TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико Мадрид под будно око ја следи ситуацијата со Лаказет во Арсенал

24Фудбал - 23.09.2021

Се верува дека предводникот на „Јорганџиите“, Диего Симеоне силно посакува да го засили нападот на својата екипа, а една од желбите е токму Лаказет. Шпанскиот првак Атлетико Мадрид ќе се обиде да профитира од ситуацијата на Александре Лаказет во ...

Противничкиот голман остана вчудовиден: Арсенал со прекрасна акција и гол потсети на старите добри времиња (ВИДЕО)

Спортманија - 23.09.2021

Топчиите барем за момент потсетија на миговите кога пред повеќе од деценија и пол доминираа во Англија. Арсенал оствари убедлива победа против Вимблдон од 3:0 во рамките на шеснаесетфиналето од англискиот Лига куп.

ВИДЕО: Синоќешната акција и голот на Арсенал потсетија на славните денови на Топџиите

Sport M - 23.09.2021

Фудбалерите на Арсенал синоќа без поголеми проблеми се пласираа во следната рунда од Лига купот на Англија. Екипата на Микел Артета рутински славеше против нисколигашот Вимблдон со резултат 3:0.

Синоќешната акција и голот на Арсенал потсетија на славните денови на Топџиите

Спортклуб - 23.09.2021

Фудбалерите на Арсенал синоќа без поголеми проблеми се пласираа во следната рунда од Лига купот на Англија. Екипата на Микел Артета рутински славеше против Вимблдон со 3-0. „Топџиите“ доминираа од првата до последната минута од натпреварот, што на ...

Артета откри кој фудбалер на Арсенал тренира најмногу

24Фудбал - 23.09.2021

Микел Артета синоќа му даде шанса на Еди Нкетија да го стартува мечот против Вимблдон, а тој возврати со одличен перформанс и постигнат гол. Микел Артета го посочи Нкетија како фудбалер кој тренира најмногу во Арсенал и рече дека тој е пример за ...

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Курир - 23.09.2021

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Опсервер - 23.09.2021

– Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Денешен - 23.09.2021

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

MakPress - 23.09.2021

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „le10sport“преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.

Лаказет не сака да го продолжи договорот со Арсенал

Вечер Прес - 23.09.2021

Напаѓачот на Арсенал, Александар Лаказет, не планира да го продолжи договорот со клубот. Според „Ле10спорт“ преговорите за продолжување на договорот со 30-годишниот Французин се неуспешни, и затоа веројатноста фудбалерот да го напушти клубот расте.