TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Успешен првиот 19-часовен лет од Лондон до Сиднеј

Иновативност - 17.11.2019

Авионот Боинг 787-9 „Дримлајнер“ на австралискиот авиопревозник „Квантас“ изврши најдолг лет без слетување досега регистриран во патничката авијација, соопшти Си Ен Ен. Патничкиот авион тестираше лет на дестинацијата Лондон – Сиднеј.

(ВИДЕО) ПАТНИЦИТЕ ВИДОА ДВЕ ИЗГРЕЈСОНЦА: Урнат рекордот за најдолг лет во историјата

Фактор - 18.11.2019

Патничкиот авион Боинг 787-9 „Дримлајнер“ урна рекорд и со тоа ја прослави австралиската авиокомпанија „Quantas Airlines“ со најдолгиот лет во историјата. Авионот, кој леташе од Лондон до Сиднеј, поминал 19 часа и 19 минути во воздухот, со што го ...

Успешен пробен лет од 19 часа од Лондон до Сиднеј

Денар - 17.11.2019

Водечката австралиска авиокомпанија Qantas, еден месец по рекордно долгиот лет помеѓу Њујорк и Сиднеј, успешно го заврши пробниот 19-часовен лет од Лондон до Сиднеј. За лет од 17.750 километри од Лондон до Сиднеј потребни беа 19 часа и 19 минути, ...

НАЈДОЛГИОТ ЛЕТ: Авионот од Лондон до Сиднеј леташе непрекинато 19 часа и 19 минути, мина 17.800 км, а патниците двапати ...

Денешен - 17.11.2019

Успешно заврши најдолгиот лет кој досега е регистриран во патничкиот сообрачај во светот. Авионот Боинг 787-9 „Дримлајнер“ на австралискиот авиопревозник „Квантас“ изврши најдолг лет без слетување, соопшти Си Ен Ен.

ВИДЕО: Патниците виделе две изгрејсонца - урнат рекордот за најдолг лет во историјата

Press24 - 18.11.2019

Патничкиот авион Боинг 787-9 „Дримлајнер“ урна рекорд и со тоа ја прослави австралиската авиокомпанија „Quantas Airlines“ со најдолгиот лет во историјата. Авионот, кој леташе од Лондон до Сиднеј, поминал 19 часа и 19 минути во воздухот, со што го ...