TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО+ВИДЕО | Трета среќа: Кортни Кардашијан и Тревис Баркер го кажаа судбоносното „да“ во замок во Италија

Слободен Печат - 23.05.2022

Една недела откако легално се венчаа во Санта Барбара, Кортни Кардашијан и Тревис Баркер во трета и најраскошна свадбена церемонија си кажаа да во замокот Кастело Браун во Портофино, Италија.

Кратка венчаница, километарски вел со навезена Богородица и расплакана невеста: Како некој да ја натерал да се омажи

Женски магазин - 23.05.2022

Се омажи Кортни Кардашијан на третата и официјална церемонија во Италија за тапанарот Тревис Баркер Зарем Кортни не треба да биде среќна, насмеана и задоволна? Што се случи со постарата сестра Кардашијан? Кортни Кардашиан и Тревис Баркер во неделата ...

Бочели ѝ пееше на свадбата на Кортни Кардашијан во Италија

Независен - 23.05.2022

Италија – Свадбената музика на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер беше незаборавна. Андреа Бочели и неговиот син Матео настапија на свадбата на двојката во Италија во недела навечер, PEOPLE ексклузивно може да потврди.

Тетоважата од главата на Тревис извезена на велот на Кортни – фотки од гламурозната свадба на парот во Италија (фото)

Црнобело - 23.05.2022

Секси мини венчаница, огромен вел на кој е извезен ликот на Богородица, пресликан од тетоважата на Тревис - Кортни и нејзиниот сакан третпат го кажаа судбоносното да, овојпат на гламурозната свадба на тврдина во Италија што ја најавуваа уште од ...

Кортни Kардашијан по третпат се омажи за Травис Баркер: Невестата блескаше во раскошна венчаница со волшебен вел (Фото)

Вистина.мк - 23.05.2022

Ријалити ѕвездата Кортни Крадашијан и нејзиниот сопруг, тапанарот Травис Баркер се венчаа „третпат“, а церемонијата се одржа во Италија, Портофин. Кортни и Тревис за прв пат имаа тајна и „пробна“ венчавка во Лас Вегас, на која присуствуваа само тие ...

Се омажи Кортни Кардашијан: Објавени ФОТОГРАФИИ од раскошната венчавка

Локално - 23.05.2022

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан и нејзиниот сопруг, тапанарот Тревис Баркер се венчаа „по трет пат“, а церемонијата се одржала во Портофино, Италија. Кортни и Тревис прво направија тајна и „пробна“ венчавка во Лас Вегас, на која присуствуваа ...

Рече и трет пат „ДА“: Кортни Кардашијан на церемонијата во Портофино изненади во венчаница со верски мотив (ФОТО)

Женски магазин - 23.05.2022

Кортни Кардашијан и нејзиниот вереник Тревис Баркер ја одржаа и третата свадбена церемонија. Кортни Кардашијан и Тревис Баркер прво се венчаа во Лас Вега с по доделувањето на Греми наградите, а потоа неодамна во Санта Барбара на многу специфична ...

ФОТО: Кортни Кардашијан во бизарна комбинација на третата венчавка

ТВ21 - 22.05.2022

Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација. По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос Анџелес, Корти Кардашијан и Тревис Бејкер решија да организираат прослава за семејството и ...

Сестрите Кардашијан внесоа немир во Портофино: Кортни шета како готик-невеста, а Ким Кардашијан – БОСА! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 22.05.2022

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер третпат ќе си кажат „да“ еден на друг денес, на 22 мај, во прекрасното италијанско приморско гратче. Прославата ќе се одржи на тврдина во Портофино, а според досегашните фотки направени со дрон, локацијата изгледа ...

Ким Кардашијан шета боса во Италија додека Кортни и Тревис ги прават последните подготовки за свадбата на тврдина ...

Црнобело - 22.05.2022

Ким Кардашијан повторно го „краде“ целото внимание на сестра ѝ – прошета боса низ италијанското село каде што Кортни и Тревис ќе прават свадба. Додека Кортни Кардашијан и Тревис Баркер ги прават последните подготовки за нивната свадба, Ким ...

(Фото) Семејството Кардашијан се во Портофино, Кортни го кажува третото „да“

Еспресо - 22.05.2022

СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА СВАДБАТА НА КОРТНИ КАРДАШИЈАН ВО ПОРТОФИНО, известуваат италијанските медиуми. Кендал пристигна о своето момче Девин Букер, Кајли е со Сторми, но Тревис Скот го нема. Ким е исто така со својата Норт Вест, но Пит Дејвидсон не е ...

Ким ги игнорираше на Мет Галата – дали тоа ќе го направи и сега? Кортни Кардашијан во бизарен аутфит спремна да каже ...

Попара - 22.05.2022

Најстарата сестра од семејството Кардашијан, Кортни се мажи во Италија и ќе го каже судбоносното „да“ на својот партнер Тревис Баркер, по претходните две церемонии кои ги имаше во Лас Вегас и Јужна Калифорнија.

БИЗАРНО: Кога ќе видите во што се појави на сопствената свадба, ќе ви биде јасно зошто цел свет збори за Кортни ...

4NEWS - 22.05.2022

Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација. По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос Анџелес, Корти Кардашијан и Тревис Бејкер решија да организираат прослава за семејството и ...

ФОТО: Кортни Кардашијан во бизарна комбинација на третата венчавка

Zoom - 22.05.2022

Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација. По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос Анџелес, Корти Кардашијан и Тревис Бејкер решија да организираат прослава за семејството и ...

Бочели пееше на свадбата на Кортни Кардашијан во Италија

Република - 23.05.2022

Свадбената музика на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер беше незаборавна. Андреа Бочели и неговиот син Матео настапија на свадбата на двојката во Италија во недела навечер, PEOPLE ексклузивно може да потврди.

(ФОТО) Погледнете ја венчаницата на Кортни Кардашијан: Андреа Бочели и неговиот син Матео беа специјално изненадување ...

Еспресо - 23.05.2022

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан и нејзиниот сопруг, тапанарот Тревис Баркер се венчаа „по трет пат“, а церемонијата се одржува во Портофино, Италија. Кортни и Тревис прво направија тајна и „пробна“ венчавка во Лас Вегас, на која присуствуваа ...

(Фото) Кортни Кардашјан и Тревис Баркер третпат се венчаа во италијанското одморалиште Портофино

Репортер - 23.05.2022

Кортни Кардашиjaн и Тревис Баркер по трет пат разменија свадбени завети на романтична церемонија во италијанското одморалиште Портофино. Откако најстарата сестра Кардашијан го шокираше светот со темно, бизарно издание за гала вечерата пред ...