколку минути пред целосното затемнување на Сонцето! Необична сцена е снимена во Арлингтон. На видеото се гледа мистериозен објект кој одеднаш се појавил на небото, а потоа со ...

Првото затемнување на Сонцето оваа година можеше да се следи од Канада, Мексико и САД

Во Центар - 09.04.2024

– Првото целосно затемнување на Сонцето во годината можеше да се следи од стотици градови и мали населби во 13 американски сојузни држави. Многу луѓе беа сведоци на првото целосно затемнување на Сонцето оваа година.

Мистериозна појава на небото една минута пред затемнувањето! Мрежите ,,горат” поради видео од Тексас: Се обидува да ...

Пулс24 - 09.04.2024

Маж од Тексас во понеделникот снимил мистериозен летечки објект само неколку минути пред целосното затемнување на Сонцето!Необична сцена е снимена во Арлингтон.На видеото се гледа мистериозен објект кој одеднаш се појавил на небото, а потоа со ...

На американскиот континент милиони луѓе со овации го следеа затемнувањето на Сонцето

365 - 10.04.2024

Милиони луѓе вчера го гледаа реткото целосно затемнување на сонцето, кое привремено го затемни денот од Мексико до Канада пред САД. Тие со овации го следеа преносот во живо на НАСА кој се емитуваше од повеќе локации долж патеката на затемнувањето.