TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грејната сезона ќе ги затвори училиштата?

Слободен Печат - 24.09.2021

Со почетокот на грејната сезона, родителите на учениците ќе имаат дополнителна грижа: дали децата ќе им бидат во поголема опасност поради зголемената циркулација на воздухот во училниците што произлегува од нивното затоплување.

Царовска: Ја следиме состојбата со Ковид-19 во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што ...

24Инфо - 23.09.2021

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска се сретна со директорите на основните и средните училишта во Битола. На состанокот, на кој присуствуваше и градоначалничката Наташа Петровска, разговараа за текот на наставата со физичко ...

Царовска: Ја следиме состојбата со Ковид-19 во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Нова ТВ

Царовска: Највисок приоритет е училиштата да останат безбедни и отворени што подолго

Сител

Царовска: Ја следиме состојбата со ковид-19 во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Слободен Печат

Царовска: Ја следиме состојбата со Ковид-19 во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Бриф

Царовска: Ја следиме состојбата со Ковид-19 во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Независен

ЦАРОВСКА: Будно да ја следиме состојбата со коронавирусот во училиштата, највисок приоритет ни е да останат отворени што подолго

Денешен

Либертас Опсервер Lider ММС Вечер Прес Фокус CivilMedia Република

МОН: На дневна основа бројот на новозаразени ученици се движи од 0,01 до 0,03 отсто

360 степени - 23.09.2021

„Продолжуваме будно да ја следиме состојбата со ковид во училиштата, која засега е стабилна и верувам дека со доследно почитување на мерките, училиштата ќе останат безбедни и што подолго отворени за учениците“, вели министерката Царовска На дневно ...

На дневна основа бројот на новозаразени ученици се движи од 0,01 до 0,03 отсто

Телма

Царовска: Будно ја следиме состојбата со Ковид во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Frontline

Царовска се сретна со директорите на битолските училишта: Будно ја следиме состојбата со Ковид во училиштата, највисок приоритет е да останат безбедни и отворени што подолго

Centar

Царовска се сретна со директорите на битолските училишта

Канал5

Царовска се сретна со директорите на битолските училишта: Будно ја следиме состојбата со ковид во училиштата

Точка

Царовска се сретна со директорите на битолските училишта: Будно ја следиме состојбата со ковид во училиштата

MTM

Р.С.Европа Локално Алсат-М Gostivarpress.mk

Здравковски: СДСМ и Царовска да ги симнат розевите очила и да ја погледнат вистината во очи

Курир - 23.09.2021

Хаосот во образовниот систем во Република Македонија зема се’ поголем замав. Условите во кои што учат и посетуваат настава нашите деца во време на пандемија, најблаго речено се катастрофални.

Игор Здравковски: Хаосот во образовниот систем во Република Македонија зема се’ поголем замав

Опсервер

Здравковски: СДСМ и Царовска да ги симнат розевите очила и да ја погледнат вистината во очи

Нетпрес

Царовска: Во битолското техничко училиште зголемен е бројот и на ученици и на паралелки, стручното образование повторно ...

Centar - 23.09.2021

Во средно-техничкото училиште „Ѓорѓи Наумов“ во Битола на најдобар начин се реализира заложбата на Министерството за образование и наука младите низ воспитно-образовниот процес да стекнуваат применливи знаења и вештини.

Министерката Царовска во посета на Техничкото училиште

Тера