TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словенечкиот амбасадор во посета на Битола

А1 On - 14.03.2018

Амбасадорот на Република Словенија Милан Јазбец вети директна поддршка на општина Битола за начинот на аплицирање на тамошната локална самоуправа за користење на европските фондови. Искористеноста на ЕУ фондовите од општините може да се зголеми и ...

Словенечка помош за изградба на пречистителната станица на Пелистер

Шеталиште - 14.03.2018

Словенечка фирма ќе помогне во изградбата на пречистителната станица на Пелистер. Ова денеска беше денеска кажано на средбата помеѓу словенечкиот амбасадор Милан Јазбец и градоначалничката Наташа Петровска.

Словенечки искуства за почиста Битола ...

Н.Македонија - 14.03.2018

Словенечки искуства за почиста Битола Амбасадорот на Република Словенија во Македонија проф. д-р Милан Јазбец денеска оствари работна средба со градоначалничката на Општината Битола, Наташа Петровска.