TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надежите и со пораз стигнаа до полуфинале на ФИБА Челинџер купот

Спортманија - 22.07.2021

Прв лош резултат во натпреварување за тимот на Симиќ Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, загуби од Швајцарија со сигурни 65:79 во третото коло од групите на ФИБА Челинџер купот, но поради подобрата кош-разлика во однос на ...

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Опсервер - 22.07.2021

– Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Нашите кошаркари ќе играат во полуфиналето на ФИБА „Челенџерот“ во Шопрон

Слободен Печат - 22.07.2021

После двете победи над Луксембург (73:57) и Романија (79:78) денеска во последното трето коло од групната фаза македонската младинска селекција „Под 20“ години загуби од Швајцарија со 65:79.

Младинците поразени од Швајцарија, но се изборивме за полуфинале

Спортски - 22.07.2021

Машката младинска селекција на Македонија ќе игра во полуфиналето од ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. На третиот ден од натпреварите во овој унгарски град, нашиот тим “Под 20“ години загуби од Швајцарија (65-79).

Младинците убедливо загубија од Швајцарија, ама се пласираа во полуфинале (ФОТО)

Sport 1 - 22.07.2021

Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија, неочекувано убедливо, загуби во денешниот меч против Швајцарија (65-79), трет на ФИБА „Челенџерот“ во Шопрон, но и покрај тоа обезбеди пласман во полуфиналето.

Младинците загубија од Швајцарија, но одат во полуфиналето во Шопрон

Gol.mk - 22.07.2021

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 20 години загуби од Швајцарија (65-79) на ФИБА Челенџерот во Шопрон, Унгарија и го почувствува првиот пораз откако е дел од натпреварувањето. По двете стартни победи, нашиот национален тим загуби во ...

Македонија загуби од Швајцарија, но ќе игра полуфинале на ФИБА „Челинџерот“ во Унгарија

Екипа - 22.07.2021

Младата репрезентација на Македонија за кошаркари до 20 години доживеа убедлив пораз (65-79) од Швајцарија на последниот натпревар од групната фаза на ФИБА Челинџер турнирот во Унгарија. Избраниците на Тони Симиќ сепак обезбедија место во ...

Швајцарија пресилна за Симиќ и неговите „пулени“, Македонија сепак во полуфнале

SportMedia - 22.07.2021

Македонската младинска кошаркарска репрезентација по двете победи во низа беше демолирана од Швајцарија со 65-79. Избраниците на Тони Симиќ и покрај поразот ќе играат во полуфиналето во ФИБА „Челенџерот“.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

iPortal - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Курир - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари ќе играат во полуфиналето на ФИБА купот

Lider - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Нетпрес - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Либертас - 22.07.2021

– Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

Република - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонските кошаркари се пласираа во полуфиналето на ФИБА купот

MakPress - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација под 20 години ќе игра во полуфиналето на ФИБА „Челенџер“ купот и покрај денешниот пораз од Швајцарија со 65:79 во рамки на третото коло од групата Д на турнирот во унгарскиот град Шопрон.

Македонија загуби од Швајцарија но се пласираше во полифиналето

Дриблинг - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 20 години загуби од Швајцарија со 79:65 но и покрај ова се пласираше во полифиналето на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. Но во конечната разврска од групата „Д“, по три одиграни кола, се ...

Младинците на Симиќ против Швајцарија ќе се борат за првото место во групата

Екипа - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години со трилер победата над Романија успеа да го осигура своето место во следната фаза од разигрувањето на ФИБА „Челинџерот“, а на избраниците на селекторот Тони Симиќ денеска од 16:30 часот им ...

Симиќ: Требаше многу порано да ја решиме Романија, но добро е што момците останаа „мирни“

Gol.mk - 22.07.2021

Македонските кошаркарски надежи ја забележаа и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, но поради пристапот на играта во одредени моменти му одзедоа дел од нервите на стручниот штаб. Селекторот Тони Симиќ вели дека дуелот со Романија требаше да ...

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

Либертас - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Симиќ: Порано требаше да ја „затвориме“ Романија, но момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Дерби - 22.07.2021

Младата македонска кошаркарска репрезентација до 20 години ја прокнижи и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, односно по Луксембург беше совладана и селекцијата на Романија. Вистинска драма донесе дуелот против Романците на кој водевме плус 18 ...

Младинците против Швајцарија за прво место и полуфинале во Шопрон

SportMedia - 22.07.2021

Македонската младинска кошаркарска репрезентација денеска (16:30 часот) за противник ја има селекцијата на Швајцарија. По двете победи, избраниците на Тони Симиќ ќе се борат за првото место во групата и за пласман во полуфналето.

У20: Македонските кошаркари денеска против Швајцарија за прво место и полуфинале на ФИБА турнирот во Унгарија

Алфа - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 20 години попладнево од 16.30 часот се среќава со Швајцарија на ФИБА Челенџ турнирот во унгарскиот град Шопрон. Ова ќе биде директен дуел за првото место во нашата група, а воедно и за прогрес во ...

Втора победа на македонските кошаркари на ФИБА „Џеленџер“ Купот, „падна“ и Романија

Sport M - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Симиќ: Порано требаше да ја „затвориме“ Романија, но момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Точка - 22.07.2021

Младата македонска кошаркарска репрезентација до 20 години ја прокнижи и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, односно по Луксембург беше совладана и селекцијата на Романија. Вистинска драма донесе дуелот против Романците на кој водевме плус 18 ...

Симиќ по тесната победа над Романија: Момците останаа „мирни“ во моментите на одлука

Вечер Прес - 22.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години ја забележа и втората победа на „Челенџерот“ во Шопрон, откако славеа над Романија со 79:78. Но, поради пристапот на играта во одредени моменти селекторот Тони Симиќ, не беше задоволен од ...

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

Опсервер - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Симиќ: Швајцарија има подобар ростер од претходните наши ривали

MakPress - 22.07.2021

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација до 20 години, Тони Симиќ, очекува тежок дуел попладнево со Швајцарија на „Челенџерот“ во унгарски Шопрон. Овој меч веројатно е одлучувачки за првото место во групата.

Втора победа на македонските кошаркари на ФИБА „Џеленџер“ Купот, „падна“ и Романија

Zoom - 22.07.2021

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Савиќевиќ погоди тројка за драматична победа на Македонија во Шопрон (ВИДЕО)

Нетпрес - 21.07.2021

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години ја забележа втората победа на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон. По Луксембург пред нас падна и селекцијата на Романија и тоа по една вистинска драма во која се играа дополнителни пет минути.