TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кулушевски „мора“ да си оди поради Влаховиќ и тоа во клуб од Милано

Дриблинг - 27.01.2022

Јувентус го понудил Дејан Кулушевски на Милан, ова откако „старата дама“ извесно го обезбеди потписот на Душан Влаховиќ. Со доаѓањето на Србинот во Јувентус, нема место за Кулушевски во составот на клубот од Торино.

Влаховиќ ќе го примора „нашиот“ Кулушевски да се пресели кај лутиот ривал на Јуве!

Sport 1

Уф, каков трансфер би бил тоа: Кулушевски доаѓа на “Сан Сиро“!?

SportMedia

Кулушевски може да се пресели во Милан

Спортски

10-годишниот Влаховиќ си поигрува со своите врсници 🎥

Спортски - 27.01.2022

Душан Влаховиќ во овој момент важи за еден од најдобрите голгетери во Европа, а како што стојат работите кариерата српскиот напаѓач ќе ја продолжи во редовите на Јувентус. Јувентус договори се околу Влаховиќ и за сума помеѓу 67 и 75 милиони евра ...

ВИДЕО: Влаховиќ си поигруваше со врсниците на десетгодишна возраст

Gol.mk

Влаховиќ уште на 10 години им држел фудбалски лекции на другарите 🎥

СуперСпорт

Градоначалникот на Фиренца: Трансферот на Влаховиќ е понижување за фановите на Фиорентина

Дерби - 27.01.2022

Душан Влаховиќ до крајот на месецов ќе биде промовиран во дресот на Јувентус, со што станува уште еден фудбалер на Фиорентина кој се преселил во редовите на најомразен италијански ривал. Србинот одигра фантастична полусезона, но уште во јануари ќе ...

Градоначалникот на Фиренца за Влаховиќ: Ова е засрамувачки и ги гази нашите навивачи

Макфакс

Градоначалникот на Фиренца: Трансферот на Влаховиќ е понижување за фановите на Фиорентина

Точка