TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израелците тврдат дека го убиле командантот на палестинските милитанти

Канал5 - 09.08.2022

Израелските безбедносни сили денеска убиле еден палестински воен командант и уште еден борец на Западниот Брег, објави израелската армија, што предизвика нови судири во кои двајца палестински тинејџери се убиени во одвоени инциденти.

Двајца Палестинци убиени во судир со израелските сили, убиени уште двајца тинејџери

Нетпрес

Во израелска операција убиен лидерот на Бригадите ал Акса за Западен Брег

Сакам да кажам

Израел им се заблагодари на Додик и Човиќ за поддршката во конфликтот со Исламскиот џихад

Во Центар

Русија глуми „загриженост“ за Палестина додека гранатира цивили и нуклеарна централа во Украина

CivilMedia

Израелските сили убија двајца палестински напаѓачи

Кумановски м.

Ердоган: Нема оправдување за убиство на палестински цивили

Кумановски м.

Н.Македонија Кумановски м.

Советот за безбедност на ОН одржа итен состанок за ситуацијата во Газа

Р.С.Европа - 09.08.2022

Советот за безбедност на Обединетите нации одржа итен состанок за ситуацијата во Појасот Газа и неколку членови на телото изразија загриженост поради кревкото примирје меѓу екстремистите од Исламскиот џихад и Израел по три дневниот конфликт.

Итен состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во Газа

24Инфо

Одржан итен состанок на Советот за безбедност на ОН

Кумановски м.

Советот за безбедност на ОН одржа итен состанок поради конфликтот во Газа

Локално

Обединети Нации за ситуацијата во Појасот Газа: Примирјето е кревко

Скопје1

Итен состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во Газа

Слободен Печат

Итен состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуацијата во Газа

Телма

А1 On Канал5 24 Вести MakPress 360 степени Вечер Прес

ФОТО | Тројца Палестинци убиени, 30 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

Слободен Печат - 09.08.2022

Во денешниот напад на израелската војска во Наблус на окупираниот Западен Брег на реката Јордан се убиени тројца Палестинци, меѓу кои и командант на военото крило Фатах на бригадата на мачениците од Ал Акса.

Двајца Палестинци убиени, 30 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

24Инфо

Двајца Палестинци убиени, 30 ранети во израелски напад на окупираниот Западен брег

А1 On

Двајца Палестинци убиени, 40 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

Сител

Двајца Палестинци убиени, 30 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

24 Вести

Двајца Палестинци убиени, 30 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

Канал5

Двајца Палестинци убиени, 40 ранети во израелски напад во градот Наблус на Западниот Брег

MakPress

Фокус

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

Бизнис Вести - 09.08.2022

Лидерот на Исламски џихад, Зијад Нахалах еден ден по стапувањето на сила на прекинот на огнот, се закани дека ќе продолжи со нападите врз Израел доколку двајца членови на палестинската екстремистичка организација не бидат ослободени од израелски ...

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

А1 On

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

24Инфо

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

24 Вести

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

Слободен Печат

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

Канал5

Лидерот на Исламскиот џихад му се закани на Израел со обновени напади

MakPress

Телма Кумановски м.