TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не знам што барате по Охрид, кога имаме перфектна плажа во Аеродром (Видео)

Поглед - 09.08.2020

Јас не знам што барате сите по Охрид, кога имаме перфектна плажа тука, вели дечко од Аеродром кој веројатно сака да испрати порака до надлежните за она што се случува во општината. Ова видео се споделува на социјалните мрежи, а дел од граѓаните се ...

Потврдени се првите случаи на коронавирус од кластерот „охридски журки на плажа“

Вечер Прес - 09.08.2020

Кај три лица кои биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, им е потврден коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување.

Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид

Република - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, јавува „Канал 5“ повикувајќи се на болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување.

Канал 5 дознава: Потврдени првите случаи на заразени од журките на охридските плажи

Канал5 - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид 19 кои биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, дознава Канал 5 од болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле ...

Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид, јави Канал 5

360 степени - 09.08.2020

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави Канал 5 повикувајќи се на болнички извори. Тројцата биле поврани меѓу себе, а во тек се и нивните анкети за останатите ...

ЦЈЗ-Скопје: Се повеќе млади се заразуваат со коронавирус

Алсат-М - 09.08.2020

Наредната недела ќе се знае дали вчерашните 200 новозаразени со коронавирус се резултат на масовните собири за време на празничниот викенд за Илинден, или заболените се од веќе познати кластери.

Го зголемија ли журките по плажите и ноќните клубови бројот на заболени од ковид -19?

Канал5 - 09.08.2020

Журките по охридските плажи и ноќните клуби почнаа да го земаат данокот. Двесте новозаболени регистрирани вчера повторно го вклучија алармот за влошување на состојбата со коронавирусот. Се поставува дилемата дали журките по охридските плажи и ...

Потврдени првите случаи на заразени со коронавирус од журките на охридските плажи

Курир - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид 19 кои биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, дознава Канал 5 од болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле ...

Потврдени ПРВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ОД ЖУРКИТЕ во Охрид

Вечер - 09.08.2020

Тројца позитивни на Ковид 19 кои биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, дознава Канал 5 од болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле ...

Потврдени тројца заразени со ковид-19 по забавите во Охрид за празничниот викенд

+инфо - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд – пренесе Канал 5 телевизија. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле во ...

Потврдени тројца заразени со ковид-19 по забавите во Охрид за празничниот викенд

Либертас - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд – пренесе Канал 5 телевизија. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле во ...

Канал 5: Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид

iPortal - 09.08.2020

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, пренесе Канал 5 повикувајќи се на болнички извори. Тројцата биле поврани меѓу себе, а во тек се и нивните анкети за останатите ...

Потврдени тројца заразени со ковид-19 по забавите во Охрид

Скопје1 - 09.08.2020

Тројца позитивни на Ковид 19 кои биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, дознава Канал 5 од болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување. Од денеска стартуваат и анкетите на заразените со кој се биле ...

Потврдени првите случаи на коронавирус од журките во Охрид

Нетпрес - 09.08.2020

Тројца позитивни на ковид-19 коишто биле на забавите во Охрид за продолжениот илинденски викенд, јавува „Канал 5“ повикувајќи се на болнички извори. Заразените се со благи симптоми и се на домашно лекување.

Канал 5: Потврдени првите ковид-случаи од журките во Охрид

Граѓански збор - 09.08.2020

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, пренесе Канал 5 повикувајќи се на болнички извори. Тројцата биле поврани меѓу себе, а во тек се и нивните анкети за останатите ...