TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хјустон и Далас се истурија од давање кошеви, Харден подобар од Дончиќ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.08.2020

Хјустон рокетс и Далас маверикс го одиграа најефикасниот натпревар по рестартот на сезоната, постинаа дуро 302 коша, а на крајот славеа ракетите по продожението. Хјустон на стартот од последната четвртина имаше негатива од 11 поени, но благодарение ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Опсервер - 01.08.2020

Орландо, 1 август 2020 () – Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од ...

Дуел на годината на Хјустон и Далас: Одлични настап на Хаден и Дончиќ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 01.08.2020

Фантастичен меч одиграа Хјустон рокетс и Далас маверкс, а на крајот Хјустон славеше по продолженија со 153-149. Фановите на кошарката можеа да уживаат во одличен меч, кој на крајот го добија кошаркарите на Хјустон.

ВИДЕО: Антетокумбо направи разлика против Бостон, Милвоки не го дава врвот на Истокот

Gol.mk - 01.08.2020

Милвоки Бакс победија на првиот меч по рестартот, откако полесно од очекуваното го добија дуелот со Бостон (119-112). По којзнае кој пат, грчкиот кошаркар Јанис Антетокумбо блесна и го одведе својот тим прв низ целта за потврдување на доминацијата ...

Меч за паметење во Орландо – Хјустон го победија Далас

Макфакс - 01.08.2020

Тексашкото дерби во Орландо донесе вистински спектакл и шоу на Џејмс Харден, Кристапс Прозингиз и Лука Дончиќ. По голема борба Хјустон славеа во продолжението со 153:149. „Брадата“ Харден забележа 49 поени, девет скока и осум асистенции, а неговиот ...

„Трилер“ победи на Хјустон и Портланд

Сител - 01.08.2020

Иако само втор ден како е рестартувана НБА лигата, но екипите потврдуваат дека се во одлична форма, а неизвесните натпревари најавуваат жестока борба за и во плејофот. Два од петте натпревари одиграни во НБА лигата завршија по дополнителни пет ...

Хјустон и Далас одиграа супер натпревар, Харден и Дончиќ во центарот на вниманието

Дерби - 01.08.2020

Синоќа продолжија натпреварите од НБА Лигата, а најголемо внимание привлече дуелот помеѓу Хјустон Рокетс и Далас Маверикс. На крајот на победата по продолженија се израдуваа „ракетите“ кои го добија натпреварот со 153:149.

ВИДЕО: Неверојатен натпревар со 300 поени, Харден се радуваше, Дончиќ тагуваше иако запиша трипл-дабл

Дриблинг - 01.08.2020

Хјустон дури по продолжение успеа да слави над Далас со 153-149, ова беше натпревар кој донесе вистински спектакл. Џејмс Харден постигна 23 поени уште во првата четвртина, натпреварот го заврши со 49 поени.

Драма во тексашкото дерби, Хјустон се врати од загубена позиција и го победи Далас (ВИДЕО)

МКД - 01.08.2020

Вистинска драма се случуваше на дуелот меѓу Далас и Хјустон, ракетите победија по продолжение со 153:149, Лука Дончиќ и соиграчите пропуштија триумф во веќе добиен меч. Во првата четвртина подобар беше Хјустон, а потоа Далас направи пресврт и водеше ...

ВИДЕО: Харден го надигра Дончиќ, нестварен пресврт на Хјустон

Gol.mk - 01.08.2020

Незаборавен спектакл понудија кошаркарите на Хјустон и на Далас во најефикасниот натпревар по рестартот на НБА лигата. Соочувањето меѓу Харден и Дончиќ му припадна на американскиот ас, а кошаркарите на Хјустон Рокитс го совладаа Далас маверикс со ...

(ВИДЕО) Спектакл на годината во режија на Хјустон и Далас: Харден и Дончиќ одиграа брутално добро

Спортклуб - 01.08.2020

Фантастичен меч одиграа синоќа Хјустон Рокетс и Далас Маверикс, а на крајот славеше Хјустон по продолжение со 153:149. Љубителите на кошарката можеа да уживаат во овој фантастичен натпревар кој на крајот го добија кошаркарите на Хјустон.

Спектакл на Хјустон и Далас со 300 поени: Блескавиот Харден го преслуша Дончиќ (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.08.2020

Кошаркарите на Хјустон на спектакуларен начин дојдоа до победата во синоќешната пресметка против Далас маверикс (153-149) и тоа по одно продолжение, откако во регуларниот дел од мечот губеа со седум поени негатива (131-138) на само 45 секунди до ...

Спектакл – Харден и Хјустон го решија Дончиќ

Екипа - 01.08.2020

Хјустон рокетс во суперинтересен натпревар дури по продолжение успеа да слави над Далас со 153-149. Џејмс Харден постигна 23 од своите вкупно 49 поени уште во првата четвртина, а мечот го одбележа голема битка и надмудрување на двете страни.

ВИДЕО: Драматична победа на Портланд против Мемфис во дербито на вечерта

Дриблинг - 01.08.2020

Кошаркарите на Портланд славеа против Мемфис со 140:135 во продолженијата. Откако во регуларниот дел беше 124:124, популарните „Визардс“ успеаа да бидат поефикасни во нападот и да постигна пет поени повеќе од противникот.

Харден уфрли дури 49 поени во победата на Хјустон, Спарси славеа над Кингс

SportMedia - 01.08.2020

Сакраменто изгуби од Сан Антонио со 129:100 во првиот меѓусебен дуел во Волт Дизни ризорт во Орландо по рестартот на сезоната, а иако Богдан Богдановиќ и Диерон Фокс беа расположени за игра, сепак, тоа не беше доволно Кингс да спречат пораз на овој ...

Затоа фалеше НБА: Луд меч на кој Харден направи шоу за неверојатен пресврт против Дончиќ и Далас (Видео)

Спортманија - 01.08.2020

Кога на теренот има неколку големи ѕвезди не може а да нема возбудлив финиш Хјустон го победи Далас со 153:149 во најнеизвесниот дуел кој синоќа се одигра во НБА лигата. Далас беше тимот кој водеше речиси во текот на целиот меч, но на крајот Хјустон ...

ВИДЕО: Лилард ја реши драмата, Портланд го „скрши“ жилавиот Мемфис

Gol.mk - 01.08.2020

Љубителите на кошарката ја видоа првата голема драма и продолженија по рестартот на НБА лигата. Портланд Треил Блејзерс по екстра времето го надигра Мемфис со 140-135, во незаборавен дуел, во кој двете екипи имаа шанси да извојуваат победа во ...

Супер интересен рестарт на НБА лигата

Сител - 31.07.2020

Со дуелот меѓу Јута – Њу Јорлеанс, одигран ноќеска, а во кој „Џезерите“ се радуваа на победа, беше означен рестартот на лигата, која во целост е планирана да се доигра во Орландо, односно комплексот на „Дизниленд“, без присуство на публика.

Дербито на Лос Анџелес за „езерџиите“, Џезерите стопија -17 на Њу Орлеанс

ММС - 31.07.2020

На чекањето од четири месеци вчера навечер, или денес наутро, му дојде крај. НБА се врати и тоа со два исклучително квалитетни и интересни натпревари. Џезерите од Јутa, тимот од каде и впрочем започна ширењето на коронавирусот во НБА (Руди Гобер и ...

Клучниот потег на дербито: Како Леброн ги затвори двете ѕвезди на Клиперс и донесе победа на Лејкерс (ВИДЕО)

Дерби - 31.07.2020

Се вратија возбудувањата во НБА лигата, а еден од мечевите беше оној меѓу ЛА Лејкерс и ЛА Клиперс кој им припадна на „езерџиите“ со 103-101. Лејкерс успеаа да ја добијат оваа битка и да потврдат во моментов се најдобрата екипата на Западот, а за тоа ...

Дончиќ има шанса да подобри рекорд на Меџик Џонсон

Курир - 31.07.2020

Плејмејкерот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, ја заслужи можноста да руши легендарни рекорди во својата втора сезона во НБА. 21-годишниот Словенец има шанса да стане најмладиот кошаркар (21 година и 168 дена на крајот на регуларната сезона), кој ја ...

По пет месеци продолжи НБА Лигата со екстра возбудлива завршница на градското дерби меѓу Лејкерс и Клиперс

Точка - 31.07.2020

Доцна синоќа конечно продолжија натпреварите од најелитната кошаркарска лига во светот, НБА Лигата. На програмата за почеток беа два натпревари меѓу кои беше и возбудливото дерби кое го одиграа Лос Анџелес Лејкерс и Лос Анџелес Клиперс.

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

24 Вести - 31.07.2020

Л.А. Лејкерс го поразија својот градски ривал Клиперс со 103:101 при рестартирањето на Националната кошаркарска асоцијација (НБА), што се одржува во Орландо, Флорида. 140 дена по паузата во лигата поради позитивен тест за коронавирус на центарот на ...

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

MakPress - 31.07.2020

Л.А. Лејкерс го поразија својот градски ривал Клиперс со 103:101 при рестартирањето на Националната кошаркарска асоцијација (НБА), што се одржува во Орландо, Флорида. 140 дена по паузата во лигата поради позитивен тест за коронавирус на центарот на ...

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

Sport M - 31.07.2020

Л.А. Лејкерс го поразија својот градски ривал Клиперс со 103:101 при рестартирањето на Националната кошаркарска асоцијација (НБА), што се одржува во Орландо, Флорида. 140 дена по паузата во лигата поради позитивен тест за коронавирус на центарот на ...

Рестарт на НБА: Леброн го реши дербито на Л.А. Лејкерс

Денешен - 31.07.2020

Л.А. Лејкерс го поразија својот градски ривал Клиперс со 103:101 при рестартирањето на Националната кошаркарска асоцијација (НБА), што се одржува во Орландо, Флорида. 140 дена по паузата во лигата поради позитивен тест за коронавирус на центарот на ...

Дончиќ има шанса да подобри рекорд на Меџик Џонсон

Опсервер - 31.07.2020

Орландо, 31 јули 2020 () – Плејмејкерот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, ја заслужи можноста да руши легендарни рекорди во својата втора сезона во НБА. 21-годишниот Словенец има шанса да стане најмладиот кошаркар (21 година и 168 дена на крајот на ...

Дончиќ на чекор да го сруши 40 години стариот рекорд на Меџик Џонсон

+инфо - 31.07.2020

Дончиќ во моментов е лидер на „трипл-дабл“ со 14, но внимателно го следат sвездата на Лејкерс Леброн Џејмс со 13 и лидерот на Денвер, Никола Јокиќ со 12. Плејмејкерот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, ја заслужи можноста да руши легендарни рекорди во ...

Дончиќ има шанса да подобри рекорд на Меџик Џонсон

MakPress - 01.08.2020

Плејмејкерот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, ја заслужи можноста да руши легендарни рекорди во својата втора сезона во НБА. 21-годишниот Словенец има шанса да стане најмладиот кошаркар (21 година и 168 дена на крајот на регуларната сезона), кој ја ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

Курир - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

НБА: 149 поени не беа доволни за Далас да го победи Хјустон

А1 On - 01.08.2020

Хјустон Рокетс го совладаа Далас Маверикс со 153-149 по продолжение во дербито на Тексас во дуел кој се одигра во Орландо, Флорида. Маверикс, кои се борат за место во плеј-офот на Западот, водеа во најголем дел од редовното време, нивното водство во ...

Леброн го реши дербито на Л.А. при рестартирањето во НБА

А1 On - 31.07.2020

Л.А. Лејкерс го поразија својот градски ривал Клиперс со 103:101 при рестартирањето на Националната кошаркарска асоцијација (НБА), што се одржува во Орландо, Флорида. 140 дена по паузата во лигата поради позитивен тест за коронавирус на центарот на ...

(ВИДЕО) НБА се врати: Дејвис брилјантен, Леброн со кош на 12 секунди го реши дербито

Нетпрес - 31.07.2020

Најсилната кошаркарска лига НБА по пауза од скоро пет месеци се врати и се рестартираше во Дизниленд (Флорида), па скратената сезона која ќе ја доигруваат 22 тима, тргна со драматично дерби во кое ЛА Лејкерс со 103-101 беа подобри од ЛА Клиперс.

Леброн им пресуди на Клиперси, Јута подобра од Њу Орлеанс

Макфакс - 31.07.2020

Во Орландо по неколку месечна пауза е рестартирана сезоната во НБА лигата. На програмата беа дуелите помеѓу Лејкерс и Клиперс, односно Јута Џез и Њу Орлеанс Пеликанс. Градското дерби на Лос Анџелес беше решено во последните 100 секунди и заврши со ...

Драматични победи на Лејкерс и Јута на рестартот од НБА (видео)

OhridNews - 31.07.2020

Со драматични победи на Лос Анџелес Лејкерс и Јута Џез продолжија возбудувањата во најсилната кошаркарска лига во светот, НБА. „Езерџиите“ со тесни 103-101 славеа во градското дерби со Лос Анџелес Клиперс, додека „џезерите“ со 106-104 го совладаа ...