TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луѓе кои добиле „супермоќи“ откако биле удрени од гром

Кафе пауза - 14.06.2018

Луѓето се доминантните видови на оваа планета веќе илјадници години. Во целиот овој период сме имале само една примарна цел – да преживееме. Но, понекогаш природата може да биде нашиот најголем непријател.

Гром удрил во маж од Србија, починал на лице место

Слободен Печат - 14.06.2018

Гром удрил во маж од Србија и го усмртил на лице место, пренесува српски „Курир”. Трагедијата се случила во селото Подгорац, кај Бољевац, пред почетокот на невремето. Соседот го повикал шеесетгодишникот да заменат на брзина неколку црепови.

Гром оштети покрив од куќа во селото Куклиш

Локално - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Гром втор пат за пет дена удира во далековод, дел од Кисела Вода повторно без струја

Фокус - 13.06.2018

Дел од општина Кисела Вода повторо остана без струја откако при невремето гром удрил во далековод. Од ЕВН велат дека екипите веднаш по пријавата излегле на терен, но не се знае кога корисниците повторно ќе имаат струја и препорачуваат да се исклучат ...

ГРОМ повикаа на протест: Нема да го поддржиме договорот кој е понижување за секој Македонец

Press24 - 13.06.2018

ГРОМ се огласија по прес-конференцијата на премиерот Заев на која тој кажа дека името Северна Македонија е решението до кое дошле со грчкиот колега Ципрас. - Гром со загриженост ги следи случувањата и нема да го поддржи договорот меѓу Заев и Ципрас, ...

Гром оштети покрив од куќа во селото Куклиш

А1 On - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром: Кога грми, овие работи задолжително направете ги

Сител - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...

СОВЕТИ: Што да направите при грмотевици и невреме?

Женски магазин - 12.06.2018

При невреме и грмотевици доколку сте на отворено, веројатно првиот ваш инстинкт ќе биде да се засолнете под некое дрво. Тоа ни случајно немојте да го правите, посебно ако во прашање е осамено дрво, затоа што има голема шанса гром да удри во него.

Гром оштети покрив од куќа во селото Куклиш

Курир - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром: Што да правите, а што не кога грми

Курир - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...

Гром удри во куќа па предизвика пожар - невремето направи штети во Македонија

Press24 - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Само вака можете да бидете сигурни од удар од гром

Пулс24 - 12.06.2018

Знаете ли што смеете, а што никако не смеете да правите кога сте на отворено за време на невреме. И не само на отворено- летните непогоди можат да се случат во секој момент, а секој од тие различни ситуации бара поинаков пристап за да се осигурате ...

Гром удри во куќа во Струмица, сопственикот сам го гаснел пожарот

Фокус - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Гром оштети покрив од куќа во селото Куклиш

Канал5 - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Гром оштети покрив од куќа во селото Куклиш

Сител - 14.06.2018

Гром удри во куќа во селото Куклиш, но нема повредени и причинета е мала материјална штета. Вчера во доцните попладневни часови протипожарната единица од Струмица добила повик дека од удар на гром е запалена електричната инсталација во тавански ...

Со чадор во автобус на ЈСП, гром удри во куќа па предизвика пожар – невремето направи штети во Македонија

Скопје24 - 14.06.2018

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите. Покрај тоа што влегувањето во градски беше невозможна мисија, во автобусите на ЈСП врнеше дожд, па така патниците со отврени ...