TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Женска тепачка имало во Чаир поради имот

Фактор - 14.01.2022

Две постари жени се степале поради имот. Вчера во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, е нарушен јавниот ред и мир. Се степале Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, поради имотно-правни недоразбирања.

Две пензионерки се степале во Чаир по недоразбирање за имот

Слободен Печат - 14.01.2022

Две повозрасни жени вчера физички се пресметувале во скопската населба Чаир, а причина за тепачката било недоразбирање околу имот, соопшти полицијата. Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ, додаваат од ...

Се степале две постари жени поради имот – еве ги деталите од драмата во Чаир

Курир - 14.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Нарушен јавниот ред и мир во Чаир, две баби (71) и (67) се степале по вербална расправија

Сител - 14.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни ...

Се степале две пензионерки во Чаир

Република - 14.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Две постари жени се пресметувале во Чаир поради имот

ММС - 14.01.2022

Вчера во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Се степале две пензионерки во Чаир

Независен - 14.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Драма во Чаир: Се степале две постари жени поради имот

Lider - 14.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Тепачка меѓу две постари жени во Чаир

Локално - 14.01.2022

МВР информира дека регистрирале нарушување на јавниот ред и мир од страна на две постари жени на територијата на општина Чаир. -На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија дошло до меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.

Баби се тепале во Чаир

МКД - 14.01.2022

Две повозрасни жени вчера физички се пресметувале во скопската населба Чаир, а причина за тепачката било недоразбирање околу имот, соопшти полицијата. Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ, додаваат од МВР.

Се степале две пензионерки во Чаир по расправија за имот

Вечер Прес - 14.01.2022

МВР информира дека регистрирале нарушување на јавниот ред и мир од страна на две постари жени на територијата на општина Чаир. -На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија дошло до меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.

Две баби во Чаир се скарале поради имотно-правни односи

MakPress - 15.01.2022

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.