TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израелски борбени авиони го бомбардираа Дамаск

Канал5 - 12.01.2019

Акцијата на Израел дојде само неколку часа по почетокот на повлекувањето на американските воени сили од Сирија. Ноќеска израелските воени авиони испукаа неколку ракети врз сирискито главен град Дамаск.

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Локално - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

Соборени израелски ракети над Дамаск

Скопје1 - 12.01.2019

Сириската противвоздушнаодбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Ројтерс пренесува дека сириските сили ги собориле повеќето од израелските ракети кои биле испукани врз предградие на Дамаск од страна на израелски борбени ...

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Слободен Печат - 12.01.2019

Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони. Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Сириски медиуми: Соборени изираелски ракети над Дамаск

Опсервер - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

А1 On - 12.01.2019

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија. Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.