TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сиљановска Давкова: Неопходен е нов вид Маршалов план за разрушената Украина

Р.С.Европа - 11.06.2024

По Втората светска војна, Маршаловиот план, меѓу другото, беше израз на солидарност кон разрушената Европа, а денес е неопходен нов вид Маршалов план за разрушената Украина, порачала претседателката Гордана Сиљановска Давкова во обраќање на ...

Силјановска Давкова ќе учествува на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

Фокус

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Курир

Сиљановска Давкова денес и утре ќе учествува на конференција за обнова на Украина во Берлин

Press24

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

А1 On

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Вести плус

Претседателката Сиљановска Давкова ќе учествува на Конференција за обнова на Украина во Берлин

Centar

Lider МКД Макфакс Бизнис Вести PressingTV Независен Либертас

Претседателката Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

ТВ21 - 11.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Берлин, во рамки на учеството на Конференцијата за обнова на Украина се обрати на главниот панел за шефови на држави и влади на кои говореа и домаќините на конференцијата, германскиот канцелар ...

Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

Курир

Сиљановска Давкова од Берлин: Потребен е нов Маршалов план за разрушената Украина

Zoom

Претседателката Сиљановска Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

Скопје1

Претседателката Давкова се обрати на главниот панел на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин

4NEWS

Сиљановска Давкова: Потребен е нов Маршалов план за разрушената Украина

Локално

Сиљановска Давкова нa Конференција за обнова на Украина во Берлин

Мета

Независен Бизнис Вести Макфакс Фокус Денешен А1 On Либертас

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со претседателот на Хрватска

Канал5 - 10.06.2024

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ. Во разговорот беше потврдена посветеноста на двете држави за продлабочување на традиционалното партнерство, како ...

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

Курир

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

ТВ21

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ

4NEWS

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ: билатералните односи се пријателски, без отворени прашања

Макфакс

Претседателката му се јави на хрватскиот колега: Нашите билатералните односи се пријателски

Press24

Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ: билатералните односи се пријателски, без отворени прашања

Опсервер

24Инфо МКД Точка Фокус Zoom Centar Вести плус MakPress