TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бонучи: Ова е остварување на сонот, никогаш нема да го заборавам овој историски ден

Дерби - 19.11.2019

Стоперот, Леонардо Бонучи во текот на денешниот ден ја продолжи соработката со актуелниот италијанси шампион Јувентус до 2024 година со што само потврди дека има намера да се пензионира во клубот во кој остави најголема трага и едноставно се ...

Кјелини се надева на камбек во март по тешката повреда

Екипа - 19.11.2019

Италијанскиот репрезентативец Џорџо Кјелини се надева дека ќе успее да се врати на терените побрзо од лекарските предвидувања и ќе ја фати завршницата на сезоната во Серија А и во Лигата на шампионите.

Бонучи потпиша нов договор: Овој ден никогаш нема да го заборавам

SportMedia - 19.11.2019

Дефанзивецот на Јувентус Леонардо Бонучи потпиша нов договор со италијанскиот шампион до 2024 година. Според новиот договор играчот ќе игра до 37 години, а детално неговата плата ќе изнесува 6 милиони евра плус бонуси што е мало покачување во однос ...

Бонучи потпиша нов договор со Јуве: Ова е незаборавен ден за мене

TopSport - 19.11.2019

Леонардо Бонучи вели дека никогаш нема да го заборави овој „историски ден“, откако потпиша нов договор со Јувентус. Бонучи го продолжи договорот до 2024 година, со што ќе остане кај „бјанконерите“ до својата 37 година.

Кјелини верува дека за 3-4 месеци ќе се врати на теренот

Локално - 19.11.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини зборуваше за очекуваниот временски рок на враќање на терените. Претходно, тој ги скина вкрстените лигаменти на коленото. -Мислам дека ќе се вратам на теренот во февруари-март. За жал, ова е сè уште долго време.

Една од најголемите ѕвезди на Јувентус го продолжи договорот со клубот

СуперСпорт - 19.11.2019

Легендарниот стопер на Јувентус, Леонардо Бонучи го продолжи договорот со „старата дама“ и ќе остане во Торино најмалку до 2024 година. Фудбалерот кој се етаблира како еден од најдобрите централни дефанзивци во светот по враќањето од Милан се врати ...

Бонучи стави потпис на нов договор со Јувентус и ја доби платата од Милан

24Фудбал - 19.11.2019

Леонардо Бонучи и Јувентус ја продолжија соработката, дефанзивецот попладнево стави потпис на нов договор со трајност до 30. јуни 2024, медиумите пишуваат дека платата во идна ќе му биде 7,5 милиони евра.

Бонучи потпиша нов договор: Во Јуве ќе игра до 37 години

Gol.mk - 19.11.2019

Леонардо Бонучи ја продолжи верноста со италијанскиот шампион Јувентус. Искусниот дефанзивец се реши да потпиши нов договор со „старата дама“ кој ќе игра важност до 2024 година. Од редовите на Јувентус не случајно го одбраа 19 ноември како ден за ...

Јувентус го награди неуморниот Бонучи со фантастичен договор (Видео)

Дерби - 19.11.2019

Леонардо Бонучи ја наследи капитенската лента од Џорџо Кјелини во ситуација кога првиот лидер е отсутен поради тешка повреда на коленото, а поради феноменалните настапи од стартот на сезоната во која ги игра сите натпревари, популарниот Лео сега ...

Јувентус му прости за предавството во Милан - Бонучи доби нов договор

Sport 1 - 19.11.2019

Леонардо Бонучи потпиша нов договор со Јувентус до 2024 година. Стоперот ја продолжи соработката со клубот на денешен ден, 19 ноември, поради бројката што ја носи на дресот. Италијанскиот репрезентативец прв пат заигра за „Старата дама“ во 2010 ...

Официјално: Бонучи продолжува со Јувентус до 2024 година

Sport M - 19.11.2019

Јувентус објави дека Леонардо Бонучи има потпишано нов договор, кој ќе го задржи во клубот до 2024 година. Во објавата на социјалната мрежа Твитер, италијанскиот шампион објави дека Бонучи го продолжи договорот со клубот до 2024 годиниа.

Нов договор: Бонучи верен на „старата дама“

Екипа - 19.11.2019

Леонардо Бонучи е подготвен да се обврзе на уште подолга верност кон Јувентус и да потпише нов договор со актуелниот првак на Италија. Искусниот дефанзивец си замина во Милан во 2017 година, веќе следното лето се врати назад во таборот на „старата ...

Бонучи го продолжи договорот со Јувентус (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.11.2019

Од Торино ја потврдија новата соработка, а истото се очекува наскоро да го направат уште двајца играчи на „Старата дама“. Леонардо Бонучи (32) официјално потпиша нов договор денеска со Јувентус кој ќе трае до 2024 година.

Бонучи веќе не прави грешка како со Милан, останува во Јувентус до 2024 година

Спортманија - 19.11.2019

Одбраната на Старата дама ќе биде „бетон“ уште пет години Еден од главните играчи во тимот на Јувентус, Леонардо Бонучи, реши да го продолжи договорот до 2024 година. Централниот дефанзивец е во Јувентус од 2010 година, но во 2017 година направи ...

Нов договор за Бонучи – повратникот ќе остане во Јувентус до 2024

Спортски - 19.11.2019

Јувентус му прости на Леонардо Бонучи за „предавството“ и трансферот во Милан, па после само една година се врати во Торино. Бонучи и после враќањето покажа колку е важен за тимот на „бјанконерите“, па раководството реши да му понуди нов договор.

Познато кога Киелини ќе се врати на терените

Спортски - 19.11.2019

Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини се очекува да се врати на терените во февруари или најдоцна во март, пренесуваат италијанските медиуми. 35-годишниот дефанзивец ги скина вкрстените лиганети на коленото на почетокот на сезоната и моментално се ...

Година плус и поголема платата, Бонучи стави потпис на нов договор со Јувентус

МКД - 19.11.2019

Јувентус и Леонардо Бонучи ја прдолжија соработката, дефанзивецот денеска се обврза кон „бјанконерите" до 2024 и доби покачување на платата. Италијанецот во 2017 го напушти Јувентус и направи трансфер во Милан, но по само 12 месеци на Сан Сиро се ...

Кјелини соопшти кога ќе се врати на фудбалскиот терен

iPortal - 19.11.2019

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини зборуваше за очекуваниот временски рок на враќање на терените. Претходно, тој ги скина вкрстените лигаменти на коленото. -Мислам дека ќе се вратам на теренот во февруари-март. За жал, ова е сè уште долго време.