TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преполовена листата на советници на Заев, Верушевски и натаму најплатен

+инфо - 26.10.2020

Новиот состав на советници е значително намален од претходниот кој броеше 56 лица и сега има вкупно 23 членови. На интернет страната на Владата, поради поголема транспарентност, се објавени нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран ...

Детална листа на сите вработени и советници во Кабинетот на Заев и нивните плати

еМагазин - 26.10.2020

Владата на својата веб страна објави список на вработени во Кабинетот на премиерот Зоран Заев , негови советници и нивните плати. Најплатен е советникот на Заев за национална безбедност, поранешниот разузнавач Зоран Верушевски , кој добива 74.618 ...

Заев ја преполови листата на советници, најплатен и натаму е Зоран Верушевски

МКД - 26.10.2020

Владата на својата интернет-страница ги објави нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, но и на надворешните соработници. Највисока плата има поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална ...

Верушевски највисоко платен советник на Заев

Expres - 26.10.2020

Владата го објави списокот на советниците на премиерот Зоран Заев. Најплатен , меѓу советниците е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари. Останатите добиваат 55.268 денари.

Најплатен е Верушевски, Владата ги објави платите на советниците на Заев

Слободен Печат - 25.10.2020

Заради поголема транспарентност Владата на својата интернет-страница започна со објавување на нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, но и на надворешните соработници.

Владата ги објави платите – еве кој колку зема во владиниот кабинет

ТВ21 - 25.10.2020

Владата предводена од Зоран Заев го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија. Па според тоа, најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална ...

Објавени платите на вработените во владиниот кабинет

Локално - 25.10.2020

Владата го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на РСМ. Најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари.

Сите советници на премиерот Заев

Телма - 25.10.2020

Без Башановиќ, Обрадовиќ и Џезаир Шаќири но сеуште со Љубе Бошкоски до него. Двојно помал од претходниот со вкупно дваесет и седуммина е тимот кој е задолжен да го советува премиерот Заев за чувствителните прашања на повеќе теми и области.

Советници на Премиерот Заев: Љубе Бошковски привлекува инвестиции за 55.000 денари, ќерката на Таки Фити го советува за ...

MakPress - 26.10.2020

Согласно заклучокот на Владата на Република Македонија а по препорака на ГРЕКО, на веб страната на Владата на Република Македонија објавен е списокот на лица кои се дел од Кабинетот на Премиерот Зоран Заев како негови соработници и надворешни ...

Ова се платите на вработените и советниците во кабинетот на Заев

Пари - 25.10.2020

Време зa читање: 2 минути Објавени се нето-платите на вработените во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, како и на надворешните соработници. Како што најави, Владата на својата интернет-страница, започна со објавување на нето-платите на ...

Владата ги објави платите на вработените и советниците во кабинетот на Заев: Најплатени Верушевски и Нина ...

Фактор - 25.10.2020

Владата на својата интернет-страница, како што најави, започна со објавување на нето-платите на вработените во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, како и на надворешните соработници. Кај вработените убедливо најплатен е поранешниот разузнавач ...

Владата ги објави платите на советниците на Заев: Најплатени Верушевски и Нина Фити-Неделковска

24Инфо - 25.10.2020

Поранешниот разузнувал Зоран Верушевски е најплатениот советник на премиерот Зоран Заев, објави „ Фактор “. Кај вработените убедливо најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари.

Владата ги објави платите на вработениете во владиниот кабинет

Бриф - 25.10.2020

Владата предводена од Зоран Заев го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија. Па според тоа, најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална ...

Верушевски најплатен, објавени платите на вработените во кабинетот на Заев

Независен - 25.10.2020

Владата на својата интернет-страница започна со објавување на нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, како и на надворешните соработници. Кај вработените убедливо најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој ...

Објавени платите на вработените во владиниот кабинет

Frontline - 26.10.2020

Владата го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на РСМ. Најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари.Останатите добиваат 55.268 ...

Заев ја преполови листата на советници, најплатен и натаму е Зоран Верушевски

Скопје инфо - 26.10.2020

Владата на својата интернет-страница ги објави нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, но и на надворешните соработници. Највисока плата има поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална ...

Заев ја преполови листата на советници, најплатен останува Зоран Верушевски

Република - 26.10.2020

Владата на својата интернет-страница ги објави нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, но и на надворешните соработници. Највисока плата има поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална ...