TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американскиот Конгрес изгласа пакет на финансиска помош во вредност од 1.900 милијарди долари

Сител - 27.02.2021

Саудиска Арабија го демантираше американскиот извештај во кој се тврди дека принцот Мохамед Бин Салмен ја одобрил операцијата за ликвидација на Кашоги во Турција. Во разузнувачкиот извештај предаден на Конгресот се вели дека во убиството на ...

Саудиска Арабија го демантира извештајот на ЦИА: Негираат дека имаат врска со убиството на Кашоги

Точка

Саудиска Арабија демантира дека одобрила убиство на Кашоги

Опсервер

С. Арабија го отфрли извештајот на ЦИА: Негираат вмешаност во убиството на новинарот Кашоги

Локално

Саудиска Арабија демантира дека одобрила убиство на Кашоги

Слободен Печат

Саудиска Арабија демантира дека одобрила убиство на Кашоги

24Инфо

Саудиска Арабија демантира дека одобрила убиство на Кашоги

Либертас

Вечер Прес MakPress

Саудијците го отфрлија американскиот извештај дека принцот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

МКД - 27.02.2021

Саудиска Арабија целосно го отфрли американскиот извештај во кој престолонаследникот Мохамед бин Салман се обвинува дека стои зад убиството на новинарот Џамал Кашоги во 2018. „Владата на Саудиска Арабија целосно ги отфрла лажните и штетни заклучоци ...

САД: Саудискиот престолонаследник ја одобрил „операцијата Кашоги“

Deutsche Welle

Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на новинарот Џамал Кашоги, покажа американски разузнувачки извештај

Радио МОФ

Американското разузнавање го впери прстот кон саудискиот принц

Н.Македонија

Извештај на САД: Саудискиот принц е тој што го одобрил убиството на новинарот Кашоги

Канал5

Американски разузнавачки извештај го посочи саудискиот принц за вклученост во убиството на Кашоги

Глас на Америка

ЦИА ЈА ОТСТРАНИ ОЗНАКАТА „ТОП ТАЈНА“ од извештајот: Саудискиот принц го нарачал убиство на новинарот Кашоги!

Локално

Објавен извештајот на Вашингтон: Саудискиот принц престолонаследник одобрил „фаќање или убиство“ на Кашоги

МКД - 26.02.2021

Во извештајот на американските разузнавачки служби за убиството на Џамал Кашоги е наведено дека престолонаследникот на Саудиска Арабија Мухамед бин Салман одобрил фаќање или убиство на саудискиот новинар.

Извештај на американското разузнување: Саудискиот принц го одобрил убиството на новинарот Џамал Кашоги

Република

САД оценуваат дека саудискиот принц е тој што го одобрил убиството на новинарот Кашоги

Нетпрес

Извештај: Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

Опсервер

Извештај: Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

Либертас

Извештај: Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

Frontline

ИЗВЕШТАЈ НА АМЕРИКАНСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ: Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

Денешен

24Инфо Слободен Печат Вечер Прес MakPress

Телефонски разговор на Бајден со саудискиот крал ал Сауди

Опсервер - 26.02.2021

– Во првиот разговор на претседателот на САД, Џо Бајден со саудискиот крал Салман бин Абдулазис ал Сауди била потврдена „американската посветеност да и помогне на Саудиска Арабија во одбрана на својата територија додека е соочена со напади од групи ...

Телефонски разговор на Бајден со саудискиот крал ал Сауди

Курир

Телефонски разговор на Бајден со саудискиот крал ал Сауди

MakPress

Телефонски разговор на Бајден со саудискиот крал ал Сауди

24Инфо