TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт за посна сарма со ореви

Женски магазин - 08.12.2023

Сармата не мора да биде мрсна, за да биде вкусна. Состојки: – 15 лажички ориз – 15 лажички соја снегулки – 3 полни лажици мелени ореви - 1 мал кромид – 1 праз – 2 чешниња лук – 1 мал морков - 1 кафена лажичка пиперка – 1 кафена лажичка куркума - по ...

Рецепт за посна сарма со ореви

4NEWS - 07.12.2023

Сармата не мора да биде мрсна за да биде вкусна. Состојки: – 15 лажички ориз – 15 лажички соја снегулки – 3 полни лажици мелени ореви – 1 мала главица кромид – 1 праз – 2 китки лук – 1 мал морков – 1 лажичка мелена пиперка – 1 кафена лажичка куркума ...