TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ејч-би-о преговара за повторно снимање на серијата „Пријатели“

Факултети - 14.11.2019

Ѕвездите и креаторите на серијата „Пријатели“ моментално водат преговори со Ејч-би-о за враќање пред малите екрани во вид на специјална серија. Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет ле Бланк, Метју Пери и Дејвид Швимер би требало повторно ...

„Пријатели“ се враќаат на малите екрани!

Слободен Печат - 14.11.2019

Освен актерската екипа, во преговорите се вклучени и креаторите на серијата - Дејвид Крејн и Марта Кауфман. Петнаесет години после емитување на последната епизода, легендарната шестка од „Пријатели“ е во преговори околу повторно обединување кое би ...