TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Името на министерот за здравство ќе се знае на 25 декември, вели вицепремиерот Османи

Сакам да кажам - 18.12.2017

До 25 декември ќе се знае името на новиот министер за здравство, поширока реконструкција на владата нема да има, само пополнување на празните места, кажа денеска вицепремиерот Бујар Османи.

Османи: Пред 25 декември нема да биде назначен нов министер за здравство

Телма - 18.12.2017

Иако во јавноста веќе кружи името на докторот Венко Филипче како нов министер за здравство, вице премиерот Бујар Османи изјави дека пред 25 декември нема да биде назначен нов министер за здравство, бидејќи е густа работната агенда на Собранието.

Османи: Нов министер за здравство по 25 декември

Макфакс - 18.12.2017

Вице-премиерот Бујар Османи смета дека не очекува голема реконструкција на Владата, туку само пополнување на испразнетите места. Во однос на прашањето за назначување на нов министер за здравство, Османи вели дека истиот нема да биде назначен пред 25 ...

Османи: Деновиве ќе има дополнителни консултации за испразнетите министерски места

Фокус - 18.12.2017

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска изјави поголема реконстуркција на владата нема да има, туку дека течат само разговори за пополнување на испразнетите министерски местa.

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места...

Н.Македонија - 18.12.2017

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има ...

Османи: Нов министер за здравство по 25 декември

Вечер Прес - 18.12.2017

Вице-премиерот Бујар Османи смета дека не очекува голема реконструкција на Владата, туку само пополнување на испразнетите места. Во однос на прашањето за назначување на нов министер за здравство, Османи вели дека истиот нема да биде назначен пред 25 ...

Се бара испитување на 20 милиони евра вреден имот на вицепремиерот Османи

Поглед - 17.12.2017

Новинарот Зоран Божиновски бара испитување на имотот на вицепремиерот Бујар Османи кој според тврдењето објавено на социјалните мрежи е вреден 20 милиони евра, пренесува порталот Експрес. “Aктуелен вицепремиер во актуелнат Влада Бујар Османи од ...

Османи: Нема реконструкција на Владата

+инфо - 18.12.2017

Sобраниската агенда не дозволува какво било разгледување на нови предлози до 25 декември, рече вицепремиерот. Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите ...

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

Слободен Печат - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.

Османи: Нов министер за здравство по 25 декември

Кајгана - 18.12.2017

Вице-премиерот Бујар Османи смета дека не очекува голема реконструкција на Владата, туку само пополнување на испразнетите места. Во однос на прашањето за назначување на нов министер за здравство, Османи вели дека истиот нема да биде назначен пред 25 ...

Османи: Нема реконструкција на Владата

Стандард - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.

Османи: Нов министер за здравство по 25 декември

Точка - 18.12.2017

Вице-премиерот Бујар Османи смета дека не очекува голема реконструкција на Владата, туку само пополнување на испразнетите места. Во однос на прашањето за назначување на нов министер за здравство, Османи вели дека истиот нема да биде назначен пред 25 ...

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

Сител - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.

Османи: Нов министер за здравство по 25 декември

Sky - 18.12.2017

Вицепремиерот Бујар Османи смета дека не очекува голема реконструкција на Владата, туку само пополнување на испразнетите места. Во однос на прашањето за назначување нов министер за здравство, Османи вели дека тој нема да биде назначен пред 25 ...

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

Локално - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски местa и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

МРТ - 18.12.2017

Ќе се пополнат само испразнетите места, вели вицепремиерот за евроинтеграции Османи. Појасни дека во тек се разговорите за комплетирање на владиниот состав. Нема да има поширока реконструкција на Владата.

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

Либертас - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

24 Вести - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата одговарајќи на новинарско прашање по денешното ...

Османи: Нема реконструкција на Владата

Press24 - 18.12.2017

Нема да има поширока реконструкција на Владата. Ќе се пополнат само испразнетите места, вели вицепремиерот за евроинтеграции Османи. Појасни дека во тек се разговорите за комплетирање на владиниот состав.

Османи: Нема да има нов министер за здравство пред 25 декември

А1 On - 18.12.2017

Во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски места и нема да има поголема реконструкција на Владата, изјави денеска вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи.

Османи: Нема реконструкција на Владата, ќе се пополнат само испразнетите места

МК News - 18.12.2017

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека во тек се разговорите за пополнување на испразнетите министерски мести и оти нема да има поголема реконструкција на Владата.