TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисовски: Илинден е концепт кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Нова ТВ - 02.08.2020

Од минатиот 2 август до овој, мина само една година, меѓутоа, верувам дека го делите моето мислење дека тоа е година што ќе ја запомниме по еден од најзначајните датуми за нашата земја. На 11 февруари оваа година, Собранието го ратификува Протоколот ...

Чествување во Крушево

24 Вести - 02.08.2020

Одбележувањето на Илинден во Крушево на Мечкин камен е под покровителство на Собранието на Македонија. Во Крушево е собраниска делегација предводена од потпретседателот на Собранието Горан Мисовски.

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Слободен Печат - 02.08.2020

Дозволете ми од името на претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, почитуваниот Талат Џафери, кој поради здравствени причини не е во можност да се обрати денес тука, и на кого јас му посакувам што побрзо закрепнување, во мое лично ...

Фотогалерија: Паралелни прослави за Илинден во Крушево

Фокус - 02.08.2020

Илинден 2020, поинаков од другите прослави досега, со малку посетители, дистанца и заштитни маски. Свежо цвеќе на Мечкин Камен положи владина делегација, а таму се обрати потпретседателот на Собрание, Горан Мисовски.

(ВИДЕО) Граѓани ја исвиркаа владината делегација во Крушево и ги нарекоа предавници

Фактор - 02.08.2020

Во Крушево денеска група граѓани ја исвирка владиата делегацијата. Се пееше „Едно име имаме“, се извикуваше „Никогаш северна, само Македонија“. „Ова е место за херои, не за предавници“, извикуваа присутните граѓани.

Исвиркана владината делегација на Мечкин Камен: Ова е место за херои, не за предавници

Слободен Печат - 02.08.2020

На Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот релативно мал број посетители ги пречекаа претставниците на Владата, кои беа исвиркани од дел од присутните. „Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , викаа присутните ...

(Видео) Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници

Фокус - 02.08.2020

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од присутните граѓани. „Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , ...

Ова е место за херои, не за предавници: Шекеринска и Сугарески пречекани во Крушево со свирежи

Република - 02.08.2020

Одбележувањето на Илинден во Крушево годинава е под покровителство на Собранието, а владината делегацијаја ја предводеа вицепремиерката Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

(ФОТО) Корона кризата драстично го намали бројот на посетители на Мечкин Камен

Фокус - 02.08.2020

Крушево денеска го слави Илинден, а поради корона кризата, посетеноста на Мечкин Камен е многу помала во споредба со минатите години. На историското место има околу 300 луѓе, а веќе пристигна и владината делегација.

Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници (ВИДЕО)

Курир - 02.08.2020

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од присутните граѓани, објави Фокус. „Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само ...

Мисовски од Крушево: Веруваме во европската перспектива на нашата земја

Фактор - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски денеска во Крушево изјави дека сме исправени пред опасноста Ковид -19, кој е тежок предизвик за здравствениот систем. Вели дека од сето ова ќе излеземе со повеќе искуство, и со вредност, а тоа е ...

Фокус: Исвиркана владина делегација во Крушево

Expres - 02.08.2020

„Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“… Со овие извици беше пречекана владина делегација предводена од вицепремиерката и министер за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, ...

На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

Вечер - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

ТВ21 - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Локално - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Mисовски, потпретседателот на Собранието ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

МКД - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

24Инфо - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

А1 On - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Мисовски наместо Џафери во Крушево за Илинден

Нетпрес - 01.08.2020

Од законодавниот дом информираат дека потпретседателот Горан Мисовски ќе ја предводи собраниската делегација која утре ќе присуствува на одбележувањето на 2 Август Денот на Републиката во Крушево.

На Џафери му треба одмор, делегацијата на Мечкин камен ќе ја предводи Мисовски

Нова ТВ - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 август Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Џафери мора да мирува, Мисовски ќе оди на Мечкин камен

+инфо - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Горан Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Независен - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски, на Џафери му е потребен одмор

Н.Македонија - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Џафери не оди на Мечкин Камен, делегацијата ќе ја предводи Мисовски

Expres - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Press24 - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Собрание: Џафери е добро, но треба да одмора затоа Мисовски ќе оди во Крушево

Либертас - 01.08.2020

Потпретседателот на парламентот, Горан Мисовски, ќе ја предводи собраниската делегација на Мечкин камен во Крушево по повод Денот на Републиката – 2 август, бидејќи Талат Џафери мора да одмора, велат од Собранието.

На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

MTM - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август - Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Џафери треба да одмара, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

еМагазин - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски , соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Вечер Прес - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

24 Вести - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Мисовски наместо Џафери, ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Канал5 - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Република - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

Потпретседателот на Собранието, Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

MakPress - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

Точка - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

Centar - 01.08.2020

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

„Никогаш Северна, само Македонија“, исвиркана владината делегација во Крушево

Алсат-М - 02.08.2020

Mалиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. „Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , викаа присутните кон владините функционери.

Мисовски на Мечкин Камен: Македонија е пример во регионот

Независен - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски денеска во Крушево изјави дека сме исправени пред опасноста Ковид -19, кој е тежок предизвик за здравствениот систем. Вели дека од сето ова ќе излеземе со повеќе искуство, и со вредност, а тоа е ...

Мисовски од Крушево: Веруваме во европската перспектива на Македонија

24Инфо - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски денеска во Крушево по повод празнувањето на денто на републиката – 2 август, изјави дека сме исправени пред опасноста Ковид -19, кој е тежок предизвик за здравствениот систем.

Фокус: (Видео) Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници

ММС - 02.08.2020

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од присутните граѓани. „Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , ...

Ова е место за херои, не за предавници: Шекеринска и Сугарески ИСВИРКАНИ ВО КРУШЕВО

Вечер - 02.08.2020

Одбележувањето на Илинден во Крушево годинава е под покровителство на Собранието, а владината делегацијаја ја предводеа вицепремиерката Радмила Шекеринска и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

Мисовски: Илинден е концептот што обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Канал5 - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието , Горан Мисовски се обрати на Мечкин камен во Крушево по повод Денот на републиката. Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот Талат Џафери, кој поради здравствени причини не е во можност да се ...

Мисовски на Мечкин Камен: Да се биде под чадорот на НАТО, значи „сите за еден, еден за сите

ММС - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски денеска во Крушево изјави дека сме исправени пред опасноста Ковид -19, кој е тежок предизвик за здравствениот систем. Вели дека од сето ова ќе излеземе со повеќе искуство, и со вредност, а тоа е ...

Мисовски од Крушево: Потребни ни се одговорни институции за ефективни резулатит

Фокус - 02.08.2020

Потребни ни се функционални и одговорни институции кои ќе можат да испорачаат видливи и ефективни резултати кои ќе бидат во линија со преговарачката рамка од Европската комисија, за да можеме да ги отвораме поглавјата за членство во Европската унија.

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Либертас - 02.08.2020

– Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, ...

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Опсервер - 02.08.2020

Скопје, 2 август 2020 () – Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август.

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Алсат-М - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот ...

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Локално - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот ...

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

А1 On - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот ...

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

ТВ21 - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот ...

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

Вечер Прес - 02.08.2020

Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски денеска од Мечкин Камен во Крушево во негово и во име на Собранието го честиташе националниот празник Денот на Републиката – 2 Август. – Дозволете ми од името на претседателот на Собранието, почитуваниот ...