TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познато е што му кажа Видал на судијата за да добие црвен картон

Спортманија - 26.11.2020

Играчот на Интер ги остави на цедило соиграчите во синоќешниот дуел против Реал Мадрид Артуро Видал е еден од главните виновници за поразот на Интер на свој терен во дуелот против Реал Мадрид во рамките од четвртото коло од Лигата на шампиони.

Реченица по која немаше спас за него: Што му рече Видал на судијата Тејлор?

Sport M - 26.11.2020

Кошмарот на Артур Видал на натпреварите против Реал Мадрид продолжи синоќа. Покрај поразот, Чилеанецот доби и црвен картон. Видал доби два жолти картони за десет секунди во првото полувреме откако судијата Ентони Тејлор не одигра пенал за ...

Видал направи нешто глупаво што го натера Интер да му сврти грб

Sport M - 26.11.2020

Фудбалерите на Интер синоќа беа поразени на домашен терен од Реал Мадрид (0:2) и со тоа речиси ги загубија сите шанси за пласман во нокаут-фазата во Лигата на шампионите. Интер освои само два бода на четири натпревари во Лигата на шампионите и ...

Интер ќе го казни Видал поради црвениот картон против Реал

Дриблинг - 26.11.2020

Интер е подготвен да го казни Артуро Видал поради црвениот картон кој го доби на натпреварот против Реал Мадрид во Лигата на шампионите. „Газета дело спорт“ пренесува дека Интер остро ќе го казни Видал бидејќи ги оставил соиграчите во тешка ...

Конте доби одговор: Откриени зборовите на Артуро Видал кои го разлутија главниот судија Тејлор

Дерби - 26.11.2020

Антонио Конте сакаше да знае што му порачал Артуро Видал на главниот судија Тејлор кој му покажа два жолти картони едно по друго во рок од неколку секунди, инцидент по кој Интер остана со играч помалку на теренот во дерби пресметката со Реал Мадрид.

Што му кажа Видал на Ентони Тејлор за да добие црвен картон?

Спортски - 26.11.2020

Видал вчера во поразот на Интер заработи црвен картон откако му се внесе во лице на главниот судија Ентони Тејлор. Во првото полувреме Чилеанецот доби два жолти картони откако збесна зошто Тејлор не досуди пенал за Интер.

Видал направи таква глупост што и Интер се огради од него

Спортклуб - 26.11.2020

Место да биде пример за помладите во својата екипа, контроверзниот чилеански фудбалер Артуро Видал синоќа направи нешто од што се срами и раководството на Интер. На мечот со Реал тој беше соборен во противничкиот шеснаесетник и тврдеше дека е тоа ...

Капело му ја посочи најголемата грешка на Конте: Мора да го промениш системот, ова беше просечен Реал!

Дерби - 26.11.2020

Фабио Капело како стручен коментатор за „Скај“ го анализираше дербито во Лигата на шампионите меѓу Интер и Реал Мадрид, по кое искусниот и ценет италијански стручњак извлече еден интересен заклучок, или поточно, му го нагласи најголемиот проблем на ...

Фабио Капело: Конте време е да го промени стилот на игра

Дриблинг - 26.11.2020

Поранешниот фудбалски стратег Фабио Капело јавно ја критикуваше фудбалската филозофија на Антони Конте во Интер по поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Капело кој сега работи како стручен коментатор за „Скај Спорт“ тврди дека Интер ...

Видал направи глупост поради која и Интер му го врти грбот

Спортски - 26.11.2020

Фудбалерите на Интер синоќа се поразени на свој терен од Реал Мадрид (0:2) и со тоа скоро ги загубија шансите за пласман во нокаут фазата. Интер во четирите натпревари во ЛШ освои само два бода и има само теоретска шанса за пласман во осминафиналето.

Капело: Конте, време е да промениш една работа!

Спортклуб - 26.11.2020

Прославениот италијански тренер Фабио Капело, смета дека Антонио Конте конечно мора да сфати дека мора да ја менува тактиката. Интер изненадувачки по 4 кола е последен на табелата во нивната група, а синоќешниот пораз од Реал предизвика лавина ...

Конте даде коментар за енормната разлика меѓу Интер и Реал: Навистина сакам да знам што кажа Видал

Дерби - 26.11.2020

Интер се наоѓа на работ од бездната по вчерашниот пораз од Реал Мадрид на домашен терен и остануваат само теоретски шанси за пласман во нокаут рундата во Лигата на шампионите, нешто што се смета и се потенцира како голем неуспех во Милано со оглед ...

Интер нема да го толерира Видал, на Чилеанецот не му се пишува добро на „Џузепе Меаца“

СуперСпорт - 26.11.2020

Искусниот чилеански фудбалер Артуро Видал дозволи да го совладаат емоциите и против Реал Мадрид, па во 33. минута заработи црвен картон. Интер имаше негатива од 0-1 во тој момент, а Видал им ги отежна работите, па до крајот на натпреварот Реал ...

Интер ќе го казни Видал

TopSport - 26.11.2020

Фудбалскиот клуб Интер ќе го казни Артуро Видал. Чилеанецот, синоќа во поразот од Реал (0:2), доби два жолти картони за само седум секунди. „Газета дело Спорт“, објави дека Интер подготвува жестока казна за Чилеанецот, кој во најзначаниот меч, му ...

Антонио Конте како да тренира мал тим, а не Интер: Реал Мадрид е на друго ниво

Sport M - 26.11.2020

Антонио Конте веројатно ќе остане уште некое време на клупата на Интер, иако е пред елиминација во групната фаза од ЛШ и иако се наоѓа на петото место на табелата. Веројатно на клупата го „држи“ скапиот договор, односно обештетување од десетици ...

Конте: Црвениот нѐ исфрли од колосек

Кајгана - 26.11.2020

Интер е пред елиминација од Лигата на шампионите откако синоќа загуби дома од Реал Мадрид, а стратегот Антонио Конте смета дека црвениот картон му кумувал на конечниот резултат. Кралскиот клуб со 2:0 славеше на „Џузепе Меаца“ откако поведе уште во 3.

Во Интер бесни на Артуро Видал (ВИДЕО)

SportMedia - 26.11.2020

Синоќа тимот на Интер во рамките од Лигата на Шампионите на домашен терен беше совладан од Реал Мадрид со 0:2. Резултатот е реален, Шпанците подобри но во еден момент, ситуацијата можеше да се промени.

Интер го казнува Видал за исклучувањето против Реал

Локално - 26.11.2020

Интер е подготвен да го казни Артур Видал за црвениот картон што го доби на натпреварот против Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Како што објави „Газета дело Спорт“, Интер најстрого ќе го казни Видал затоа што ги остави соиграчите во тешка ...

Интер ќе го казни Видал поради глупавиот потег кон главниот судија (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2020

Интер ќе го казни Артуро Видал поради црвениот картон кој го заработи во мечот против Реал Мадрид (0-2) во Лигата на шампиони. „Газета дело Спорт“ објави дека Интер остро ќе го казни Видал кој ги остави соиграчите во тешка ситуација поради глупавиот ...

Конте се жали: Реал е на друго ниво, како планина која не можете да ја искачите

Дриблинг - 26.11.2020

Интер загуби од Реал Мадрид во Милано со 2-0, овој пораз ги сведе на теорија шансите на тимот на Антонио Конто за прогрес во нокаут фазата во Лигата на шампионите. Тренерот на Интер, Конте смета дека Реал бил подобар тим, заслужено победил.

Зидан: Огромни три бода освоени во Милано

Спортклуб - 26.11.2020

Зинедин Зидан изрази задоволство по победата на неговите момци во Милано кај Интер. Реал е второпласиран во групата со 7 бодови, прва е Борусија Менхенгладбах со бод повеќе, додека Шахтар е со 4 бодови, Интер последен со 2.

Конте: Сепак, има начин како да се продолжи напред по поразот од Реал М

Спортклуб - 26.11.2020

Интер по синоќешниот пораз на домашен терен од Реал Мадрид, сега е во мат позиција во групата. „Нераѕурите“ ги загубија последните два меча од Реал, иако имаа многу надеж дела можат да ја свртат ситуацијата, сепак два пати капитулираа.

Зидан: Покажавме карактер, ова беше важна победа

24Фудбал - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има пофалби за своите фудбалери кои со 2-0 го совладаа Интер и тоа на негов терен. Со гол од пенал на Азар и погодок на Родриго, Реал Мадрид со 2-0 го победи Интер кој остана и со фудбалер помалку поради ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

Опсервер - 26.11.2020

Милано, 26 ноември 2020 () – Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – ...

Интер на пола чекор од елиминација

Вечер Прес - 26.11.2020

Како и што се очекуваше, на бранителот на тронот, тимот на Баерн (М), му беа потребни само четири натпревари во групната фаза за да обезбеди пласман во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Конте како Интер да е мал клуб: Не заборавајте, игравме против Реал Мадрид

24Фудбал - 26.11.2020

Интер на свој терен загуби од Реал Мадрид и дојде на работ на елиминација во Лигата на шампионите, Антонио Конте вели дека играле против силен противник и затоа загубиле. Интер не ги исполнува очекувањата на фановите оваа сезона, тимот е на петтото ...

ЛШ: „Кралевите“ го бутнаа Интер на работ на елиминација, Аталанта го шокира Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.11.2020

Во дерби натрпеварот од четвртото коло во Лигата на шампионите Реал Мадрид на „Џузепе Меаца“ го совлада Интер со 2:0 и направи голем исчекор кон пласман во осминафиналето. За разлика од Реал Мадрид кој се искачи на второто место на табелата во ...

Реал славеше против немоќниот Интер, Баерн обезбеди пласман во осминафиналето

Спортски - 25.11.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид вечерва во гости го победија Интер со 2:0 во натпревар од четвртото коло од групната фаза во ЛШ. Кралскиот клуб полесно од очекувањата стигна до победа на Меаца и се врати во борба за првото место во групата, а на Интер ...

Убедливиот Менхенгладбах го зголеми притисокот на Реал и Интер, Сити совршени во осминафинале

Опсервер - 25.11.2020

Борусија Менхенгладбах уште еднаш воодушеви во Лигата на шампионите, демонтирајќи ги Шахтјор Доњецк со 4:0 за да постави притисок на Интер и Реал Мадрид кои од 21 часот го играат големото дерби, додека Манчестер сити и официјално е во осминафиналето ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

Курир - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Зидан: Реал против Интер го одигра најдобриот меч досега

Кајгана - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната.

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

MakPress - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар натпревар сезонава

Сител - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Зидан: Реал против Интер одигра најдобро оваа сезона

Денешен - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар досега оваа сезона

А1 On - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Зидан: Реал против Интер го одигра својот најдобар натпревар сезонава

Алсат-М - 26.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан, по победата над Интер во Лигата на шампионите, истакна дека неговиот тим одигра одлично. Според него, тимот од Мадрид го прикажа најдоброто издание во досегашниот тек на сезоната – Одигравме одлично од првата ...

Интер ќе го казни Видал

Макфакс - 26.11.2020

Фудбалскиот клуб Интер ќе го казни Артуро Видал. Чилеанецот, синоќа во поразот од Реал (0:2), доби два жолти картони за само седум секунди. „Газета дело Спорт“, објави дека Интер подготвува жестока казна за Чилеанецот, кој во најзначаниот меч, му ...

Интер ќе го казни Видал

Опсервер - 26.11.2020

Фудбалскиот клуб Интер ќе го казни Артуро Видал. Чилеанецот, синоќа во поразот од Реал (0:2), доби два жолти картони за само седум секунди. „Газета дело Спорт“, објави дека Интер подготвува жестока казна за Чилеанецот, кој во најзначаниот меч, му ...

ВИДЕО: Реал Мадрид славеше во Милано, дали е ова крај за Интер?

Sport M - 25.11.2020

Реал Мадрид со 2:0 славеше на гостувањето кај Интер во Милано и изби на второто место на табелата со 7 бодови, еден помалку од лидерот Менхенгладбах. Ова беше клучен меч за двата тима, а како поуспешен се покажа тимот на Зидан.

ВИДЕО: „Кралевите“ сигурни во Милано, Интер пред елиминација од ЛШ!

Gol.mk - 25.11.2020

Реал Мадрид запиша нова победа во дербито против Интер (0-2) во Лигата на шампионите. Со голот на Азар од пенал и на Родриго во продолжението „кралевите“ го заковаа противникот на последната позиција од табелата во групата Б.

Кралевите го заковаа Интер на дното, европскиот првак очекувано во осминафиналето (видео)

Спортманија - 25.11.2020

Големото изненадување се случи на „Енфилд“ Реал Мадрид го доби клучниот меч против Интер со 2-0 на „Џузепе Меаца“, по што Нероаѕурите се најдоа на дното во групата Б и уште се без победа по четири кола.

Азар и Родриго го носат Реал Мадрид на чекор од нокаут-фазата во ЛШ!

СуперСпорт - 25.11.2020

Реал Мадрид победи на тешкото гостување кај Интер со 2-0 и така дојде на чекор до пласман во нокаут-фазата во Лигата на шампиони (ЛШ). Еден Азар на стартот на натпреварот им донесе водство на гостите од 1-0 со удар од белата точка, додека Родриго во ...

ВИДЕО: Интер повторно ги разочара навивачите, Реал победнички во Милано

Дриблинг - 25.11.2020

Интер се одалечи уште повеќе од нокаут рундата во Лигата на шампионите по поразот во Милано од Реал Мадрид со 0-2. Реал Мадрид до победата дојде со головите на Еден Азар и Родриго кои го матираа тимот од Милано.

Видал за неколку секунди заработи два жолти картони и влезе во одбрано друштво (Видео)

Дерби - 25.11.2020

Интер лошо го започна натпреварот против Реал Мадрид, откако уште во стартните минути гостите добија пенал, кој преку Азар го претворија во водство. Италијанскиот тим имаше императив да оди на победа на дербито, но во продолжение од првиот дел ...

Убедливиот Менхенгладбах го зголеми притисокот на Реал и Интер, Сити совршени во осминафинале

Макфакс - 25.11.2020

Борусија Менхенгладбах уште еднаш воодушеви во Лигата на шампионите, демонтирајќи ги Шахтјор Доњецк со 4:0 за да постави притисок на Интер и Реал Мадрид кои од 21 часот го играат големото дерби, додека Манчестер сити и официјално е во осминафиналето ...