TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Критичар на Путин пронајден мртов во Лондон

Макфакс - 13.03.2018

Русинот, Николај Глушков, кој имал азил во Велика Британија бил пронајден мртов во својот дом во Лондон, пренесуваат тамошните медиуми. Неговото безживотно тело било пронајдено минатата ноќ од страна на семејството и пријателите, јавува „Гардијан“.

Мистериозна смрт на руски емигрант во Лондон

Нетпрес - 13.03.2018

Рускиот емигрант и близок пријател на покојниот олигарх, Борис Березовски, бил пронајден мртов во својот стан во понеделникот во Лондон. Телото на Николај Глушков(68) го пронашле неговото семејство и пријателите.

Уште една мистериозна смрт во Лондон на влијателен Русин

Канал5 - 13.03.2018

Рускиот емигрант и политички азилант Николај Глушков е најден мртов во неговиот дом во Лондон . Глушков важеше за близок пријател на покојниот олигарх Борис Березовски , за кој се верува дека под сомнителни околности се обесил во својот дом во ...

Уште еден непријател на Путин пронајден мртов

Exclusive.mk - 13.03.2018

Рускиот државјанин во егзил, Николај Глушков (68), близок пријател на покојниот Борис Березовски, олигарх и противник на рускиот претседател Владимир Путин, пронајден е мртов во својата куќа во Лондон.

Критичар на Путин пронајден мртов во Лондон

Вечер - 13.03.2018

Русинот, Николај Глушков, кој имал азил во Велика Британија бил пронајден мртов во својот дом во Лондон, пренесуваат тамошните медиуми. Неговото безживотно тело било пронајдено минатата ноќ од страна на семејството и пријателите, јавува „Гардијан“.

КАКВИ СОМНЕЖИ СЕ ПОЈАВИЈА: Критичар на Путин пронајден мртов

Фактор - 13.03.2018

Николај Глушков, кој имал азил во Велика Британија, е пронајден мртов во својот дом во Лондон, пишуваат тамошните медиуми. Неговото безживотно тело е пронајдено минатата ноќ од страна на семејството и пријателите, јавува „Гардијан“.