TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петровска кај Заков во Софија – Градиме силно сојузништво, Балканот да не биде повеќе буре барут на Европа

Слободен Печат - 20.05.2022

Соработката во одбраната меѓу двете земји треба да продолжи бидејќи бидејќи споделуваме заеднички вредности, судбина, историја и иднина, рече бугарскиот министер за одбрана Драгомир Заков.

(ФОТО) Како ви се допаѓа комбинација од сино и црвено? Смел моден избор на министерката Петровска

Еспресо

Бугарскиот министер за одбрана Заков ја пречека македонската колешка Петровска

MakPress

Бугарскиот министер за одбрана Заков ја пречека македонската колешка Петровска

Алсат-М

Заков: Бугарија останува доследна на поддршката за С. Македонија

Локално

Средба Петровска – Заков во Софија

Слободен Печат

Бугарскиот министер за одбрана Заков ја пречека македонската колешка Петровска

Опсервер

Бриф Frontline 24Инфо Press24 Денешен еМагазин Сител Либертас

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Бриф - 19.05.2022

Министерката за одбрана на Република Северна Македонија Славјанка Петровска денеска пристигнува во официјална дводневна посета на Бугарија на покана на министерот за одбрана Драгомир Заков, соопшти прес-центарот на Министерството за одбрана на ...

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

MakPress

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Опсервер

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Frontline

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Сител

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во официјална посета на Бугарија

Канал5

МО НА БУГАРИЈА: Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска пристигнува во дводневна  посета на Софија

Денешен

24Инфо Lider еМагазин ТВ21 CivilMedia Zoom 4NEWS Република