TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Килијан Мбапе е одличен фудбалер, но уште подобар човек 🎥

Спортски - 13.01.2021

Килијан Мбапе е голем фудбалер, но и уште подобар човек. Често пати францускиот напаѓач тоа го покажуваше и во минатотот. Сега пред натпреварот со Брест Мбапе се загреваше, а тогаш слушна дека некој од покрај теренот го извиува неговото име.

Мбапе докажа дека е голем човек: Момче се расплака од среќа 🎥

СуперСпорт

Реал подготвен да го донесе Мбапе без разлика на цената

Денар

(ВИДЕО) Чудото на Бензема за време на тренингот: Сам на себе си асистираше

Спортклуб - 13.01.2021

Карим Бензема е во одлична форма и заедно со Серхио Рамос е носител на играта на Реал Мадрид. Бензема е дефинитивно еден од најдобрите напаѓачи во својата генерација и е постојана закана за противничката одбрана.

Мајсторија на Бензема на тренингот на Реал: Самиот си асистираше со „шкорпион“

Спортски