TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул страшен во Порто, Реал покажа кога е најсилен

Оff.net - 14.02.2018

Фудбалерите на Ливерпул вечерва остварија една од поубедливите победи во еврокуповите во клупската историја. Со 0:5 го згромија Порто на „Драгао“ и се сигурен патник во четвртфиналето. Реал кога сите го отпишуваа покажа зошто е ...

Роналдо и Реал покажаа кој е шампион, Порто прими 5 гола од Ливерпул на „Драгао“

Стандард - 14.02.2018

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид направи огромен чекор кон 1/4-финалето на Лигата на шампионите, откако направи пресврт против ПСЖ и од 0:1 победи со 3:1 во првиот осминафинален меч на „Сантијаго Бернабеу“.

„Граѓаните“ се радуваа само еден ден – Ливерпул си го врати рекордот

Спортски - 14.02.2018

Ливерпул вечерва со убедливи 0:5 го совлада тимот на Порто и со тоа си го врати рекордот кој беше во сопственост на Манчестер Сити само еден ден. Да потсетиме, Манчестер Сити со победата од 0:4 постави рекорд кога во прашање се гостинските победи на ...

Блесок на Ливерпул во Порто, англискиот тим веќе е во четвртфиналето (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.02.2018

Ливерпул со убедливи 5-0 го демолираше тимот на Порто во Португалија и уште во првиот меч обезбеди резултат кој му гарантира пласман меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите. Ливерпул со убедливи 5-0 го прегази Порто во Португалија и уште во ...

ВИДЕО: Ливерпул го „згази“ Порто, момците на Клоп со четвртфинале в џеб

Gol.mk - 14.02.2018

Ливерпул го следи Манчестер Сити и уште по првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите го има четвртфиналето в џеб. Момците на Клоп го совладаа Порто на „Драгао“ со 0-5 (0-2) и воочи реваншот имаат идеална позиција.

Уште еден англиски тим пред промоција во четвртфиналето

СуперСпорт - 14.02.2018

Екипата на Ливерпул славеше убедлива победа од 5:0 на гостувањето во Португалија кај Порто. Избраниците на Јирген Клоп одиграа симултанка на „Драгао“ и речиси сигурно обезбедија пласман во четвртфиналето.

Роналдо со нова историска вечер на „Бернабеу“, Ливерпул го уништи Порто на „Драгао“

Локално - 14.02.2018

Криза? Не би рекле! Реал Мадрид го победи со 3:1 еден од најдобрите европски клубови, ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите и ја продолжува одбраната на трофејот.

Магија на мал простор на Салах, Ливерпул со „двоен удар“ за Порто (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Ливерпул има одлична предност на полувреме против Порто, откако води со 2:0 на гостувањето на „О Драгао“. Мане во 25 и Салах во 29. минута успеаја за краток период да го нокаутираат домаќинот и да се стекнат со важна предност по првите 45 минути, а ...

Ливерпул игра како во транс - за пет минути торпедиран Порто (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

=Фудбалерите на Ливерпул по половина час игра водат со 2-0 на дуелот против Порто, а резултатот го отвори Мане во 25-та минута и по четири минути Салах зголеми на ...

Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

Дерби - 14.02.2018

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Ливерпул во Барселона каде полека по надминувањето на повредата се прилагодува на новата екипа, новиот систем и новите соиграчи.

Официјални состави: Порто - Ливерпул

24Фудбал - 14.02.2018

Познати се стартните состави на Порто и Ливерпул за нивната прва осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Порто го пречекува Ливерпул во првото осминафинале од Лигата на шампионите.

Ако го минат Порто, Клоп верува дека можат да го добијат и елиминираат силниот ПСЖ а еве и како..

Спортклуб - 14.02.2018

Ливерпул по подолг период е дел од нокаут фазата во ЛШ, скоро една деценија откако последен пат славеа во едно ЛШ финале. Нивниот тренер Јирген Клоп верува дека има доволно компактна екипа за да го победат силниот ПСЖ, кој вечерва му гостува на ...

Клоп: Не сме во ЛШ само за да учествуваме, туку и да победуваме

Екипа - 14.02.2018

Ливерпул вечерва го очекува тешко гостување против Порто во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите, но за Јирген Клоп ова е одличен меч за неговите избраници да се покажат во вистинско светло.

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

Дерби - 14.02.2018

Јирген Клоп во најавата за мечот меѓу Порто и Ливерпул во Лигата на шампионите јасно го означи главниот фаворит за освојување на титулата во најелитното европско натпреварување , а говорејќи за тоа како тимот реагираше по заминувањето на Филипе ...

Кутињо за разликата Ливерпул-Барселона: Супер е да се игра со големи играчи

TopSport - 14.02.2018

Еден месец по дологоочекуваниот трансфер од Ливерпул во Барселона, Бразилецот Филип Кутињо вели дека сега сфатил што значи животот во славниот каталонски тим. Откако ја надмина повредата на бутниот мускул, Кутињо имаше шест настапи за Барселона, ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Залетаниот Ливерпул ќе брка место во најдобрите осум преку „Драгао“

Gol.mk - 14.02.2018

Португалија вечерва ќе биде домаќин на вториот осминафинален меч од Лигата на шампионите (ЛШ). Еден од најуспешните англиски клубови во историјата, Ливерпул има можност по подолго време повторно да се врати на врвот на Европа, а за да го направи тоа ...

Клоп за амбицитте во ЛШ: Веќе го совладавме најсилниот тим во Европа, можеме да го совладаме и ПСЖ

Локално - 14.02.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека неговиот тим може да се натпреварува со секој тим во Европа, откако веќе успеал да го победи најсилниот, каков што е Манчестер Сити во неговите очи.

Фирмино му се закани на Порто: Ќе направиме да страдате

24Фудбал - 14.02.2018

Бразилецот пука од амбициозност во пресрет на дуелот со португалскиот тим. Порто и Ливерпул вечерва ќе ги судрат копјата во првата пресметка помеѓу обете екипи во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

Дерби - 14.02.2018

Ливерпул оваа вечер ќе му гостува на Порто во првиот од двата предвидени дуели во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој Германецот Јирген Клоп одлучи да проговори за шансите кои ги има неговиот тим во ова натпреварување кое е ...

Што значи ова? Новинарот ги откри зборовите на Азар пред интервјуто и ги загрижи навивачите на Челзи

Спортски - 14.02.2018

Најдобриот играч на Челзи, Еден Азар одигра одличен натпревар против ВБА, каде што постигна два гола во победата од 3:0. Веднаш по завршувањето на натпреварот, Белгијанецот продолжи во микс зоната, каде што го пречека шпанскиот новинар Луис Фернанто ...

Порто без најдобриот напаѓач против Ливерпул?

Точка - 14.02.2018

Фудбалерот на Порто, Венсан Абубакар би можел да го пропушти осмина-финалниот дуел на Порто против Ливерпул во Лигата на шампионите. Камерунскиот напаѓач не тренирал со остатокот на тимот поради повреда на мускулот, па неговиот настап против ...

Навивачите на Ливерпул во шок: Кутињо се враќа на Ендфилд?!

Поглед - 14.02.2018

Најскапиот играч на Барселона би можел да се врати во Англија, и тоа само неколку месеци по трансферот во каталонскиот клуб. Веројатно кога ја прочитавте оваа реченица веднаш на памет ви доаѓа дека во најава е некој невозможен трансфер, иако во ...

Ќе биде интересно летово: Кутињо се враќа на Енфилд!?

Спортклуб - 13.02.2018

Само неколку месеци по спектакуларниот трансфер во Барселона, Фелипе Кутињо би можел да се врати на Енфилд каде играше до пред два месеца. Се разбира, не во дресот на Ливерпул, туку на бразилската репрезентација која на овој стадион или на Стемфорд ...

Кутињо станува Португалец

+инфо - 13.02.2018

Кутињо и неговата сопруга Ајне се венчаа на 12 декември 2012 година, а таа има и португалски пасош. Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо започнал постапка за вадење на португалски пасош.

Клоп ги носи „црвените“ на топло

Таратур - 13.02.2018

Тимот на Ливерпул утре му гостува на Порто во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони. После тоа тимот ќе замине во Шпанија каде ќе остане цели четири дена. „Црвените“ немаат натпревар овој викенд бидејќи се елиминирани од ФА Купот.

Кутињо: Не сум како Нејмар! Трофеи се важни, а не „Златната топка“

Локално - 13.02.2018

Најскапата аквизиција во историјата на Барселона, Филипе Кутињо откри дека во основата на неговата мотивација е желбата да освои што повеќе трофеи. Тој беше запрашан од весникот „Спорт“ дали се мотивира од можноста да ја освои „Златната топка“, ...

Кутињо: Нејмар е лигуш, еве зошто сум различен од него…

Поглед - 13.02.2018

Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона Филипе Кутињо откри, дека основата на неговата мотивација е желбата да освои што повеќе трофеи. Тој беше прашан од весникот Спорт дали невозможноста да ја добие Златната топка би значело заминување од ...

Жиру ќе ни биде многу корисен, задоволен е Азар

Локално - 13.02.2018

Еден Азар го пофали новиот додаток на Челзи, Оливие Жиру, кој вчера го одигра својот прв натпревар за шампионот на Англија и помогна во триумфот против Вест Бромвич со 3-0. Французинот запиша асистенција за првиот гол на Белгиецот, кој смета дека ...

АБРАМОВИЌ ПОДГОТВЕН: Азар во Мадрид, Роналдо во Лондон, прашањето е – Колку е подготвен да плати за Нејмар?

Поглед - 13.02.2018

Еден од најдобрите играчи на денешниата, играчот кој го води Челси кон шампионска титула тимот на Челси, би можел да го напушти Стемфорд Бриџ летово. Според извори на шпански медиуми, зделката е веќе договорена.

Сините од Лондон се вратија на победничката патека, главниот збор го имаше ЕДЕН АЗАР

Поглед - 13.02.2018

Екипата на Антонио Конте вечерва им се врати на победничките патеки и пред своите гледачи забележа висока победа од 3-0 над Вест Бромвич Албион во последниот меч од 27. коло во Премиер лигата.

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

Точка - 14.02.2018

Ливерпул оваа вечер ќе му гостува на Порто во првиот од двата предвидени дуели во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој Германецот Јирген Клоп одлучи да проговори за шансите кои ги има неговиот тим во ова натпреварување кое е ...