TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умерен земјотрес во Егејското море

Курир - 02.04.2024

Умерен земјотрес со јачина од 4,2 степени попладнево беше регистриран во Егејското море меѓу Грција и Турција во близина на грчкиот остров Сими, јави дописничката на МИА од Атина. Според податоците од Геодинамичкиот Институт на Националната ...

Земјотрес со јачина од 4,3 степени ја погоди Грција

24Инфо

Земјотрес ја погоди Албанија

Макфакс

Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција

Zoom

Земјотрес ја погоди Албанија

Опсервер

Земјотрес ја погоди Албанија

Точка

Земјотрес ја погоди Албанија

MTM

Press24 Centar