TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Кајгана - 25.11.2021

Млад човек од Северна Кореја е осуден на смрт бидејќи во земјата криумчарел снимка од популарната јужнокорејска серија „ Squid Game“. Студентот наводно се вратил од Кина со дигитална копија од серијата.

Живот или „Squid Game“: Северна Кореја осуди лице на смрт заради шверц на популарната серија

Слободен Печат - 25.11.2021

Северна Кореја удира силно и крајно по луѓето кои го шверцуваат, дистрибуираат или гледаат Нетфликс хит шоуто „Squid Game“ – со одземање на нивните животи! Според извештајот на Радио Слободна Азија, во кој се цитирани неименувани извори во Северна ...

Поради шверц на копии од „Squid game“ маж во Северна Кореја е осуден на смрт

Радио МОФ - 25.11.2021

Средношколците кои ја гледале серијате преку УСБ, се осудени за затворска казна, пренесува „ DazedDigita l“. Медиумите пренесуваат дека маж во Северна Кореја е осуден на смртна казна, откако бил фатен како шверцува копии од јужнокорејската серија ...

Смрт со стрелање поради шверц на серијата „Squid Game“ во Северна Кореја

Кумановски м. - 25.11.2021

Човекот кој ја прошверцувал серијата на Нетфликс „Squid Game“ во Северна Кореја, наводно, бил осуден на смрт откако властите фатиле група средношколци како го гледаат видеото, јавува Радио Слободна Азија (РФА).

Смрт за човекот што ја шверцувал серијата Squid Game во Северна Кореја

Lider - 25.11.2021

Човекот кој ја прошверцувал серијата на Нетфликс „Squid Game“ во Северна Кореја, наводно, бил осуден на смрт откако властите фатиле група средношколци како го гледаат видеото, јавува Радио Слободна Азија (РФА).

Нова корејска хорор серија ја урна „Squid Game“

Локално - 25.11.2021

Серијата „Squid Game“ за само еден месец стана светски хит, со што, ни се чини, започна „ерата на корејската кинематографија“. Иако до неодамна беше речиси незамисливо некоја серија наскоро да ja симне „Squid Game“ од тронот, сепак тоа се случи, а ...

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Канал5 - 24.11.2021

Смртната казна доби севернокорејски средношколец кој прошверцувал примерок од јужнокорејската серија „ Squid game“ во Северна Кореја. Се верува дека младиот човек донел епизоди од гореспоменатата серија на Нетфликс во Северна Кореја од Кина преку ...