TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холандски гинеколог татко на повеќе од 49 деца

Макфакс - 15.04.2019

Холандски гинеколог кој ја користел својата сперма за оплодување на 49 жени можеби е татко на уште поголем број деца. Тиeс ван дер Мер од холандската донаторска фондација денеска објави дека уште тројца луѓе го контактирале овој викенд бидејќи се ...

На смртна постела признал дека е татко на 60 деца, по истрагата откриена шокантната вистина

Кумановски м. - 14.04.2019

Јан Карбат, лекар и поранешен директор на банка за сперма во Барандрехт на југот на Холандија, осомничен е дека повеќе пати користел сопствена сперма наместо онаа од избраниот донор. Резултати од серија ДНК тестови покажуваат дека Карбат е биолошки ...

Холандски гинеколог татко на повеќе од 49 деца

24Инфо - 15.04.2019

Холандски гинеколог кој ја користел својата сперма за оплодување на 49 жени можеби е татко на уште поголем број деца. Тиeс ван дер Мер од холандската донаторска фондација денеска објави дека уште тројца луѓе го контактирале овој викенд бидејќи се ...

Лекар ја користел својата сперма при вештачко оплодување, направил 49 деца

+инфо - 14.04.2019

Карбат е осомничен дека повеќепати ја користел сопствената сперма наместо онаа од избраниот донор. Јан Карбат, лекар и поранешен директор на банката за сперма во Барендрехт, Холандија, е осомничен дека повеќепати ја користел сопствената сперма ...

Холандски доктор за плодност зачнал најмалку 49 деца на својата клиника

Канал5 - 13.04.2019

Починатиот доктор за плодност Јан Карбат од Холандија е татко на најмалку 49 деца , тврди организацијата која им помага на родителите на децата , зачнати на неговата клиника со вештачко оплодување.

Педесетина жени верувале дека добиле дете од анонимен донор, вистината ги шокирала

Република - 13.04.2019

ДНК тестовите ги потврдиле сомнежите дека холандски доктор од клиника за неплодност ја користел сопствената сперма за да оплодува жени, без нивна согласност. Тој станал татко на 49 деца, соопшти вчера организацијата „Одбрана на децата“.

Педесетина жени верувале дека добиле дете од анонимен донор, вистината ги шокирала

Сител - 13.04.2019

ДНК тестовите ги потврдиле сомнежите дека холандски доктор од клиника за неплодност ја користел сопствената сперма за да оплодува жени, без нивна согласност. Тој станал татко на 49 деца, соопшти вчера организацијата „Одбрана на децата“.

Педесетина жени верувале дека добиле дете од анонимен донор, вистината ги шокирала

24Инфо - 14.04.2019

ДНК тестовите ги потврдиле сомнежите дека холандски доктор од клиника за неплодност ја користел сопствената сперма за да оплодува жени, без нивна согласност. Тој станал татко на 49 деца, соопшти вчера организацијата „Одбрана на децата“.