TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) „Не би сакала да речам не“ – Петровска за тоа дали недостигаат дел од снимките од теретаната во која бил ...

360 степени - 22.05.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за случајот со објавените снимки од Мицкоски направени во скопска теретана и одговараше на прашање за тоа дали е точно дека проверките ...

(ВИДЕО) Петровска: Од службената белешка на вработениот се гледа дека Мицкоски сакал да влијае на случајот „Теретана“, ...

360 степени - 22.05.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за случајот со објавените снимки од Мицкоски направени во скопска теретана.

Мицкоски потврди дека од надлежниот во МВР барал да се реши случајот „Теретана“

Канал5 - 22.05.2020

„Здраво. Би сакал да се слушнеме. Христијан Мицкоски!“ Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја започнал комуникацијата со внатрешен контролор од МВР кој ја води истрагата за видео-снимка од теретана.

Мицкоски: Александар Верушевски е голем патриот

360 степени - 22.05.2020

„Се познавам со господинот Александар Верушевски, тој е грижлив родител и посветен сопруг, и она што можеби е значајно да го знае македонската јавност е голем патриот“, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција, ...

Препукувања меѓу Мицкоски и Спасовски за економските пакети

Алсат-М - 22.05.2020

Од владините економски мерки бенефит нема никој, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според него, најголемиот дел од парите кои би требало да ги добијат стопанството и граѓаните, треба да се случи или во предизборие или пак после ...

Мицкоски – Здраво, би сакал да се слушнеме

Frontline - 22.05.2020

пишува: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција самиот си призна дека вртел телефони во МВР за случајот „Теретана“. Мицкоски потврди дека праќал пораки и се јавувал на телефон во внатрешната контрола за неговиот случај.

Мицкоски објаснуваше за случајот „Теретана“ и за познанството со Александар Верушевски

Р.С.Европа - 22.05.2020

Александар Верушевски го познавам, голем патриот е, изјави на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНР, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање дали го познава синот на Зоран Верушевски, Александар, кој тајно го снимал Зоран ...

Се јавувам кај што треба, призна Мицкоски дека му свртел на дополнителниот шеф на внатрешна контрола во МВР што го води ...

Сакам да кажам - 22.05.2020

Снимката со теретаната е конструкција, тврди Христијан Мицкоски, кој од позиција на лидер на партијата ВМРО-ДПМНЕ, му се јавил на дополнителниот помошник – министер за Внатрешна контрола во МВР, да влијае врз истрагата против обезбедувањето од МВР ...

СДСМ: Мицкоски е против парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запамтен како незрел и неодговорен политичар

Канал5 - 22.05.2020

Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните, ќе остане запаметен како пропаднат, незрел и неодговорен Мицкоски е против тоа 550 милиони евра да завршат кај 730.000 граѓани, кај фирмите, во стопанството и економијата.

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“

Пулс24 - 22.05.2020

Мицковски призна дека се јавувал во внатрешната контрола на МВР по повод случајот „Теретана“. Дали е ова законски треба да одговорат што поскоро институциите. Оти човекот претендира да биде премиер, односно цело време зборува за себе како „мандатар“ ...

Ќе има дополнително вештачење на камерите за случајот „Теретана“ за да се утврди дали Мицкоски го кршел полицискиот час

24 Вести - 22.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска призна дека се јавувал кај дополнителниот шеф на внатрешната контрола во МВР кој не сакал да потпише затворањето на истрагата теретана и нарача дополнително вештачење на снимките од камерите.

СДСМ: Мицкоски е против тоа парите да завршат кај граѓаните

Макфакс - 22.05.2020

Не е прв пат Мицкоски да биде против тоа парите да завршуваат кај граѓаните, велат од СДСМ, како реакција на денешното обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Како што велат од таму, оваа партија е научена да граба и сака парите да завршуваат во белиот ...

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, ...

Пулс24 - 22.05.2020

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар Вест која вмровците и десничарите ја примија со голема неверица. Мицковски не само што призна дека се знае со Верушевски туку ...

Мицкоски: Имав разговор со надлежно лице во МВР, ги охрабрувам да го објават

360 степени - 22.05.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека е точно дека имал разговор со надлежно лице вработено во Министерството за внатрешни работи, а е поврзан со снимките од фитнес-салата.

Верушевски со закана за СДСМ и Заев: Наскоро се ќе биде јасно (ФОТО)

Expres - 22.05.2020

Синот на советникот на Заев за национална безбедност дури беше премиер најавува дека наскоро ќе се види каква е власта на СДСМ. Александар Верушевски на пост кој не е јавен вели дека нема порасипани луѓе со чесни исклучоци од тие што сега се на ...

СДСМ: Мицкоски призна дека вршел притисок во МВР за теретаната

+инфо - 22.05.2020

Христијан Мицкоски денеска самиот призна дека вршел притисок во МВР за случајот со теретаната, реагираше СДСМ преку соопштение. „Не само што праќал пораки, туку Мицкоски се јавувал на телефон и вршел притисок во внатрешната контрола за неговиот ...

Мицкоски призна дека се јавувал во МВР околу истрагата за теретаната

Независен - 22.05.2020

Фото: Б. Грданоски Откако обвинувањата станаа преголеми и политичката штета можеше да биде огромна, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се реши да обелодени дека навистина му се јавил на дополнителниот-помошник министер во МВР и ...

Мицкоски: Да, го познавам Александар Верушевски, тој е голем патриот!

+инфо - 22.05.2020

На денешната прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека го познава Александар Верушевски, кој лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека пред четири години тајно го снимал во Струмица, а снимката од разговорот беше ...

Мицкоски призна дека имал разговор со надлежно лице во МВР, околу истрагата за теретаната

Локално - 22.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес рече дека побарал да се почитува законот и побрзо да се реши случајот со цел македонската јавност да биде точно запознаена со вистината во врска со посетата на теретаната.

Мицкоски: Го познавам Александар Верушевски, голем патриот е

Фактор - 22.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција пред партиското седиште, рече дека се познава со Александар Верушевски , за кој претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека тајно го снимал во Струмица кај него како гостин ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 27.05.2020

Денес (27.05.2020) во 12:15 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми. На прес-конференцијата ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Избори 2020: Повеќе од обично партиско соочување

МКД - 21.05.2020

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

Кузеска: Мицкоски мислел дека е МВРО-ВМРО, па вршел притисок за случајот со фитнес-салата

360 степени - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“, реагираат од СДСМ откако вчера дополнителната заменик-министерка Славјанка Петровска порача дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Петроска: Ако Мицкоски не бил во теретаната, ќе биде благодарен за целосната истрага наместо да се заканува

А1 On - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола за неговата посета на теретаната, за што, ...

СДСМ: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола

Канал5 - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот "Теретана". Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за ...

Извор од МВР: Мицкоски со СМС порака вршел притисок за прекин на истрагата за „Теретана“

Нова ТВ - 21.05.2020

Со СМС порака и наводно јавување на телефон, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вршел притисок врз лице во Одделот за внатрешна контрола во МВР за прекинување на истрагата за случајот „Теретана“, пренесува порталот sdk.mk , кој се повикува на ...

„Теретана“: Се билда случај или се крие вистината?

24 Вести - 21.05.2020

Да се објават јавно доказите со кои Христијан Мицкоски наводно врши притисок да се затвори истрагата „Теретана“. Ова е барање од неговата партија до дополнителната министерка во МВР, Славјанка Петровска, која вчера во Анализа на ТВ24 објави дека ...

Има ли Александар Верушевски уште „бомби“ за Заев?

Алфа - 21.05.2020

Уште колку „бомби“ за Зоран Заев има Александар Верушевски? Оваа дилема се појави откако лидерот на СДСМ изјави дека токму Верушевски јуниор ги снимал разговорите кои беа објавени на Јутјуб, а тој со коментар на Фејсбук отвори многу дилеми во ...

ОЈО не кажува дали ќе го гони Александар Верушевски

Слободен Печат - 21.05.2020

Не може секој секого да снима, тајно да снима, неовластено да објавува и за тоа премиерот или поранешниот премиер да ги амнестира. Апсолутно јавниот обвинител мора да постапува. Ако некој неовластено снимил, ако неовластено објавил, мора за тоа да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петровска лаже, ако има порака дека Мицкоски се заканува, нека ја објави

24 Вести - 21.05.2020

„Јавно ја повикуваме Славјанка Петровска и политички инструираниот дел од МВР кој е под контрола на Заев и СДСМ јавно да ја објават пораката со која претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски се заканува и врши притисок врз надлежното лице, како што ...

(ФОТО+ВИДЕО) Како во 7 чекори еволуираше “сјајната” кариера на “пропаднатиот спортист”?!

iPortal - 21.05.2020

ТЕРЕТАНА I ДЕЛ: На 4 април, на социјалните мрежи се појавија слики и видео на кои се гледаше како Христијан Мисцкоски илзегува од теретана во услови кога со одлука на Влада од 14 март беше забранета работа на теретани, кафeтерии и кладилници заради ...

БЕЗ ФИЛТЕР: Прашања до Мицкоски за случајот „Теретана“ и други возбудливи теми

CivilMedia - 21.05.2020

Навистина е голем бројот на прашањата што во изминатиов период ги доставивме до г. Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Можеби се здодевни, можеби нема време да ги одговори, но денеска имаме едно многу интересно прашање, за кое веруваме дека ...

МВРО во неговото најлошо издание

iPortal - 21.05.2020

Една деценија МВРО ни беше премногу. Ни еден ден МВРО повеќе! Ова се размислувања од прва, искрено, загрижено и луто. Навистина луто. Министерството за внатрешни работи е воз без кочници. Скандал врз скандал го тресе ова клучно министерство во време ...

Кузеска: Мицкоски џабе се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“

CivilMedia - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“, истакна Богданка Кузеска, портпаролка на ...

МВР ја има пораката со која Мицкоски барал од полициски службеник да ја прекине истрагата за „Теретана“

Скопје1 - 21.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не само што му се јавил на дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола во МВР, туку му пишал и смс-порака да ја прекине истрагата за снимките од посета на теретаната во време кога ...

Мицкоски преку смс-порака вршел притисок врз дополнителниот помошник-министер да ја прекине истрагата за теретаната

Локално - 21.05.2020

Според службената белешка за која заменичката-министер Славјанка Петровска вели дека МВР ја има, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со јавување по телефон, но наводно и со смс-порака, му вршел притисок на дополнителниот помошник-министер ...

МВР ја има смс-пораката што Мицкоски му ја пратил на полициски службеник да ја прекине истрагата за теретаната

Либертас - 21.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не само што му се јавил на дополнителниот помошник-министер во Одделот за внатрешна контрола во МВР, туку му пишал и смс-порака да ја прекине истрагата за снимките од посета на теретаната во време кога ...

МВРО во неговото најлошо издание

Слободен Печат - 21.05.2020

Една деценија МВРО ни беше премногу. Ни еден ден МВРО повеќе! Ова се размислувања од прва, искрено, загрижено и луто. Навистина луто. Министерството за внатрешни работи е воз без кочници. Скандал врз скандал го тресе ова клучно министерство во време ...

МВРО во неговото најлошо издание

Frontline - 21.05.2020

Една деценија МВРО ни беше премногу. Ни еден ден МВРО повеќе! пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Ова се размислувања од прва, искрено, загрижено и луто. Навистина луто. Министерството за внатрешни работи е воз без кочници.

Кузеска: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок

Centar - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот “Теретана“, соопшти Богданка Кузеска, од СДСМ. – За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за ...

(Видео) Кузеска: За Мицкоски е сосема нормално да врши притисок врз полицијата за негова корист

Макфакс - 21.05.2020

Мицкоски мислејќи дека МВР и натаму е во времето на МВРО-ВМРО се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“, рече на прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

Кузеска: За Мицкоски е сосема нормално да крене телефон и да врши притсок во МВР за случајот „Теретана“ (ВИДЕО)

Локално - 21.05.2020

„Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај ...

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок

iPortal - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот “Теретана“, изјави на денешната прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ.

Кузеска: За Мицкоски е сосема нормално да врши притисок врз полицијата за негова корист

24Инфо - 21.05.2020

Мицкоски мислејќи дека МВР и натаму е во времето на МВРО-ВМРО се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“, рече на прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“

А1 On - 21.05.2020

„Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај ...

Кузеска: Ништо не е променето во ВМРО-ДПМНЕ, однесувањето на Мицкоски е дел од режимската матрица на оваа партија

Frontline - 21.05.2020

Единствена цел е да ги заробат институциите и да ги злоупотребуваат за партиски и лични цели, на истиот начин како што тоа го правеа 11 години под менторство на Никола Груевски. Мицкоски треба да знае – времето на привилегирани, на затворање на ...

Кузеска: Мицкоски мислел дека е МВРО-ВМРО, па вршел притисок за случајот со фитнес-салата

Фокус - 21.05.2020

Христијан Мицкоски мисли ова е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“, реагираат од СДСМ. „За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори ...

Кузеска: Мицкоски се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“

Либертас - 21.05.2020

Христијан Мицкоски си мислел дека МВР е МВРО-ВМРО па се јавувал во внатрешна контрола да врши притисок за случајот „Теретана“. За Мицкоски сосема е нормално да крене телефон и да врши притисок врз полицијата за побрзо да се затвори неговиот случај ...

Петровска: Ако Мицкоски не бил во фитнес-центар, ќе ми биде благодарен кога сето ова ќе се разреши

Макфакс - 21.05.2020

Дополнителната заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, тврди дека имало разговор помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и дополнителниот помошник-министер во одделот за внатрешна контрола за неговата посета на фитнес-центар за што ...

Петровска: Ако Мицкоски навистина не бил во фитнес-сала, ќе ми биде благодарен што поддржувам истрага

360 степени - 21.05.2020

Дополнителната заменичка-министерка на Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска, вели дека бара целосна истрага во врска со снимката на којашто се гледа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како излегува од теретана во време на ...