TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Меси, умри! Скандалозен пречек за Аргентинецот во Кадис

Спортклуб - 05.12.2020

Барселона вечерва гостуваше и беше поразена од Кадис, но на мечот меѓу двете екипи му претходеше пеколен пречек на Лионел Меси. Група навивачи го пресретнаа автобусот на каталонскиот клуб и грмеа пред него, имаше и пиротехника пред фудбалерите да се ...

(ВИДЕО) Оваа Барселона е – МИЗЕРИЈА!

Спортклуб - 05.12.2020

Не е срамота да се загуби од ниеден тим во Ла Лига, но срамен е начинот на кој некогашната најдоминантна екипа во Европа доживеа пораз од Кадис. Два буквално подарени гола и неможност да се воспостави доминација, односно притисок кој би резултирал ...

(ВИДЕО) Барса пак по старо во првенството – губи на полувреме

Спортклуб - 05.12.2020

Кога се очекуваше дека фати ритам по трите победи во низа без примен гол и со 11 постигнати, Барселона повторно се врати на старите патеки. По првото полувреме од дуелот против Кадис, каталонскиот клуб има негатива од 0-1 иако одлично го почна ...

30-годишен јубилеј на ТД Кадис

А1 On - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Република Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј ТД Кадис

Макфакс - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Република Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј ТД Кадис

Опсервер - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Република Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

TopSport - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј ТД Кадис

Вечер - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Република Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

Локално - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

Фокус - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

ТД Кадис одбележува 30-годишен јубилеј

USB - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови , ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со прода жба и сервисирање на автомобили .

Триесетгодишен јубилеј на ТД Кадис

Екипа - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

Фактор - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

ТВ21 - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

Канал5 - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

24 Вести - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Р.Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

Семејството Каленикови што живее со автомобилите: ТД Кадис слави 30 годишнина

24auto - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

ТД Кадис – 30 години

Авто Магазин - 04.12.2020

Една од првите приватни фирми во Р.Македонија за дејност трговија со моторни возила е основана од семејството Каленикови. Во сега далечната 1990 година ТД Кадис започна со продажба на возилата Suzuki кои ги проби на нашиот пазар, а потоа се ...

Кадис одбележува 30 години присуство на автомобилската сцена

Automedia - 04.12.2020

Едно големо име од автомобилската сцена деновиве ја потсетува јавноста на најубавите поглавја во македонскиот автомобилизам. Кадис на Каленинови ја почнува четвртата деценија. Кадис се вбројува меѓу првите приватни фирми во Република Македонија, ...

Кадис го прославува 30-тиот роденден

CARClub - 04.12.2020

Компанијата ТД Кадис, основана од семејството Каленикови, денес го прославува 30-тиот роденден! Како една од првите приватни фирми во Р. Македонија, основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот ...

30 годишен јубилеј на ТД Кадис

МКД - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денеска одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

ТД Кадис одбележува 30-годишен јубилеј

Н.Македонија - 04.12.2020

Како една од првите приватни фирми во Република Македонија основана од семејството Каленикови, ТД Кадис денес одбележува 30 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.