TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан стана милијардерка, славеше со Канје + ја доби најлудата честитка од него

Црнобело - 30.06.2020

Канје беше прогласен за милијардер, а сега и Ким Кардашијан стана милијардерка и ја надмина сестра си Кајли Џенер. Каков стајлинг одбраа за славеничкиот ден? Ким Кардашијан направи договор со кој ќе продаде дел од нејзината козметичка империја на ...

Ким Кардашијан стана милијардерка и славеше со Канје

Макфакс - 30.06.2020

Ким Кардашијан го прослави својот нов статус на милијардерка на состанок со сопругот Канје Вест, објавија таблоидите во понеделникот, додавајќи дека „таа не се потрудила да стави маска“. 39-годишната реалити-кралица веројатно била во славеничко ...

Старлетата го прослави роденденот: За овој детал на забавата зборуваат сите (ФОТО)

Попара - 29.06.2020

Клои Кардашијан го прослави својот 36-ти роденден на забавата која ја ошишаа како “Поголема од животот”. “Здраво луѓе! Едвај е 9 наутро и преплавена сум со слатки и убави пораки”, напоша Клои на Твитер.

Старлетата го прослави роденденот: Сите зборуваат за овој детаљ од забавата

Точка - 29.06.2020

Клои Кардашијан го прослави 36-от роденден на забавата која сите ја опишаа како 'поголема од животот'. „Здраво луѓе! Речиси е 9 часот наутро, а добив толку многу слатки и убави пораки“ , напишала Клои на Твитер .

Ким и Канје во провокативна поза, но сите гледаат само еден детаљ на фотографијата (ФОТО)

Локално - 29.06.2020

Ким Кардашијан и Канје Вест се повеќе ги усогласуваат модните комбинации, а откако дојдоа на една манифестација пред неколку месеци во морнаричко сино од глава до пети, сега решија да позираат облечени во кожа.

Кендал и Кајли Џенер во секси кампања „Kendall x Kylie“ за Kylie Cosmetics

МакМода - 29.06.2020

Сестрите Кендал и Кајли Џенер позираа во секси издание за новата козметичка колекција Kendall x Kylie. Колекцијата е лансирана на 26 јуни, а вклучува кармини, палета на сенки за очи, руменила, бронзери и моливчиња за очи.

Кајли Џенер со платинесто руса перика во најновата објава на Инстаграм

MTM - 29.06.2020

Соработката со нејзината постара сестра Кендал која резултираше со заедничка колекција за шминка на „Кајли козметика“ беше распродадена во рекордно време во саботата наутро. Кајли Џенер очигледно го осети пикот на успехот истиот ден попладне, кога ...

Кендал и Кајли Џенер во секси кампања за Kylie Cosmetics

ЗаЗабава - 29.06.2020

Сестрите Кендал и Кајли Џенер позираа заедно за новата козметичка колекција Kendall x Kylie. Колекцијата е лансирана на 26 јуни, а вклучува кармини, палета на сенки за очи, руменила, бронзери и моливчиња за очи.

Ким Кардашијан почести ручек за новиот статус

MTM - 30.06.2020

Ким Кардашијан го прослави својот нов статус на милијардерка на рандеву со сопругот Каније Вест, објавија таблоидите во понеделникот, додавајќи дека „таа не се потруди да стави маска“. 39-годишната реалити-кралица веројатно била во славеничко ...

Клои Кардашијан го прослави 36-иот роденден со луксузна забава во домот на Кајли (фото)

Црнобело - 29.06.2020

Во саботата, Клои Кардашијан го прослави 36-тиот роденден со најблиските пријатели и семејството, со забава каква што приредуваат само Кардашијанс. Најпрво таа им се заблагодари на фановите за честитките, а потоа сподели и неколку фотографии од ...

Кајли Џенер со платинесто руса перика во најновата објава на Инстаграм

Макфакс - 29.06.2020

Соработката со нејзината постара сестра Кендал која резултираше со заедничка колекција за шминка на „Кајли козметика“ беше распродадена во рекордно време во саботата наутро. Кајли Џенер очигледно го осети пикот на успехот во саботата попладне, кога ...

Кајли Џенер го „урна“ интернет: Деколтето ја засени новата боја на косата

еМагазин - 28.06.2020

Една од најпознатите модни икони Кајли Џенер деновиве стана „блондинка“. Таа се пофали на социјалните мрежи со новата боја на косата објавувајќи фотографии на кои носи само градник. Повеќето нејзини фанови повеќе коментираа за нејзиното деколте ...