TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разликата помеѓу Интер и Икарди е три милиони евра

TopSport - 12.01.2019

Интер се подготвени да му понудат годишна плата од седум милиони евра на капитенот Мауро Икарди, доколку тој се реши да го продолжи договорот. Според италијанските медиуми, ова е најмногу што клубот може да му понуди на својот најдобар играч и ...

Разликата помеѓу Интер и Икарди е три милиони евра

Макфакс - 12.01.2019

Интер се подготвени да му понудат годишна плата од седум милиони евра на капитенот Мауро Икарди, доколку тој се реши да го продолжи договорот. Според италијанските медиуми, ова е најмногу што клубот може да му понуди на својот најдобар играч и ...

Икарди за договорот: Ќе потпишам, кога Интер ќе достави коректна понуда

+инфо - 10.01.2019

Преговорите меѓу Интер и капетанот Мауро Икарди за новиот договор продолжуваат. Нова средба на сопругата и агент на Аргентинецот, Ванда Нара со менаџментот на „нероазурите“ е закажана за следната недела, а од Интер се навестува дека може да понудат ...

Икарди за договорот: Ќе потпишам, кога Интер ќе достави коректна понуда

Независен - 10.01.2019

Преговорите меѓу Интер и капетанот Мауро Икарди за новиот договор продолжуваат. Нова средба на сопругата и агент на Аргентинецот, Ванда Нара со менаџментот на „нероазурите“ е закажана за следната недела, а од Интер се навестува дека може да понудат ...