TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продажбата на Милан ја искористил за перење на пари?

СуперСпорт - 13.01.2018

Минатата година беше бурна за Милан откако Берлускони го продаде клубот на кинезите. Милан веќе неколку години е во криза, а така продолжи иако пристигнаа кинезите кои ветуваа подобри времиња.

Берлускони обвинет за перење пари при продажбата на Милан

Sport 1 - 13.01.2018

Обвинителството во Италија започнало истрага за перење пари околу продажбата на Милан. Силвио Берлускони по неколкумесечни преговори го продаде клубот на кинескиот инвеститор Јонгхонг Ли. Договорот за продажба на Милан се случи во април минатата ...

Продажбата на Милан под лупа, обвинителството истражува перење на пари!

24Фудбал - 13.01.2018

Медиумите од Италија пренесуваат дека обвинителството од Милано отворило истрага за продажбата на Милан, постои сомнеж за перење пари во зделката со која Ли Јонгхонг го купи клубот од Силвио Берлускони Нови контроверзии околку продажбата на Милан, ...

Берлускони под истрага за перење пари при продажбата на Милан?

МКД - 13.01.2018

Медиумите од Италија пишуваат дека Силвио Берлускони е под истрага за перење пари, сомнителни се неколку чекови од продажбата на Милан на кинескиот конзорциум предводен од Ли Јонгхонг Нови контроверзии околку продажбата на Милан, која се ...

Милан бил продаден за 300 милиони евра повеќе од реалната вредност, Берлускони под истрага!?

Sport M - 13.01.2018

Берлускони повторно главна тема на италијанските медиуми. Силвио е под истрага за перење на пари при продажбата на АС Милан на кинескиот бизнисмен Ли Јонгхонг. Нови контроверзии околку продажбата на Милан, која се одолговлекуваше со месеци за во ...