TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителката Лиле Стефановска ја обвини одбраната во „Траекторија“ дека го одложува судењето

Фокус - 14.02.2018

Сите предлози и забелешки се даваат со цел одлагање, а не подготовка на одбраната, рече специјалната јавна обвинителка, Лиле Стефановска, на денешното судење во случајот „Траекторија“, како одговор на барањата и забелешките на одбраната.

Груевски бара од судијата да го спроведува законот кога му суди

МКД - 14.02.2018

Бараме само да го спроведете законот, искоментира Никола Груевски, надоврзувајќи се на барањата и приговорите на неговиот адвокатски тим кој денес во случајот „Траекторија“ околу еден час повторно истакнуваше забелешки и барања до судот.

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Макфакс - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Адвокатот Наков до Судот: Почитувајте го законот ништо повеќе, ќе се повлечеме ако продолжите со незаконска работа

Курир - 14.02.2018

Адвокатот Наков побара Судот да го почитува законот. Тој посочи дека секој ден бил во судот и барал записник од минатото рочиште, но записник нема. -Како ќе одлучуваме и ќе пружаме правна помош без записник.

Груевски до судиите: Бараме да го спроведете законот

Press24 - 14.02.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судското рочиште за Траекторија, изјави дека бара од судијката само да го спроведе законот, пренесе МКД.МК. Откако судијата Горан Бошевски, кој ја води постапката за овој предмет, соопшти дека ги одбива ...

Судот ги одби барањата на адвокатите во „Траекторија“, тие поднесоа нови

Мета - 14.02.2018

Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ мина главно во знакот на предлозите на адвокатите на обвинетите, поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

Либертас - 14.02.2018

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

+инфо - 14.02.2018

Адвокатите на обвинетите реагираа и на тоа што не го добиле ЦД со записникот од претходното рочиште. Пред почетокот на денешната главна расправа за случајот „Траекторија“ судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани ...

Скандалозно судење за „Траекторија“: Денешното судење започна без записник, судијата мува не го лази

Курир - 14.02.2018

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија на Судот бидејќи немаат утврден записник.

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Вечер - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

CivilMedia - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Скандал на судењето за „Траекторија“: Судењето започна без записник

Република - 14.02.2018

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија на Судот бидејќи немаат утврден записник.

Адвокатот на Груевски немал записник, бара одложување на судењето

Press24 - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО рече дека би било несериозно да се ...

Аудио снимките ќе се користат како доказ во „Траекторија“

Локално - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Рочиштето за „Траекторија“ почна без записник

Нетпрес - 14.02.2018

Скандалозно започна во средата рочиштето за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Траекторија“, кога одбраната го побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено.

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Sky - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот Дончо Наков.

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

Канал5 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Точка - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Тоа го побара и адвокатот Дончо Наков.

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Press24 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

Наков до судијата за „Траекторија“: Почитувајте го законот, ништо друго не бараме

А1 On - 14.02.2018

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Тој кажа дека не може да се признесат за претходните решенија на судот ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

Стандард - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

ТВ21 - 14.02.2018

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија”

Слободен Печат - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците...

Н.Македонија - 14.02.2018

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир ...

Траекторија: „Бомбите“ остануваат докази, одбраната одолговлекува

Нова ТВ - 14.02.2018

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и ...

„Бомбите“ ќе се користат како доказ во „Траекторија“

Алсат-М - 14.02.2018

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на ...