TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Motorola го спрема најевтиниот телефон на виткање

Телефони.мк - 14.03.2019

Ако се вистинити гласините, Razr нема да има моќен хардвер, па затоа ќе има пониска цена од Samsung и Huawei. Телефонот би можел да чини 1500 долари, што не е многу евтино, но сепак е најевтино од телефоните на преклоп што ги имаме на пазарот.

Флексибилниот Motorola RAZR ќе користи Snapdragon 710 чипсет

USB - 14.03.2019

Motorola подготвува нов RAZR телефон, кој ќе го задржи легендарниот облик, но ќе имплементира флексибилен екран на превиткување. Според најновиот извештај, Motorola Razr 2019 ќе го користи Snapdragon 710 чипсетот, спарен со комбинациите 4GB/6GB RAM ...

Motorola RAZR со OLED дисплеј ќе се произведе во 200 илјади примероци

Телефони.мк - 13.03.2019

Motorola RAZR ќе биде дефинитивно телефон на преклоп со прифатлива цена и со беспрекорни перформанси. Motorola ќе произведе вкупно 200 илјади RAZR смартфони, додека неговиот OLED флексибилен дисплеј ќе има големина од 6,2 инчи и резолуција од ...

Се враќа еден од најпопуларните телефони: Протекоа првите скици и спецификации

Точка - 13.03.2019

Motorola RAZR нема да биде врвен флегшип телефон како што се Galaxy Fold и Mate X кога станува збор за спецификациите, но дефинитивно ќе се врати на пазарот. Популарниот телефон на преклопување кој пред две децении беше еден од најпродаваните ...