TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетна кумановка загина во сообраќајка

МКД - 14.01.2020

Малолетничка која била сопатничка во возилото кое излетало од патот починала на самото место. Час и половина по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило ...

17-годишна девојка од Куманово загина во сообраќајна несреќа

ММС - 14.01.2020

Седумнаесет годишна девојка од Куманово загина во сообраќајна несреќа, а две други лица се тешко повредени, откако утринава околу 01:30 по полноќ возилото „Цитроен Ц5“ во кое се превезувале излетало од коловозот.

Седумнаесетгодишна девојка загина, а двајца се повредени во сообраќајка кај Миладиновци

Макфакс - 14.01.2020

Седумнаесетгодишна девојка загина, а две лица, на возраст од 20 и 19 години, се тешко повредени во сообраќајна несреќа што ноќеска во 1.30 часот се случи на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај ...

Во сообраќајка почина малолетничка, повредена уште една девојка

Frontline - 14.01.2020

На местото на незгодата починала 17 - годишна сопатничка од Куманово, а со тешки телесни повреди се здобил возачот и уште една сопатничка, Т.П.(19) од Куманово, по што биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска ...

ТРАГЕДИЈА НА СТАРА НОВА ГОДИНА: Малолетно девојче загина по полноќ во сообраќајна несреќа

Курир - 14.01.2020

Денеска во 01:30 часот на крстосницата од улиците „2“ и „10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н. С.

Возило излета од патот: 17-годишна девојка загина а двајца се повредени

ТВ21 - 14.01.2020

Ноќеска во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

Ноќва тешка несреќа кај Миладиновци, загина 17-годишно девојче

Република - 14.01.2020

Ноќеска во 01:30 часот на крстосницата од улиците „2“ и „10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н. С.

17- годишна девојка од Куманово загина во сообраќајка во Миладиновци

Kumanovo News - 14.01.2020

Според МВР, несреќата се случила во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, кога патничко возило „цитроен Ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

Трагедија на Стара Нова година: Девојче загина во сообраќајка кај Миладиновци

Нетпрес - 14.01.2020

Денеска во 01:30 часот на крстосницата од улиците „2“ и „10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н. С.

Седумнаесетгодишна девојка загина а двајца се повредени во сообраќајка кај Миладиновци

Н.Македонија - 14.01.2020

Седумнаесетгодишна девојка загина, а две лица, на возраст од 20 и 19 години, се тешко повредени во сообраќајна несреќа што ноќеска во 1.30 часот се случи на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај ...

Автомобил излетал од патот кај Миладиновци: Загина 17- годишна девојка, а уште две лица се повредени

Press24 - 14.01.2020

Во тешка сообраќајка кај Миладиновци загина малолетничка, а уште две лица се тешко повредени. Според пријавеното, доцна синоќа во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката ...

Познат идентитетот и детали за за страшната сообраќајка во која загина 17-годишна девојка, а неколку се повредени

Centar - 14.01.2020

Во тешка сообраќајка кај Миладиновци загина малолетничка, а уште две лица се тешко повредени. Според пријавеното, доцна синоќа во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката ...

Малолетничка загина во сообраќајка кај Миладиновци

Фокус - 14.01.2020

Денеска по полноќ се случила сообраќајна незгода кај Миладиновци, во која загинала 17-годишна девојка, а други две лица биле повредени. „Денеска во 01:30 часот на крстосницата од улиците „2“ и „10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, ...

Возило излета од патот: 17-годишна девојка загина а двајца се повредени

4NEWS - 14.01.2020

Ноќеска во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

17-годишна кумановка загина во сообраќајка

iPortal - 14.01.2020

Еден час по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

Трагедија во с. Миладиновци - загина млада девојка, а две лица се борат за живот

Сител - 14.01.2020

Трагедија на железничката пруга, почина 17-годишна девојка. Според информавиите на МВР; рано утринава во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ...

17-годишна кумановка загина во сообраќајка

Локално - 14.01.2020

Еден час по полноќ на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

Седумнаесетгодишна девојка загина а двајца се повредени во сообраќајка кај Миладиновци

Скопје инфо - 14.01.2020

Седумнаесетгодишна девојка загина, а две лица, на возраст од 20 и 19 години, се тешко повредени во сообраќајна несреќа што ноќеска во 1.30 часот се случи на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај ...

17-годишно девојче од Куманово загина во сообраќајка

Кумановски м. - 14.01.2020

Седумнаесет годишна девојка од Куманово загина во сообраќајна несреќа, а две други лица се тешко повредени. На крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во селото Миладиновци и локален пат за селото Бујковци, кај железничката пруга, утринава околу 01:30 ...

Седумнаесетгодишна девојка загина а двајца се повредени во сообраќајка кај Миладиновци

Скопје1 - 14.01.2020

На 14.01.2020 во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Загина 17- годишна девојка, а уште две лица се повредени

Магазин - 14.01.2020

Во тешка сообраќајка кај Миладиновци загина малолетничка, а уште две лица се тешко повредени. Според пријавеното, доцна синоќа во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во село Миладиновци и локален пат за село Бујковци, кај железничката ...

Седумнаесетгодишна девојка загина а двајца се повредени во сообраќајка кај Миладиновци

Либертас - 14.01.2020

На 14.01.2020 во 01.30 часот на крстосницата од ул.„2“ и ул.„10“ во с.Миладиновци и локален пат за с.Бујковци, кај железничката пруга, патничко возило „цитроен ц5“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.С.