TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Педроса отфрли примамлива понуда и предвреме стави крај на Мото ГП кариерата!

Дерби - 12.07.2018

Дани Педроса е еден од најомилените возачи во падокот поради својата харизма и насмевка која плени без разлика на сите проблеми кои ги имаше во кариерата, па токму поради тоа, денешната одлука која ја донесе за својата иднина ги растажи возачите и ...

Шокантен потег на Педроса: Пилотот на Хонда најави пензија од Мото ГП!

Gol.mk - 12.07.2018

Неочекувани вести се раширија меѓу фанови на Мото ГП шампионатот, а истите гласат дека Дани Педроса, членот на Хонда, ќе стави крај на својата кариера на крајот од тековната сезона. Очигледно дека доаѓањето на Хорхе Лоренцо во екипата го натера да ...

Шок: Даниел Педроса се повлекува од Мото ГП!

Спортски - 12.07.2018

Шпанскиот мотоциклист ја шокираше јавноста поради својата одлука да ја заврши кариерата на крајот на тековната сезона. Шпанецот од Мото ГП караванот , Даниел Педроса објави дека од 2019 година повеќе нема да се натпреварува во најсилната мото класа.

Педроса заминува во пензија

Спортклуб - 12.07.2018

Легендата на мотоспортот возачот на Хонда Репсол, Даниел Дани Педроса соопшти дека на крајот од оваа сезона ќе стави крај на својата кариера. – Нема да бидам дел од светскиот шампионат следната година, туку оваа приказна ќе ја завршам ова сезона во ...

Дани Педроса се пензионира од Мото ГП

Екипа - 12.07.2018

Трикратниот мото-шампион Дани Педроса обелодени дека ја завршува својата кариера во мото-спортот. Тој се реши на ваков чекор откако го загуби местото во тимот на Хонда, а по слабите резултати сезонава не успеа да се договори ниту за соработка со ...

Педроса се повлекува од мото ГП шампионатот!?

SportMedia - 12.07.2018

Возачот на Репсол Хонда објави повлекување од мото спортот на крајот на оваа натпреварувачка сезона. Дани Педроса става крај на својата богата кариера во мото спортот. Еден од најдобрите мотоциклисти на светот во овој момент ја соопштил оваа ...

Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

TopSport - 12.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, во пресрет на трката за Големата награда на Германија, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса, на прес конференција, објави дека по 18 години решил да ја заврши ...

Валентино Роси ќе заработи од трансверот на Роналдо во Јувентус

Вечер - 12.07.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, направи трансфер од мадридскиот Реал Мадрид во редовите на калчо лигашот Јувентус, а на неговиот трансфер ќе заработи и најдобриот мотоциклист Италијанецот Валентино Роси.

Шок: Даниел Педроса се повлекува од Мото ГП!

Таратур - 12.07.2018

Шпанскиот мотоциклист ја шокираше јавноста поради својата одлука да ја заврши кариерата на крајот на тековната сезона. Шпанецот од Мото ГП караванот , Даниел Педроса објави дека од 2019 година повеќе нема да се натпреварува во најсилната мото класа.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

А1 On - 12.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП

Стандард - 12.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

Курир - 12.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

Н.Македонија - 13.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

1tv - 13.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

Либертас - 13.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Педроса најави пензија

Вечер - 13.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

Sport M - 13.07.2018

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата во пресрет на трката за Големата награда на Германија.