TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругата на Џорџ Клуни ,,го растури” Трамп во говорот во ОН (ФОТО+ВИДЕО)

Канал5 - 06.12.2018

Сопругата на холивудската ѕвезда Џорџ Клуни , Амал одржа говор за паметење вчеравечер на свеченоста по повод доделувањето на традиционалните награди UN Correspondents Awards,. Амал и Џорџ уште на влезот на гала вечерата го привлекоа вниманието на ...

Секогаш дама: Амал Клуни

Кајгана - 06.12.2018

Амал Клуни секогаш одушевува со нејзиниот беспрекорен дамски стил. Синоќа ја доби највисоката награда на свеченоста за доделување на награди на Здружението на дописници на ОН во Њујорк. Активистката за човекови права дојде на свеченоста во придружба ...

Амал Клуни во гламурозен фустан на свеченост со Џорџ Клуни и неговите родители (фото)

Црнобело - 06.12.2018

Амал Клуни прими признание за време на доделувањето на наградите за дописниците на Обединетите нации во Њујорк, а успехот гордо го прослави во придружба на својот сопруг и неговите родители.