TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2018

Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3-1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5-0 го победи Порто на Драгао. Реал Мадрид не одигра на највисоко ниво, но големите клубови ...

Роналдо, прв играч со 100 гола во ЛШ во дресот на еден тим

Екипа - 14.02.2018

Португалецот Кристијано Роналдо и вечерва покажа дека е најдобар кога е најпотребно во дресот на Реал Мадрид. Иако нема најдобра сезона во Ла Лига, сепак, тој блеска во Лигата на шампионите.

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

+инфо - 14.02.2018

Роналдо во 83. минута постигна гол со кој Реал Мадрид поведе 2-1. Три минути подоцна Марселона од Реал го даде конечниот резултат 3-1. Реал Мадрид го победи ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0.

Реал го „нокаутираше“ ПСЖ за три минути, Ливерпул со „петарда“ против Порто (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Реал Мадрид ги доби првите 90 минути со Пари Сен Жермен во дербито на осминафиналето на Лигата на шампионите. Бранителот на трофејот иако не блескаше и не одигра на посакуваното ниво во самиот финиш дојде до капителна предност од два гола и победа ...

ВИДЕО: Зидан го надмудри Емери, Реал Мадрид сурово го казни ПСЖ на „Сантијаго Бернабеу“

Gol.mk - 14.02.2018

Во првиот осминафинален натпревар од двомечот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ , одигран на „Сантијаго Бернабеу“, со предност на реваншот ќе патуваат „кралевите“, кои на крајот славеа победа од 3-1 (1-1).

Роналдо е незапирлив во Лигата на шампионите...

Н.Македонија - 14.02.2018

Роналдо е незапирлив во Лигата на шампионите Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо беше најзаслужен за победата на актуелниот двократен европски првак Реал Мадрид над Пари Сен Жермен од 3-1, постигнувајќи два гола во дерби-дуелот од ...

Слатко Порто за Ливерпул, Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

SportMedia - 14.02.2018

Реал Мадрид се разбуди во вистински момент и со 3 погодоци по ред успеа да направи пресврт против ПСЖ, да победи со 3:1 што е солидна предност пред реванш осминафиналето во Париз. Ливерпул го декласира Порто на гостински терен и по триумфот од 5:0 е ...

Одличен натпревар со среќен крај за Реал Мадрид

СуперСпорт - 14.02.2018

Како и што се очекуваше денес на „Сантијаго Бернабе“ видовме одличен натпревар во режија на Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во кој на крајот „Кралевите“ се радуваа на победа од 3:1. Гостинот од Париз прв дојде во водство откако во 33 минута Рабио со ...

(ВИДЕО) Реал го уништи кукавичкиот ПСЖ, Ливерпул подобар и од Сити

Спортклуб - 14.02.2018

Реал Мадрид ја има цела среќа на своја страна кога станува збор за Лигата на шампионите. Дури и кога се наоѓа во мат-позиција знае како да се извади и да дојде до добар резултат. Така беше вечерва во дуелот со ПСЖ во кој од 0-1 стигна до 3-1 и ...

„Кралот“ Зидан тактички го доби залетаниот ПСЖ, Ливерпул е веќе меѓу осумте најдобри! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

И без никаква игра, и без никаква иницијатива, а и објективно гледано незаслужено, Реал Мадрид дојде до огромна предност во првиот осминафинален натпревар совладувајќи го ПСЖ со 3-1. ПСЖ доминираше особено во вториот дел, поточно до моментот кога ...

ПСЖ дојде во Мадрид и виде…Реал е „кралот“ во ЛШ

Екипа - 14.02.2018

Реал Мадрид оствари предност од 3-1 против Пари Сен Жермен во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите што вечерва се одигра на „Сантијаго Бернабеу“. Европскиот првак во самиот финиш стигна до два гола позитива со кои ќе патува на ...

Кореографијата на фановите на Реал Мадрид со посебна симболика

Дерби - 14.02.2018

Навивачите на Реал Мадрид подготвија специјална кореографија за натпреварот на нивните миленици против ПСЖ, а главна ѕвезда на неа беше тенискиот ас Рафаел Надал. „Вамос Реал“ беше главната порака, а покрај тоа што Надал е голем фан на Реал, вториот ...

Уште една страница во историјата ја испиша кој друг, ако не Роналдо (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2018

Фудбалерите на мадридски Реал на свој терен играат против екипата на ПСЖ во осминафиналето во ЛШ. Португалецот, Кристијано Роналдо по погодокот постигнат од белата точка ја продолжи својата серија во ЛШ, го постигна 10.

„Кралот“ се разбуди онаму каде што е најсилен, скапоцените „светци“ потфрлија, пукна „петарда“ на „Драгао“ (Видео)

Спортски - 14.02.2018

Вечерва со почеток во 20:45 во Лигата на шампионите започна натпреварот кој сите го очекуваа, Реал Мадрид го пречека Пари Сен Жермен. Светот очекуваше голови и напаѓачка игра од двата европски гиганти, а во првите 10 минути повеќе се играше на ...

(ВИДЕО) Не можеше поинаку: Роналдо на омилениот начин до големиот јубилеј

Спортклуб - 14.02.2018

Реал Мадрид успеа некако да дојде до израмнување во дуелот со ПСЖ со голот на Роналдо кој ја продолжи голгетерската серија во Лигата на шампионите. Тоа беше негов 100. гол во елитното натпреварување како член на Реал, а до него дојде на омилениот ...

Ливерпул на пат кон четвртфиналето, ПСЖ храбар на „Сантијаго Бернабеу“

SportMedia - 14.02.2018

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, односно Ливерпул против Порто ја продолжија ефикасната серија, со голови во Лигата на шампионите, што вчера во премиерата од нокаут фазата ја започнаа Јувентус и Тотенхем, односно Манчестер сити со Базел.

Роналдо израмни во Мадрид, Ливерпул убедлив против Порто

Екипа - 14.02.2018

Кристијано Роналдо од пенал во 45.минута донесе израмнување за Реал Мадрид на полувремето од првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен што се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

ВИДЕО: Рабио ги отвора „кралевите“, ПСЖ води против европскиот шампион

Gol.mk - 14.02.2018

Фудбалерите на ПСЖ го зададоа првиот удар во осминафиналниот двомеч против тимот на Реал Мадрид . Актуелниот европски шампион се чини ја контролираше играта, Роналдо имаше извонредна шанса, но голот за водство го постигнаа „светците“.

ВИДЕО: Кралевите матирани – Рабиот најдобро се снајде и го стресе Мадрид, а Роналдо од пенал возврати

Спортклуб - 14.02.2018

Парижаните поведоа во првиот дел против Реал во Мадрид со 0:1, што за реваншот може за нив да биде од круцијално значење. Рабиот најдобро се снајде по одбиената топка, па го матираше Кејлор Навас од петнаесетина метри па им донесе капитално водство ...

Молк на „Бернабеу“ - ПСЖ поведе во Мадрид! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен поведоа со 1-0 на гостувањето кај актуелниот европски шампион Реал Мадрид по 31 минута игра, откако Рабио се најде на вистинското место и го искористи отпадокот од блокот на Начо..

Молк во Мадрид: Рабиот погодува за водство на ПСЖ! (Видео)

Спортски - 14.02.2018

Во Мадрид прв до водство стигна Пари Сен Жермен и тоа преку Рабиот, кој го искористи лошото расчистување на ...

Реал со Надал на трибините: „Вамос“ Кралеви! (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2018

Да се биде или не во Мадрид! Реал по изгубените битки во првенството и Купот на Шпанија, сите карти ги фрли на одбрана на титулата во ЛШ и веќе на стартот наиде на една од најтешките препреки – ПСЖ.

Традиција вели – ПСЖ ќе слави во Мадрид!

Спортски - 14.02.2018

Реал Мадрид игра сезоната за заборав, а токму натпреваров вечерва може да биде нивни спас. „Лос Бланкоси“ заостануваат 17 бодови зад Барса во Примера. Парижаните минатото лето потрошија околу 400 милиони евра на засилувања пристигнаа Нејмар и Мбапе.

ФОТО: Статистиката на Реал и ПСЖ во УЕФА натпреварите..

Спортклуб - 14.02.2018

Низ историјата во Европа, последните 20 години, Реал и ПСЖ копјата ги вкрстиле неколкупати, а по статистиката може да се види поуспешен Пари Сен Жермен. Тоа немора да значи ништо, бидејки последен пат кога Реал и ПСЖ играле, како победник во ЛШ се ...

Познати се составите: Бејл и Силва резервисти на „Бернабеу“, Клоп почнува со Ловрен (Фото)

Дерби - 14.02.2018

По двете ефикасни средби кои вчера се одиграа во Торино и Базел, денеска не очекуваат уште две нови пресметки од Лигата на шампионите и тоа во Шпанија и Португалија. Дербито се игра на „Сантијаго Бернабеу“ меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен каде ...

Лудница во Мадрид: Погледнете како беа пречекани „кралевите“ (Видео)

Спортски - 14.02.2018

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен многумина го доживуваат како „финале пред финале“, посебно имајќи предвид колку се платени играчите на двата клуба. Мадриѓаните оваа сезона во Примера премногу заостануваат зад Барса па им останува ...

Емери: Сега сме позрели, нема да ни се повтори „Камп ноу“ и во Мадрид

Екипа - 14.02.2018

Шефот на стручниот штаб на ПСЖ, Унаи Емери, е убеден дека неговиот тим ќе одговори на предизвикот на вечерашниот мега-дуел од Лигата на шампионите, против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“.

Официјални состави: Реал Мадрид ќе ги напаѓа ѕвездите од Париз! (ФОТО)

Sport 1 - 14.02.2018

Герет Бејл не е во стартните 11 на вечерашнниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ во рамки на првиот осминафинален натпревар во Лигата на Шампиони, кој ќе се игра во Мадрид. Не очекува голем спектакл во Мадрид, а тренерот на „кралевите“ одлучи во ...

Состави за спектаклот во Мадрид – ПСЖ без Силва!

Спортски - 14.02.2018

Вечерва во Мадрид со почеток во 20:45 се игра најскапиот напревар во историјата на фудбалот. Ова се составите за кои се одлучија Зинедин Зидан и Унаи Емери. РЕАЛ МАДРИД ПАРИ СЕН ...

Официјални состави: Реал Мадрид - ПСЖ

24Фудбал - 14.02.2018

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги одбраа фудбалерите за денешниот натпревар од Лигата на шампионите. Реал Мадрид и ПСЖ ја почнуваат големата осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Зидан се одлучи да го остави Бензема на клупата, во стартниот ...

Ди Мариа со новата изјава ја разгорува ситуацијата пред мечот со Реал Мадрид

Спортклуб - 14.02.2018

Аргентинецот Анхел Ди Мариа, кој претходно настапуваше за Реал против кого вечерва се соочува во ЛШ со неговиот ПСЖ, истакна дека неговото „пријателство“ со „кралевите“ е завршена работа и дека сега пред него се нови перспективи.

Состави: Реал без Бејл, ПСЖ без Тијаго Силва во првиот тим

Екипа - 14.02.2018

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги објавија имињата на стартните тимови за вечерашната мега-пресметка на „Сантијаго Бернабеу“ во осминафиналето од Лигата на шампионите. Герет Бејл се пресели на клупата за резерви за вечерашниот натпревар во Мадрид, ...

ФОТО: Се е спремно за спектакл: Познати и составите, Зидан изостави еден важен играч

Спортклуб - 14.02.2018

Несомнено дерби на вечерта ќе биде мечот Реал Мадрид – ПСЖ, во рамките на осминафиналната пресметка во ЛШ. Надежниот ПСЖ му гостува на Реал Мадрид, кој е актуелен шампион во ЛШ, па како домаќин можеби има блага предност или блага фаворитска улога, ...

Зидан ќе се обиде со магијата на Иско да го зашемети Пари Сен Жермен

Екипа - 14.02.2018

Реал Мадрид го пречекува Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) на „Сантијаго Бернабеу“ во можеби најинтересниот од сите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. На актуелниот европски првак му остана единствено да се бори за да го сочува ...

Ди Марија: Моето ‘пријателство’ со Реал одамна заврши

Екипа - 14.02.2018

Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) му гостува на Реал Мадрид во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а во фокусот на вниманието се наоѓа Анхел Ди Марија, поранешниот „крал“, кој сега го носи дресот на „светците“ од Париз.

Роналдо контра Нејмар – судирот во бројки

Стандард - 14.02.2018

Дуелот помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ не е едноставно дерби и 1/8-финале во Лигата на шампиони. Натпреварот спротивставува два од најбогатите клубови во светот, а по него сигурно ќе има променети многу судбини.

Големо изненадување во составот на ПСЖ вечерва за гостувањето во Мадрид

Спортклуб - 14.02.2018

Тренерот на ПСЖ пред вечерашната мега пресметка со Реал во Мадрид, ќе направи една замена во одбраната, која сигурно ќе биде неочекувана за сите, па и за Реал Мадрид. Најсилниот спортски медиум во Франција Лекип, пишува попладнево дека Емери се ...

ПСЖ без капитенот и столбот на одбраната против Реал, проблеми во соблекувалната или тактичко изненадување?!

24Фудбал - 14.02.2018

Медиумите од Франција пишуваат за голема промена во стартниот состав на „Светците“ за пресметката на Сантијаго Бернабеу, во тимот ќе нема место за капитенот Тиаго Силва Реномираниот Лекип пренесува дека Унаи Емери донел одлука младиот Преснел ...

Видете како Роналдо се опушта пред дуелот со ПСЖ!

Спортски - 14.02.2018

Реал Мадрид оваа сезона не игра според очекувањата, па дуелот со ПСЖ е клучен за „кралевите“. Како и секогаш Реал најголема надеж полага на Кристиано Роналдо и се надева дека вечерва Португалецот ќе блесне и ќе ја покаже својата класа.

Го спомнал Меси: Како Флорентино го убедил Роналдо да остане во Реал?

БркајРабота - 14.02.2018

Францускиот магазин „Франс фудбал“ деновиве објави неколку интересни информации за кариерата на Кристијано Роналдо. Една од позанимливите е онаа од 2012 година португалскиот ас бил пред заминување од Реал Мадрид и пред трансфер во ПСЖ.

Поатрактивно - здравје: Ранетиот Реал против гладот за победи на ПСЖ!

Sport 1 - 14.02.2018

Вистинска фудбалска наслада ја очекува европската јавност вечерва (20.45), како ретко кога вака рано во сезоната од Лигата на шампионите. ПСЖ му гостува на Реал Мадрид во најатрактивната од осминафиналните пресметки.

Еден терен, 22 фудбалери и 1,6 милијарди евра!

Sport 1 - 14.02.2018

Дуелот меѓу Реал Мадрид и ПСЖ вечерва во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе биде еден од најскапите во историјата. Собраната вредност на сите фудбалери надминува една и пол милијарда евра.

Како Роналдо се подготвува за големото дерби со ПСЖ? (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

Ако на некој му треба добар натпревар во последно време тоа е Кристијано Роналдо. Португалецот од Реал Мадрид ќе биде на голем тест вечерва против ПСЖ, а тој се подготвува на свој начин. На својот профил на Твитер, Роналдо објави видео во кое ...

Емери со големо изненадување во стартната постава ќе излезе на „Бернабеу“!

Дерби - 14.02.2018

Шпанските и француските медиуми во изминативе неколку дена постојано излегуваат со најразлични информации поврзани за мега пресметката меѓу Реал Мадрид и ПСЖ која се игра вечерва на „Сантијаго Беррнабеу“, но дефинитивно, најизненадувачката вест на ...

Реал го губи трпението: Дуелот со ПСЖ клучен за две ѕвезди

Спортски - 14.02.2018

Шпанските медиуми пренесуваат дека Герет Бејл и Карим Бензема би можеле да го напуштат Реал Мадрид на лето, а како пресуден момент го наведуваат двомечот со ПСЖ во Лигата на шампиони. Раководството на Реал го губи трпението поради нивните неубедливи ...

„Марка“: Бејл и Бензема играат за својата иднина во Мадрид

Локално - 14.02.2018

Герет Бејл и Карим Бензема играат за својата иднина во Реал Мадрид против ПСЖ, пишува весникот „Марка“. Двајцата, заедно со Кристијано Роналдо, се очекува да го предводат нападот на „белите“ против францускиот тим и според изданието тоа е една од ...

Емери со изненадување против Реал: Капитенот останува на клупата...

Точка - 14.02.2018

Француски Л'Екип во пресрет на вечерашниот дуел во осмина-финалето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ, го откри потегот на Емери и ги шокираше навивачите на парискиот клуб. Според споменатиот медиум, тренерот Унаи Емери наводно одлучил ...

Најавени тимови за ЛШ: Кавани го предводи ПСЖ, Зидан во дилема за Бејл

Екипа - 14.02.2018

Зинедин Зидан се соочува со сериозна дилема во пресрет на вечерашниот дуел со ПСЖ, дали да продолжи да инсистира на Герет Бејл како стартер или да го пресели велшкиот ас на клупата за резерви.

Валдано: Барањето кое го испрати Рамос укажува дека Реал е несигурен

Дерби - 14.02.2018

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид и некогашен спортски директор на клубот, Хорхе Валдано, во последно време испраќа многу пораки преку кои се обидува да го детектира главниот проблем во тимот на Зинедин Зидан, а сега се најде во центарот на ...

Роналдо нападна свој соиграч и му порача да си замине од Реал Мадрид!

СуперСпорт - 14.02.2018

Според медиумите, најдобриот фудбалер на Реал Мадрид ги ангажирал своите агенти да преговараат со Перез за Иско. Роналдо бара одличниот играч за врска да биде продаден во следниот преоден рок и тоа не е негова иницијатива затоа што веќе обезбеди ...