TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарниот Фердинанд призна дека бил блиску до заминување од Манчестер Јунајтед и трансфер во гигант од Ла Лига

Дерби - 09.04.2020

Легендарниот стопер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд откри дека во минатото бил многу блиску од заминување од „Театарот на соништата“. Стоперот кој влезе во историјата на клубот како еден од најдобрите одбранбени играчи кои го носеле дресот на ...

Рио Фердинанд во 2008 година можел да заврши во Барселона

Спортски - 09.04.2020

Иконата на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд призна дека во еден момент од кариерата бил блиску да премине во Барселона. Фердинанд во дресот на Манчестер Јунајтед помина 12 сезони и за тој период освои шест титули шампион на Англија и една титула во ...

Фердинанд призна: Јас бев близу до преселба во Барселона

СуперСпорт - 09.04.2020

Поранешната голема одбрамбена sвезда беше вистински воин во одбраната на „црвените ѓаволи“ во чиј дрес помина 12 сезони, освојувајќи шест англиски првенства и една титула на Лига на шампиони.

Фердинанд открива: Бев блиску до трансфер кај великанот од Примера

Спортклуб - 09.04.2020

Иконата на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, признава дека своевремено додека бил во својата најдобра форма додека играл фудбал, бил блиску до тоа да стане фудбалер на Барселона. Играчот за кој Јунајтед во 2002 година плати тогаш рекордни 29 ...

Легендарниот Фердинанд призна дека бил блиску до заминување од Манчестер Јунајтед и трансфер во гигант од Ла Лига

Точка - 09.04.2020

Легендарниот стопер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд откри дека во минатото бил многу блиску од заминување од „Театарот на соништата“. Стоперот кој влезе во историјата на клубот како еден од најдобрите одбранбени играчи кои го носеле дресот на ...