TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА ТЕЛЕГРАФ.МК: Мегаинтервју на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски (ПРВ ДЕЛ)

Телеграф - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција... Невладините финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против Македонија, ...

Груевски за Телеграф.мк: Имаме две опозиции - официјална СДСМ и платените НВО од Сорос

еМагазин - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција... Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Секташка аеробик вежба - Оваа влада не чини!

+инфо - 25.05.2016

„Секташа аеробик вежба“, инспирирана од денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. „Секташа аеробик вежба“, инспирирана од денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, каде во еден дел вели: - Па, еве, еден пример ...

Да излезеше на избори, Заев ќе завршеше со политичката кариера

Вечер Прес - 25.05.2016

Заев реално добро знае во каква каша ја доведе и земјата и себеси. Се надева на тоа дека тој што го донесе дотука и ќе го извлече. Тој знае дека не што не сме готови, туку ако излезеше на избори сега, тој ќе беше готов како политичар.

Груевски: Упорно тврдат дека дека нема демократија и слобода, а не се симнати од медиумите, протестираат и уништуваат ...

Нетпрес - 25.05.2016

Оние што непристрасно ги следат работите знаат дека секогаш во време на СДСМ имаме помалку демократија и слобода, ама тогаш тоа не е тема. Демократија и слобода е тема само кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт. Тоа е тоа.

Груевски: Некои невладини упорно вршат индоктринација младите да не ја чувствуваат Македонија како своја држава

Press24 - 25.05.2016

НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори имаат континуитет во своето работење, и кога има и кога нема протести. Во периоди кога нема протести, тие, пак, парите ги трошат за горе-долу истите луѓе, но во ...

Груевски: Некои невладини упорно вршат индоктринација младите да не ја чувствуваат Македонија како своја држава

Курир - 25.05.2016

НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори имаат континуитет во своето работење, и кога има и кога нема протести. Во периоди кога нема протести, тие, пак, парите ги трошат за горе-долу истите луѓе, но во ...

Некои невладини упорно вршат индоктринација младите да не ја чувствуваат Македонија како своја држава

Пулс24 - 25.05.2016

НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори имаат континуитет во своето работење, и кога има и кога нема протести. Во периоди кога нема протести, тие, пак, парите ги трошат за горе-долу истите луѓе, но во ...

Груевски: Сорос секташки ги поучува своите платеници

Макфакс - 25.05.2016

Луѓето кои ги плаќа Сорос се поучуваат на секташки начини, и тоа на пример, да скокаат врз програмата на ВМРО-ДПМНЕ и во хор да повторуваат „Оваа влада не чини“, тврди лидерот на најголемата партија на власт ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Груевски: НВО финансирани од Сорос се однесуваат секташки

+инфо - 25.05.2016

Врбуваат млади и перспективни луѓе и вршат индоктринација кон нив, давајќи им пари и многу бесплатни патувања, вели Груевски за Телеграф. НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори, имаат континуитет во ...

Груевски: ВМРО- ДПМНЕ се потпира на народот, СДСМ на своите спонзори

Нетпрес - 25.05.2016

Две и пол децении, ВМРО-ДПМНЕ се потпира само на народот и се труди колку може повеќе да му биде сервилен и да ги исполни ветувањата кон него и неговите потреби и барања, а СДСМ се потпира на спонзорите однадвор и се сервилни кон нив, а не кон ...

Груевски за Телеграф.мк: На тренинзите на Сорос има крајно секташко однесување

Стандард - 25.05.2016

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски во интервју за Телеграф.мк вели дека на тренинзите на Сорос „често пати има крајно секташко однесување и предавања, обиди за врбување млади и перспективни луѓе и вршење индоктринација кон нив“.

ВМРО-ДПМНЕ се потпира на народот, СДСМ на своите спонзори

Република - 25.05.2016

ВМРО-ДПМНЕ има две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, и уште една, би ја нарекол платена опозиција, иако индиректно и оваа првата користи од средствата на втората.

Груевски: Имаме две опозиции официјална СДСМ и платените НВО од Сорос

Репортер - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек­партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција… Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Груевски за Телеграф: ВМРО-ДПМНЕ се потпира на народот, СДСМ на своите спонзори

Lider - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција… Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Груевски за Телеграф: ВМРО – ДПМНЕ се потпира на народот, а СДСМ на странските спонзори

Алфа - 25.05.2016

Во земјата има огромен број медиуми и секој може да каже што сака и да критикува без да сноси последици, вели Груевски, додавајќи дека оние што непристрасно ги следат работите знаат дека во времето на СДСМ имало помалку демократија и слобода, ама ...

Груевски: Некои невладини упорно вршат индоктринација младите да не ја чувствуваат Македонија како своја држава

Нетпрес - 25.05.2016

Невладините организации кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори имаат континуитет во своето работење, и кога има и кога нема протести, велипретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за Телеграф.мк .

Груевски: Имаме две опозиции- СДСМ и невладините платени од Сорос

Канал5 - 25.05.2016

Ние имаме две опозиции – една официјална,СДСМ со неколку сателит или човек партии со нив и уште една би ја нарекол платена опозиција. Ова во интервју за „Телеграф“ го вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски алудирајќи на невладините ...

Прв дел од мегаинтервјуто на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски

Дневник - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција... Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Груевски: Заев ако излезеше на избори, ќе завршеше со политичката кариера!

Фактор - 25.05.2016

Екс премиерот и актуелен прв човек на владеачката ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за Телеграф.мк зборува за актуелната политичка состојба во земјава, одложувањето на изборите, протестите, политичкиот опонент Зоран Заев, работата на СЈО.

Груевски за ,,Телеграф‘‘: Има 2 опозиции - една официјална на СДСМ и втора платена од СОРОС

Сител - 25.05.2016

ВМРО ДПМНЕ се потпира на народот а СДСМ на спонзорите од надвор. Во мега интервјуз а порталот Телеграф, лидерот на ВМРО ДПМНЕ отворено говори за своите политички противници- покрај СДСМ таму ги сврстува и невладините на СОРОС. Ние имаме две опозиции.

Груевски: За и вон протестите, организациите на Сорос вршат тренинзи со секташко однесување

МКД - 25.05.2016

НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори имаат континуитет во своето работење, и кога има и кога нема протести. Во периоди кога нема протести, тие, пак, парите ги трошат за горе-долу истите луѓе, но во ...

Груевски - Ако имаше избори, кариерата на Заев ќе завршеше

Утрински - 25.05.2016

ВМРО-ДПМНЕ се потпира на народот, а СДСМ на своите спонзори, вели лидерот на владејачката партија Никола Груевски во интервју за „Телеграф“ „Заев реално добро знае во каква каша ја доведе и земјата и себеси.

Груевски: НВО преку СОРОС секташки врбуваат млади луѓе и им го перат мозокот

24 Вести - 25.05.2016

Невладините организации финансирани од СОРОС, преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против Македонија, ова во интервју за порталот Телеграф го изјавил екс-премиерот Никола Груевски. Ние имаме две опозиции.

Груевски: Имаме две опозиции - официјалната СДСМ и платените НВО од Сорос

Р.С.Европа - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција... Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Груевски во напад: Имаме две опозиции – официјална СДСМ и платените НВО од Сорос

Локално - 25.05.2016

Во денешното интервју за Телеграф мк (порталот најавува дека во наредните денови ке објавува серијал од ова „мега интервју“) екс премиерот Груевски раскажува дека граѓанските активисти на НВО и претежно на Сорос биле заведувани а предавањата и ...

Груевски: НВО преку СОРОС секташки врбуваат млади луѓе и им го перат мозокот

Бриф - 25.05.2016

Невладините организации финансирани од СОРОС, преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против Македонија, ова во интервју за порталот Телеграф го изјавил екс-премиерот Никола Груевски. Ние имаме две опозиции.

Груевски: Имаме две опозиции - официјална СДСМ и платените НВО од Сорос

Сител - 25.05.2016

Имаме две опозиции. Една официјална, СДСМ со неколку сателит или човек-партии, со нив и уште една, би ја нарекол платена опозиција... Невладините, кои се финансирани од Сорос и преку секташко однесување врбуваат млади луѓе да работат против ...

Груевски: Некои невладини упорно вршат индоктринација младите да не ја чувствуваат Македонија како своја држава

Република - 25.05.2016

НВО, кои се финансирани главно од фирмите на Сорос и од некои други странски извори, имаат континуитет во своето работење и кога има и кога нема протести. Во периодите кога нема протести, држат јавни дебати против активностите и проектите на ...