TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид со луд пресврт во финишот дојде до победа на Местаља (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.09.2021

Винисуис Жуниор и Карим Бензема се творците на голема победа за Реал Мадрид над Валенсија обезбедена во финишот од натпреварот. Во првото полувреме мрежите мируваа. Резултатот беше отворен во 66. минута Дуро донесе водство за Валенсија.

Спектакуларен пресврт на Реал Мадрид на „Месталја“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.09.2021

Фудбалерите на Реал Мадрид беа на работ од бездната на вечерашното гостување кај Валенсија, со оглед што беа во негатива се до пет минути до крајот, но потоа со спектакуларен пресврт дојдоа до триумф со 2-1, за четврта победа во петтиот меч сезоната ...

(ВИДЕО) Бензема-Винисиус, тандемот за титула на Реал

Спортклуб - 19.09.2021

Во 86. минута од натпреварот меѓу Валенсија и Реал се чинеше дека Ел Че ќе биде нов лидер на табелата, а „кралевите“ ќе го доживеат првиот пораз. Десетина минути подоцна се случи спротивното. Иако Валенсија водеше од 66.

Голем пресврт на „кралевите“ на „Месталја“: Винисиус и Бензема за две минути ја матираа Валенсија (ВИДЕО)

Дерби - 19.09.2021

Реал Мадрид со чудесен пресврт во завршните минути дојде до победа на вечерашниот првенствен меч против Валенсија на „Месталја“. „Кралевите“ беа во негатива од 1-0 до 86 минута за да потоа за само 120 секунди направат комплетен пресврт преку дуото ...

Спектакл на „Местаља“: Реал губеше до 86. минута, па ја шокира Валенсија! (ВИДЕО)

Gol.mk - 19.09.2021

Дербито на врвот во Примера заврши со гостинска победа на Реал Мадрид, кој задоволен си замина од „Местаља“, со оглед на тоа што во финишот стигна до пресврт кај Валенсија (1-2). Мечот донесе тактичко надмудрување меѓу Хозе Бордалас и Карло Анчелоти.

„Кралеви“ никогаш не се отпишуваат предвреме – Бензема ја замолкна Валенсија (ВИДЕО)

Екипа - 19.09.2021

Реал Мадрид беше на дното на денешниот натпревар од 5. коло во Ла Лига, но само за две минути во 86. и во 88. минута успеа да дојде до пресврт-триумф на гостувањето против Валенсија. Валенсија дојде до предност со голот на Дуро во 66. минута.

ВИДЕО: Реал Мадрид со пресврт ја совлада Валенсија, два гола за две минути

Sport M - 19.09.2021

Во петтото коло од Ла Лига се одигра дуел на старите ривали Валенсија и Реал Мадрид. На крајот од играта, семафорот го покажа резултатот 1:2. Натпреварот беше одличен од самиот почеток. Двата тима во офанзивата влегоа со јасна цел, а тоа е ...

ВИДЕО: Каков финиш на Реал, Винисиус и Бензема за победа на „кралевите“ против Валенсија

Дриблинг - 19.09.2021

Пеколен финиш на Реал Мадрид против Валенсија на гости, домашните водеа со голот на Дуро се до 86 минута, следуваа две кобни минути, триумф на „кралевите“ со голови во 86 и 88 минута. Винисиус е херојот на Реал Мадрид, постигна гол за израмнување во ...

Реал Мадрид губеше до 86. минута, па ја нокаутира Валенсија!

СуперСпорт - 19.09.2021

Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Валенсија со 2-1 во петтото коло од шпанската Ла Лига, иако до самата завршница од натпреварот губеше со 0-1. „Кралевите“ беа подобар противник и во првото полувреме, но мрежите останаа да мируваат, по што ...

Винициус и Бензема за две минути ја „нокаутираа“ Валенсија (ВИДЕО)

SportMedia - 19.09.2021

Страшен финиш на „кралевите“ и победа на гостувањето кај Валенсија во дербито на 5. коло во Ла Лига. Валенсија, која до ова коло имаше три победи и реми, пред своите навивачи имаше водство се до 86.

Лоши вести за Бејл: Го чека пауза и до два месеци

SportMedia - 19.09.2021

Sвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл може да остане надвор од терените и до два месеци поради повредата која ја заработи при последниот настап за Реал (М). Велшкиот интернационалец уживаше силна доверба по враќањето во шпанската престолнина откако ...

Дивјачки старт: Во Шпанија ВАР не важи кога треба да му се покаже црвен картон на Реал Мадрид (видео)

Екипа - 19.09.2021

Во таборот на Реал Мадрид треба да се пресреќни што првото полувреме го завршија со 11 фудбалери на теренот, откако судиите му простија дивјачки старт „за затвор“ на Бразилецот Кашемиро. Тој брутално стартуваше над еден од домашните фудбалери, ...

ВИДЕО: Касемиро со старт за црвен, во Шпанија тешко се казнува Реал Мадрид

Дриблинг - 19.09.2021

Реал Мадрид и Валенсија одиграа 0-0 во првите 45 минути од денешното дерби во Ла Лига, во таборот на „кралевите“ треба да се среќни што засега се во полн состав на ова гостување. Имено, Касемиро во финишот на првиот дел со старт за црвен картон, ...

Неверојатен пресврт на Реал Мадрид против Валенсија

Курир - 19.09.2021

Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Валенсија со 2-1 во петтото коло од шпанската Ла Лига, иако до самата завршница од натпреварот губеше со 0-1 „Кралевите“ беа подобар противник и во првото полувреме, но мрежите останаа да мируваат, по што ...

Винисиус и Бензема во самиот финиш му донесоа победа на Реал Мадрид на Местаља (ВИДЕО)

МКД - 19.09.2021

Винисуис Жуниор и Карим Бензема се творците на голема победа за Реал Мадрид над Валенсија обезбедена во финишот од натпреварот. Во првото полувреме мрежите мируваа. Резултатот беше отворен во 66. минута Дуро донесе водство за Валенсија.