TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Мицкоски прозборе бугарски пред Борисов и го поддржа Договорот со Бугарија

Фокус - 21.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов објави видео од почетокот на средбата на кое се гледа како Мицкоски дел од зборовите ги кажува на бугарски јазик.

Туск како лидер на Европската народна партија ќе тргне во борба против популистите

Слободен Печат - 20.11.2019

Тој е првиот човек кој ќе биде челник на ЕПП од централна и источна Европа и ќе го замени Французинот Жозеф Даул, кој ја предводеше партијата од крајот на 2013 година. Претседателот на Европскиот совет во заминување Доналд Туск е нов претседател на ...

Новиот лидер на Европската народна партија, Доналд Туск, најави борба против популистите

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на Европскиот совет во заминување, Доналд Туск, е новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), беше изгласано денеска во Загреб ,по што Туск вети дека ќе се бори против популистите.

Мицкоски: ЕУ е стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на конгресот на Европската народна партија (ЕНП) во Загреб, изјави дека членството на Македонија во Европската унија е од стратешки интерес за земјата и клучна стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски на Самитот на ЕПП : Македонија припаѓа во ЕУ и затоа барам да ја извршите својата улога во ширењето на оваа ...

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски денеска се обрати на Самитот на Европските народни партии (ЕПП) , што се одржува во Загреб, Хрватска. ,,Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката сцена со ...

Мицкоски на средба со Борисов: „Македонија се соочува со криминал и корупција во највисоките ешалони на власта“

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во рамките на конгресот на ЕНП се сретна со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Од партијата соопштија дека тие на средбата разговарале за актуелните политички случувања во земјава, односите ...

СДСМ: Дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и ...

Centar - 20.11.2019

СДСМ на својата ФБ страница објави видео од средбата на Христијан Мицкоски и Бојко Борисов. Оттаму прашуваат дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија.

Мицкоски: ЕПП го поставува стратешкиот патоказ за нашето политичко семејство

Нетпрес - 20.11.2019

Ми беше задоволство да се обратам на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), кој има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години, објави по своето обраќање во Загреб челникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Како Македонци припаѓаме во европското семејство затоа што ги делиме европските вредности

Нетпрес - 20.11.2019

Како Македонци му пропаѓаме на европското семејство, затоа што ги споделуваме европските вредности, напиша на својата сметка на Twitter претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој во Загреб каде присуствува на дводневниот самит на Европската ...

Туск ќе се бори за гласачите против популистите

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на Европскиот совет на заминување, Доналд Туск, изјави во средата во Загреб дека му е доста да биде првиот европски бирократ и дека тргнува во борба за избирачите против популистите, што ќе стане нов челник на Европската народна ...

(Видео) Бојко Борисов во свој стил го праша Христијан Мицкоски во лице: Дали го поддржувате договорот за добрососедство ...

Centar - 20.11.2019

Денескса во Хрватска се оддржала средба меѓу Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ и бугарскиот претседател Бојко Борисов кој е лидер на сестринската десничарска партија во Бугарија. На средбата покрај другото, Бојко Борисов во свој стил го праша ...

Мицкоски на самит на ЕПП: Република Македонија припаѓа на ЕУ, после 12-ти април проевропска Влада ќе ги поттикне ...

Алфа - 20.11.2019

Европеизацијата на нашето општетсвото одвнатре е единствениот начин да се постави нашата нација на брз пат кон членство во Европската Унија, порача Лидертот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред лидерите на сестринските партии на конгресот на ЕПП ...

Мицкоски се сретна со Туск - побарана поддршка за евроинтеграциите на земјава

Сител - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски на средба со претседателот на ЕК изразил загриженост за состојбите во држвата и побарал поддршка за евроинтеграциите. Мицковски говорел дека во државата недостасува правда, има зависен и корумпиран ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конгресот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можете да го проследите од 26-та до 30-та мин. од ова обаќање во живо на претставниците кои учествуваат на конгресот на Европската народна ...

Конгрес на ЕПП: Хрватска му ја отвора вратата на Западен Балкан?

Deutsche Welle - 20.11.2019

На конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб една од темите е и перспективата на пристапување кон ЕУ за земјите од Западен Балкан. Демохристијаните очекуваат Хрватска тука да има важна улога.

Мицкоски: ЕПП ќе биде носителот на Македонија на патот кон членството во Европската Унија

Република - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската унија! Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го заслужуваат тоа. После 12-ти април, проевропската влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поттикне ...

Мицкоски се сретна со Бојко Борисов

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре е во Загреб каде присуствува на самитот на Европската Народна Партија. Мицкоскии оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Мицкоски: Како Македонци ние припаѓаме на европското семејство затоа што споделуваме европски вредности

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре е во Загреб каде присуствува на самитот на Европската Народна Партија. Вечерва тој одржа и свој говор пред присутните, а Европската народна партија на својот Тивтер профил ги објави ...

Николоски од Загреб: Доналд Туск силно ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања

Курир - 20.11.2019

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски е на конгресот на Народната Европска Партија во Загреб каде ќе се избира нов претседател на Европската народна партија, ова денеска за Алфа телевизија го истакна ...

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок (ВИДЕО)

Курир - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

Макфакс - 20.11.2019

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство. За местото претседател на ЕПП се кандидира претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск.

Мицкоски се сретна со лидерот на албанската опозиција Баша

Република - 20.11.2019

Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Lulzim Basha . Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот. Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав ...

Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Курир - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП- На агендата билатерални средби и состанок со Претседателот на Европскиот ...

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Курир - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Мицкоски: СДСМ во јавноста кажуваат дека се за промена на изборниот модел, а во суштина не сакаат тоа се случи

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

„Квалитетот на политики, квалитетот на живот во уште првите 100 дена ќе ја покажат разликата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ“

Курир - 19.11.2019

Во интервју за ТВ Сонце гостуваше Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, кој што посочи дека во првите 100 дена граѓаните ќе ги видат мерките на партијата, по победувањето на предвремените парламентарни избори на 12-ти април.

(Во живо) Прес конференција на Христијан Мицкоски

24Инфо - 28.04.2020

Прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Прес конференција Прес конференција 28.04.2020 Posted by Hristijan Mickoski on Вторник, 28 април ...

Николоски ексклузивно за Сител: Утре изутрина ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари билатерална средба со Доналд Туск

Курир - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

ФОТО: Мицкоски оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија и амбасадорот на Финска

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 28.03.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

Прес-конференција на Мицкоски во 14:15 часот

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 14:15 часот ќе одржи прес-конференција. Истата, според најавата од партијата, ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ...

Мицкоски се сретна со Клеменс Која и Кимо Лахдевирта

Канал5 - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

24Инфо - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Фер избори клучни за европската перспектива на Македонија

Република - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средби со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија Клеменс Која и амбасадорот на Финска, Кимо Лахдевирта, на кои било разговарано за актуелната политичка состојба во државата, проблемите со кои ...

Мицкоски се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Која и амбасадор Лахдевирта

MakPress - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ дел од конгресот на ЕПП, утре на билатерална средба со Доналд Туск

MakPress - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

За утре закажана билатерална средба ВМРО-ДПМНЕ – Доналд Туск

Република - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

Сител - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Христијан Мицкоски се сретна со Клеменс Која – шефот на мисијата на ОБСЕ

Нетпрес - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски: Не сум баш сигурен дека Заев сака промена на изборниот модел

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

КОНГРЕС НА ЕПП ВО ЗАГРЕБ: На агендата е избор на ново раководство

Слободен Печат - 20.11.2019

Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП. Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Опсервер - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

А1 On - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Нетпрес - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Република - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

24Инфо - 20.11.2019

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство. За местото претседател на ЕПП се кандидира претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

MakPress - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.