TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диего Симеоне – човекот кој од Атлетико Мадрид направи европски гигант

Спортски - 17.04.2018

Атлетико без Диего Симеоне и со Аргентинецот на клупата е сосема различен клуб! Од кога Диего Симеоне го превзема Атлетико Мадрид клубот забележува неверојатни резултати, посебно ако се споредат со оние пред тој да влезе во клубот.

Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико

Канал5 - 17.04.2018

Легендарниот фудбалер на Атлетико, Фернандо Торес изјави дека нема да остане во Ла Лига по завршување на актуелниот договор со клубот од Мадрид. - Уште не одлучив каде ќе ја продолжам кариерата.

Торес има последен совет до Чоло: Никогаш не сум видел нешто слично на него, мора да остане во Атлетико!

Дерби - 17.04.2018

Фернандо Торес одработи полноќно интервју во специјализираната емисија на шпанското радио „Кадена Сер“, во кое покрај тоа што јасно стави до знаење дека неговиот однос со Чоло Симеоне останува максимално пријателски и професионален, одлучи да издвои ...

Позната следната дестинација на Торес

СуперСпорт - 16.04.2018

Шпанскиот фудбалер, Фернандо Торес е се поблиску до заминување од Атлетико Мадрид, а негова следна дестинација веројатно ќе биде МЛС лигата. Торес на почетокот на април најави дека по крајот на сезоната ќе си замине од Мадрид, а во моментов веќе има ...

Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико

А1 On - 17.04.2018

Легендарниот фудбалер на Атлетико, Фернандо Торес изјави дека нема да остане во Ла Лига по завршување на актуелниот договор со клубот од Мадрид. – Уште не одлучив каде ќе ја продолжам кариерата.

Торес има последен совет до Чоло: Никогаш не сум видел нешто слично на него, мора да остане во Атлетико!

Точка - 17.04.2018

Фернандо Торес одработи полноќно интервју во специјализираната емисија на шпанското радио „Кадена Сер“, во кое покрај тоа што јасно стави до знаење дека неговиот однос со Чоло Симеоне останува максимално пријателски и професионален, одлучи да издвои ...

Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико

Курир - 17.04.2018

Легендарниот фудбалер на Атлетико, Фернандо Торес изјави дека нема да остане во Ла Лига по завршување на актуелниот договор со клубот од Мадрид. – Уште не одлучив каде ќе ја продолжам кариерата.